misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@PatrykBarca ale kiedyś z kimś wejdą czy liczysz na samodzielne 231 mandatów?
0
@marcin62 Git, że bohatersko rozwiązał problem którego nie ma, czyli 194+18 < 231. Co by gadał przy innym rozkładzie można tylko spekulować. Załóżmy, że Konfa nie wejdzie w koalicję z nikim - kiedy zamierza rządzić?
0
Raczej Joao show. Niestety mam wrażenie, że Xavi po raz kolejny serwuje nam mizerię, tylko duet Portugalczyków to pudruje robiąc coś z niczego. Jeśli dalej to tak będzie wyglądać można zapomnieć o 1/4
5
Mam złe wspomnienia, kiedy padają takie deklaracje...
3
@macio_944 nie od dziś wiadomo, że jeśli z kimś Konfa się zwiąże to z PiSem. Z nimi chociaż mają zbieżny światopogląd. Może nie będzie niskich podatków, ale poszkalują wspólnie Żydów, będą ograniczać prawa osób LGBT, czy stawać na przekór Unii w zasadzie co do wszystkiego.
A co do ich planu, to chyba aż nadto widoczny. Zaadresowali niezaadresowany elektoratu, który jak widać po komentarzach tu wygląda jak wygląda. Dzięki temu zero odpowiedzialności, a kasa jest ciągnięta.
0
@tomek8756 jeśli haczykiem jest to, że później za pół roku będzie pizgawica, to nie. Ale jeśli nie ma kruczków to jak najbardziej.
0
Ciekawe jak by to wszystko wyglądało gdyby ktoś co chwila nie wypadał.
0
@nioton Rozumiem, że sugerujesz " prywatyzacyjny przekręt"? Nawet jeśli to w tym przypadku zastosowałbym dobrze znaną metodę z Barcelony - czytaj zejść z pensji... i się tym nieprzejmował za bardzo dzięki oszczędnościom dla budżetu.
9
Polskie górnictwo to jest naprawdę niezła patologia. Co roku dopłacać kilka miliardów... A potem się tworzy błędne koło i guano prawda, że węgiel jest tani. No jak ci "dopłacają" Twoimi własnymi pieniędzmi to jest. Gdyby ceny węgla musiały pokryć te 5-10 mld, to by szybciutko się okazało, że węgiel to jedno z najdroższych źródeł energii, ze względu na koszt wydobycia (dodatki górnicze).
Górnictwo "państwowe" to idealny przykład tego by to wziąć i zaorać przechodząc w 100% na sektor prywatny, który będzie musiał optymalizować koszty.
1
Gdyby człowiek wiedział, że upadnie to by usiadł. Teraz rozpocznie się gdybanie, oszczędzanie i mędrkowanie po fakcie.
2
@Przemek2323 Tusk winien fiaska rządu Morawieckiego. Której części nie rozumiesz?
1
@wojopancer 1:7 w głosach sorry, dlatego ZP dla napastnika, jakby się ktoś zastanawiał.
0
@Vampir707 Pięknie się czyta Konfederatów od wywracania stolika jak teraz mówią o matematyce oraz "oni na nas, my na nich" hahahahaha...
0
Są zdjęcia z siłowni? Muszą być zdjęcia z siłowni, aby tradycji stało się zadość.
A tak całkiem serio zarządzanie w Barcy w kryzysie przypomina polskie IT mocno. Projekt się nie wyrabia, jeb grafik zawalony gówno spotkaniami, co nic nie wnoszą tylko masz mniej czasu na pracę.
4
@Zoker zaraz się zlecą fanboje i za rzeczowe szkalowanie ich boga, będą hejtować.
0
@Kubsoleon nie uwzględniam próśb od ludzi piszących z telefonu w 5km kolejce do maka.
1
@Katalończyk 99 kto chodzi spać nie myśli o głodzie i żołądka wrzodzie.
A na śniadanie jajecznica studencka?
5
Ludzi z tymi kolejkami po "Drwala" już całkiem pogrzało. Gdybym nie wiedział co tam dają, to bym pomyślał, że conajmniej jedno z poniższych albo i wszystkie:
- mieszanina wołowiny Kobe oraz wagyu z prefektury Miazaki
- bułka z Algatocin z dodatkiem jadalnego srebra i złota
- panierowany ser Cabrales
- bio warzywa z fermy, która produkuje 3 pomidory i główki sałaty rocznie puszczając im Chopina i Mozarta, żeby lepiej rosły, podlewając przy tym wodą z lodowca.
ALE NIE. Ludzie autentycznie kolejkują się jak nienormalni za czymś co wygląda tak. Beka.
https://x.com/weeqpvv/status/1722210707889066447
1
W IT istnieje pojęcie bus-factor, czyli współczynnika określającego ilu programistów może wpaść pod autobus, żeby projekt się nie zawalił. Im bliżej jedności tym gorzej. W Barcy widzę wynosi on dwa.
