mercurial2000
Dołączył/a: lipiec 2010
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To chyba wygląda tak:
- 57,1 mln za samego Neymara (40 mln na firmę + 17 Santos);
- 7,9 mln za zaklepanie łepków z Santosu;
- 2,5 mln na fundację Neymara (0,5 mln x 5 lat kontraktu);
- 2,7 mln prowizji dla agenta Neymara za podpisanie kontraktu (5% od rocznej pensji Neymara x 5 lat kontraktu);
- 2 mln za ten scouting;
- 4 mln dla agenta (tego akurat nie rozumiem, skąd się wzięła ta suma);
- 10 mln premii dla piłkarza za podpisanie kontraktu (jednak suma ta jest wpisana w jego roczne zarobki, zaraz to wyjaśnię);
Daje to wszystko 86,2 mln :)
Dalej:
- 86,2 mln całość operacji;
- 56,7 mln związanych z kontraktem piłkarza (11,3 mln x 5 sezonów); ale trzeba odjąć od tego te 2,7 mln dla agenta oraz 10 mln tej premii za podpisanie kontraktu = 44 mln (czyli co roku Neymar brutto będzie wyciągał od Barcelony 8,8 mln, nie wiem ile od tego zapłaci podatku do Skarbu Państwa); więc 86,2 mln + 44 mln = 130,2 mln za CAŁOŚĆ operacji (transfer, hajs dla wszystkich wokół i płaca zapisana w kontrakcie) :)
Oczywiście Bartomeu mówił, że Barcelona na Pucharze Gampera zarobiła 2 mln, także piłkarz generuje 35 mln zysku co roku od sponsorów (nie wiem na czyje to konto wpływa, czy klubu, czy zawodnika, czy tu trochę i tu trochę). Starałem się wytłumaczyć to jak najprościej :) Proszę mnie poprawić, jesli źle myślę, pozdrawiam.
Visca el Barca !!!
0
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie wyjazdówki z sezonu 05/06 były najlepsze w historii Barcelony :)
0
Tu nie chodzi o to, czy on się sprawdzi w Europie czy nie. Neymar posiada kontrakty reklamowe najwyższe na świecie wśród piłkarzy (tak tak, wyprzedza Ronaldo i Messiego). On jest gwarantem sukcesu marketingowego. Ten, kto wyłoży za niego 50 mln, to myślę, że w ciągu roku jest w stanie na nim zarobić 100 mln. I to jest plan najgorszy. A jeszcze niech się okaże, że będzie w miarę dobrze grał.
0
Tych dwóch panów grających razem w Barcelonie - bezcenne. Tak samo z wielką chęcią widziałbym w Katalonii Cavaniego. Potrzebna jest nam typowa 9 z charyzmą i jajami, tak aby ten, który przyjdzie, stał się równowagą dla Messiego. I bez żadnych ulepszeń, jak np. Villa na lewej stronie ataku, Fabregas na 9 czy Iniesta plątający się między pomocą a atakiem na lewej flance. Również Neymar strasznie mnie nie przekonuje, przemawia za nim tylko jeden fakt. Jest to piłkarz, który ma podpisane kontrakty reklamowe i sponsorskie za najwyższe pieniądze na świecie, więc tak jak kibice RM z Ronaldo, my byśmy się jarali, że transfer zwróci się z samych koszulek...
0
To jest jedyna szansa dla BARTRY !! Jak chłopak nie będzie grał w tych kilkunastu meczach regularnie, to może już ćwiczyć machanie kolegom w lecie przy transferze do innego klubu. Wiemy dobrze, jak na stoperze grał Song, Busi trochę lepiej, ale to stoper ma wyczucie do trzymania linii spalonego, czy innych drobnych niuansów. Puyol praktycznie sezon stracony, Mascherano za 1,5 miesiąca wróci, Pique w tym sezonie baaaardzo słabo, co do Abidala - jeżeli zagra chociaż godzinę w tym sezonie, to będzie sukces. W GD Adriano grał na stoperze, ale musi mieć bardzo ogarniętego grajka obok, a takiego niestety Barca w tym czasie nie posiada...
0
Wielka szkoda, że młodzi obrońcy u Tito mają tak mało szans. Montoya, Bartra, Muniesa... Przecież nam nawet nie potrzeba kupować nowego stopera, tylko szkolić i wkładać wszystkie siły w ww. obrońców (Muniesa musiałby przykoksić, wzrostem wszyscy trzej są akurat; najniższa drużyna europejska nie jest argumentem sprzyjającym w meczach z gigantami, patrz ostatnie mecze z Realem).
0
Wg mnie, jeżeli chcą grać trójką obrońców, to powinni zagrać wszyscy trzej stoperzy - Pique, Mascherano i Puyol. Wtedy do wyboru albo Alves albo Alba.
0
Mateć
podziel się fotkami jutro na facebooku na profillu fcbarca.com :)
0
10% polskiej ekipy z tej prawie 100 tysięcznej grupy katalońsko-globalnej zrobiłoby taki doping, że sami zawodnicy Barcelony by wyszli obsrani ze strachu, że po meczu ich zlinczują za słabą grę, tudzież za porażkę.
0
Ja rozumiem, że przy takim napięciu, jak w Gran Derby można kogoś brutalnie sfaulować, popchnąć, pierdyknąć bańką czy strzelić plombę w mordę, no ale żeby palec do oka wkładać???? Mou jest wielkim trenerem, ale odchyły ma na poziomie koczkodana czarnosiwego...
0
Pique ma drugie nazwisko Beranbeu, syn otrzymał imię Milan, brakuje jeszcze, żeby kochanka Chelsea miała na imię :)
0
"Kapitał złożył podpis..." :D
0
Proszę, tylko nie on. Z całym szacunkiem dla jego umiejętności, ale tyle baboli co on odstawia w bramce Liverpoolu, to się w głowie nie mieści...
0
DamianWST
nie wyskakuj mi tutaj z Bogiem, bo w Boga wierzę jednego, tego w niebie. Po drugie:
- czytaj tekst ze zrozumieniem,
- nigdzie nie napisałem, że Ronaldo jest wolny, jest faktem niepodważalny że mieści się w gronie najszybciej biegających na świecie piłkarzy, ale chyba nie pojąłeś sensu wypowiedzi,
- o grze głową napisałem, że w przypadku tych piłkarzy warunkuje to wzrost, nigdzie nie jest napisane, że Ronaldo gra gorzej głową a Messi lepiej, jeżeli Ronaldo jest wysoki, to raczej wiadome, że będzie się ustawiał w polu karnym przy większości stałych fragmentów, a przy jego umiejętnościach grania "z główki" wykorzystuje wiele takich sytuacji, jest kilkunastu świetnych i wysokich napastników grających średnio głową (patrz chociażby Ibrahimovic), ale Messi, jak na swój wzrost wykorzystuje świetnie to, co ma (patrz mecz z Manchesterem, Estudiantes czy Malagą)
- przyspieszenie właśnie na tym polega, że to na pierwszych dwóch metrach jest najważniejsze i to na tych dwóch pierwszych metrach może decydować o minięciu przeciwnika.
Nie ma piłkarza idealnego i nigdy nie będzie, ale w tym momencie porównując Ronaldo i Messiego i mówiąc, że Ronaldo jest kompletny (odnoszę się tutaj do opinii Gullita), to co można napisać o Messim ?? Że jest bardziej kompletny?? Właśnie chodzi mi o przedstawienie różnicy pomiędzy tymi zawodnikami. Jeden jest lepszy w jednym, drugi w czymś innym, ale to Argentyńczyk dla jednych niestety, dla innych stety, jest lepszy i uznając Ronaldo za piłkarza kompletnego, to Messi jest perfekcyjny ( oczywiście przypominam, że mówię tylko tutaj o tych dwóch piłkarzach).