3
Za obronioną panenkę od Pirlo ma zawsze u mnie plusa. Fakt trzeba mieć jaja by wystać w środku do końca.
0
@Nieznajomy napastnicy zdobywający bramki, lepsi od tych co tego nie robią. Imposibrrru.
0
@Losiex mówisz o ziomku, który grając w Chinach był podstawą repki Brazylii. Oriol jest podstawą w sumie nie wiem czego.
0
D.R.A.M.A.T. i metr mułu
0
@Seba_89_ jak coś to kończę temat, ale zarówno money.pl, business insider i wiele innych rozbija ten mit statystyką w pył, podając dodatkowe plusy Euro jak niższa obsługa długu ( Grecja placi 1/3 odsetek jakie płaci Polska).
I żeby to wybrzmiało ja nie zachęcam do przejscia na Euro, bo to jest fizycznie nie możliwe nawet, Polska nie spełnia szeregu wymogów, wiem że są plusy dodatnie oraz ujemne takiego ruchu - poddaję tylko w bezzasadność stwierdzenia "wprowadzenie Euro winduje ceny, popytaj ludzi". To nie jest poważny argument, bo zakłada że ludzie rozumieją przyczyny wzrostu cen, a nie tylko obserwują je i korelują w czasie ze zdarzeniami, potencjalnie niepowiązanymi.
0
@Seba_89_ Nie, ale przecież nie o tym piszę. Obecny wzrost cen to rozdawnictwo (pokrywane dodrukiem) oraz kryzys wywołany wojną. Jak zmiana środka płatniczego (a w sumie jaka zmiana, skoro ostatnio w euro płaciłem w Dino?) ma sprawić, że rzeczy będą droższe? Cóż to za mistyczny mechanizm, bo ja poza Januszexem nie widzę takowego. Każda analiza pokazuje, że takiego czegoś nie ma i są to tylko odczucia ludzi, które nie mają pokrycia w rzeczywistości i te odczucia znikają po kilku latach jak w przypadku Litwy.
Lub inaczej czy zmiana na inną walutę (nazwijmy ją Wielki Polski Złoty w stosunku 1:2) zarządzaną przez Polskę też podniesie ceny? Czy jeśli one wzrosną to jednak przez rozdawnictwo i wojnę?
0
@Seba_89_ Ale kto podniósł te ceny? Drukujący Euro? Rząd? Czy zachłanny prywaciarz, który sobie upatrzył łatwy zarobek przy zmianie?
Według danych statystycznych wynagrodzenia rosły 5 razy szybciej na Litwie niż ceny. https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1446574,litwa-euro-efekty-wzrost-cen-wynagrodzen-nierownosci.html
Więc tak przyjeżdżają i kupują, bo u Nas jest taniej, ale to dlatego, że więcej zarabiają. A do tego przyczyniło się między innymi Euro.
0
@Seba_89_ Ale jakie znaczenie w tej kwestii ma zdanie ludzi, gdzie większość nie jest rozgarnięta i łączy dwa nieskorelowane zdarzenia, bo się zbiegły w czasie? Po starym złotym i banknotach 500k i wyżej, też ludzie płakali, zmiana waluty nie sprawiła, że ludzie zrobili się w 95 biedni, tacy byli.
A ostatnie zdanie Twoje to wychodzi, że Litwini zyskali. Wcześniej nie było ich stać kupić nic w PL, a teraz mogę sobie "Polskę wykupywać". Chciałbym móc być tak bogatym, żeby kupować w kraju ościennym.
Edit. Do suwerenności i stóp procentowych, itd. się nie odnoszę. To nie jest tematem posta jak to czy wprowadzać Euro w PL. Chodzi mi o mit biedy po zmianie waluty, który notabene szerzą masy. Więc rada zapytaj się mas, co tu już X osób proponuję nie na sensu.
0
Wiem o czym piszesz, ale ten krótkotrwały wzrost cen wynika z okazji do update'u cenników. Gdyby wprowadzić to na początku roku gdy wszystko drożeje, nie ważne czy zmiana waluty była czy nie - nikt tego nie zauważy. Jak coś nie odnoszę się do innych plusów i minusów w kwestii własną waluta czy nie. Chodzi mi o mit, że zarabiać będziesz 4 razy mniej, a chleb jak był po 4 PLN, to będzie po 4 EUR. Hurra durr tak Nam zrobią. Ja się pytam, kto?
0
@Prorokk a co cię przekona? Artykuł z money.pl, bo ktoś już mi tu kiedyś pisał, że to jedyne poważne źródło, ale nie wiem jak jest w Twoim wypadku...
0
@MesQueUnClub_87 kolejny. Po co mam jechać i pytać ludzi skoro oni randomowo łączą dwa fakty, wzrost cen z powodu inflacji i kryzysu wojennego, a tego że zbiegło się to z wymianą waluty. I obwiniają walutę. Poważne analizy eksperckie pokazują, że korelacji nie ma.