0
A mnie ciągle zastanawia jedno. Jak można mówić, że Ronaldo jest piłkarzem kompletnym nie używając tego argumentu w stosunku do Messiego. Ok, nic nie ujmuję Portugalczykowi, ale:
- Ronaldo szybko biega - no nie, powiedzcie, że Messi jest wolny...,
- Ronaldo ma niesamowite przyspieszenie - Messi dzięki temu zdobył na bank połowę bramek,
- świetna gra głową Cristiano - wynika to z jego wzrostu, Messi jak na swój wymiar równie dobrze to wykorzystuje,
- Ronaldo bije świetnie rzuty wolne - to w tym sezonie kompletnie się zdezaktualizowało, Messi akurat w tym momencie bije na głowę Portugalczyka, piękne bramki i często w meczach z ekstra przeciwnikami (Atletico, Real),
- Ronaldo ma niesamowitą technikę - no tak, machać nad piłką nogami to ja nawet potrafię, a w grze z kumplami za dużo to nie daje, liczy się technika użytkowa (przyjęcie, szybkość podania, balans ciała), a tutaj chcąc nie chcąc Messi jest zdecydowanie lepszy.
Nie wiem z czego to wynika, często kumpel mi zwracał uwagę, że Ronaldo jest lepszy, bo jest kompletny. Kiedyś może tak, ale to Messi w ciągu dwóch sezonów praktycznie doszedł do perfekcji, strzelił więcej bramek (takich dobijających do pustej bramki można na palcach jednej ręki policzyć) i zdobył 3 razy Złotą Piłkę z rzędu. Może to wynika z tego, że chce się podkreślić cechy świetnego piłkarza, ale w takim razie wychodzi na to, że Messi rzeczywiście jest doskonały. Chociaż moim typem do zwycięstwa jest Iniesta :)
0
http://transfery.info/55025,tanio-kupic-drogo-sprzedac-ekonomiczno-pilkarski-fenomen-fc-porto
A tutaj o fenomenie ekonomiczno-transferowym Porto. Warte uwagi!
0
Oj ludzie ludzie. Poczytajcie sobie chociażby na wikipedii o zasadach przyznawania punktów w tym rankingu. Też kiedyś myślałem, że IFFHS to paranoja i kabaret. Zmieniłem zdanie po tym, jak zobaczyłem, za co i ile się punktów dostaje i doszedłem do wniosku, że to jest jeden z lepszych wskaźników formy w danych rozgrywkach.
0
Dla mnie również wyższa ocena dla Busiego. Przechwyty miał wspaniałe. Kto tak drybluje w środku pola i ośmiesza zawodników Realu? Nawet Xavi nie pokazał w tym meczu tak fenomenalnych akcji podczas rozgrywania jak Sergio. Na naszym, DMie było najwięcej fauli, w sumie też najbardziej brutalnych. Dla mnie majstersztyk w środku pola. Jestem wielkim fanem Mascherano, ale to, co robi Busquets jako defensywny pomocnik, szczególnie w tym wielkich meczach, jest warte największych pieniędzy,
0
Patrząc na skład Hiszpanii, to trudno jest w ogóle wskazać "rezerwową" ekipę. Tylu świetnych grajków nie ma chyba żadna reprezentacja na świecie ( no może za wyjątkiem obrony).
0
Na razie najgorszy mecz na Euro... Francuzi bili głową w mur, Ribery chyba za dużo przebywał z Robbenem, bo sępił niesamowicie, Anglicy nie potrafili wykonać składnej akcji...
0
lasoks
Myślenie nie boli... 58 mln jest za wygranie całych rozgrywek LM, a nie tylko finału. Bayern, Barcelona czy Real dostały o kilka mln mniejsze sumy, bo albo przegrały półfinały albo finał, ale i tak są to kwoty rzędu kilkudziesięciu mln euro... Więc najprostsza matematyka 10 mln + 35 mln + 30 mln (nie wiem, ile Barca dokładnie zgarnęła za dojście do półfinału, więc to tak na chybił trafił) = 75 mln...
0
A czy nie przyszło wam do głowy, że skład repr. Hiszpanii nie jest jeszcze pełen?? Del Bosque nie powołał jeszcze graczy Barcelony, Athleticu i Chelsea, bo grają jeszcze mecze finałowe...
0
Kocioł to był dziś na San Siro, a na Camp Nou znowu będzie 100 tys. typów, którzy alb szamią parówki, piją browary, jedzą popcorn, albo robią sobie sweet focie. Atmosfera nie była, nie jest i nigdy nie będzie na chociaż średnim poziomie.
0
Ogólnie Argentyna w momencie, gdy Pastore się wyrobi, a Messi na stałe zostanie przesunięty do pomocy to druga linia również będzie miazgą. Ale nie rozumiem jednego, jak tak wspaniały piłkarsko kraj ma tak ch**** obronę ?? o_O W obronie mogą grać Zabaleta, Zanetti (chociaż nie wiem, czy nie zakończył kariery repr.), Samuel, Burdisso, Demichelis (chociaż tych dwóch to poziomem czasami dorównują obronie Termalici Bruk-Bet Nieciecza, ale grają u największych), Garay, Milito, Coloccini, MASCHERANO !! (nie wiem po co mieć tak trzech świetnych DM, z czego i tak zawsze 2 będzie grało - Banega i Cambiasso świetnie sobie dadzą radę). Tak, jak kolega wspomniał niżej, tak i w większości meczów motają się pod swoją bramką, kopią nie wiadomo gdzie... Zresztą, jeżeli tam nie będzie trenera światowej klasy, który ich wszystkich poukłada jak należy, to albo zdarzy się cud i Messi będzie co mecz z Higuainem i Aguero przechodzili pół boiska solo i strzelali bramki albo Argentyna powącha jakiś puchar za kilka dekad...
0
Też zawsze byłem za Mascherano i Toure na pivocie. Ale przed ostatnim spotkaniem z Realem oglądałem ponownie kilkanaście trudnych meczów Barcelony (Gran Derby czy finały LM). Nie potrafię znaleźć tak świetnie wyszkolonego technicznie i spokojnego na tej pozycji zawodnika. Idealnie pasuje do systemu Guardioli, fakt, są lepsi w odbiorze (chociażby wcześniej wspomniany Xabi Alonso, Mascherano), ale co chłopak wyprowadza piłkę klepką - czapki z głów.
0
Dla mnie w ostatnim meczu Masche powinien grać za Pique. Katalończyk ma to szczęście, że jest wysoki, a na Real na gwałt tacy zwodnicy są potrzebni. Ale oglądając mecz to modliłem się, żeby oddał jak najszybciej piłkę. Tak słabego meczu w jego wykonaniu dawno nie widziałem. A Javier jest jednym z najrówniej grających obrońców w tym momencie...
0
http://www.realmadrid.pl/index.php?co=teksty&id=242&akcja=&id_pilkarz=
Przyjaciele z Madrytu serwują nam objaśnienie :)
0
Zauważcie, że przy 4 bramce ten cross na prawą stronę przez praktycznie całą szerokość boiska wykonał sam Sanchez, potem pobiegł od razu w pole karne i znalazł się tam, gdzie powinien. Jedna akacja, a można kilka ciekawych wniosków wyciągnąć.
Czasami rzeczywiście prosi się, żeby tak przypierdzielić z 25-30 m. Ja bym też tak mocno nie wskazywał na szczęście, bo wielu piłkarzy ma dobrze ułożoną nogę i lepszy jest pożytek z takiego strzału niż pchanie się na siłę z piłką w bramkę...
0
Ooo, i pojawiły się również w filmiku życzenia po polsku :) miło :) Wesołych świąt :)
0
A Mascherano zarobił żółtko, a po odbiorze zagrał taki cross do Pedro, po którym padł gol, że to jest głowa mała... Kopnął przez pół boiska i dograł na centymetry do Pedrito. Kapitalne :))