pax

2

Kto tu pisze o Neymarze ?? Wrzucasz jakieś wątki o czym nie ma w dyskusji, jak widać miałkośc twoich argumentów. Nie widziałem aby ktoś porównywał Neymara do Ronaldo. Tu jednak jest porównanie Ronaldo-Messi, więc nie zmieniaj tematu.

pax

2

OCENOWY TEKST SEZONU
"Szkoda że partnerzy chowali się za plecami rywali w polu karnym - w innym wypadku spokojnie mógłby zapisać na swoim koncie asystę".

Zobaczymy czy jak Alves będzie podawał do przeciwników, napiszą tak samo, że to nie dogrania byłe złe, ale to partnerzy nie potrafili dojść do piłki.

pax

2

Przychodzisz na stronę rywalizującego klubu z twoimi ulubieńcami. I zioniesz jadem. Pokazujesz poziom kibiców Realu, do którego wszyscy się przyzwyczaili. Nie potrafisz merytorycznie argumentować, a wysyłasz swoich adwersarzy do pakowania książek i zarzucasz im braki w wykształceniu. Żałosny jest poziom Twojej wypowiedzi.

pax

3

zostaw wypowiedz tego Pikusia. Widzisz, że nie potrafi pogodzić się z liczbami.
ronaldo-liga angielska-tak
messi-liga angielska-nie
nie da się porównać

ronaldo-liga hiszpańska
messi-liga hiszpańska
da się porównać.

pikus chce aby dyskusja przeszła na poziom s-f, co by było gdyby. Trzeba mu uswiadomic ze jest to co jest, a jest to że Messi bije Ronaldo.

pax

2

To są najbardziej obiektywne statystyki, nie moja wina że twój guru przegrywa z moim. Ci sami przeciwnicy, ta sama liga. Ty chcesz porównywać gdybanie - ach ten poziom kibiców realu.

pax

3

Ronaldo nie jest , nie był i nigdy nie będzie tak skuteczny jak Messi.
W klubowej karierze seniorskiej - Ronaldo 571 spotkań i 378 bramek - średnia 0,66.
W klubowej karierze seniorskiej - Messi 426 spotkań i 355 bramek - średnia 0,83
Rozgrywki ligowe - Ronaldo 386 spotkań - 264 bramki - średnia 0,68
Rozgrywki ligowe Messi 277 spotkań - 243 bramki - średnia 0,87

Najbardziej obiektywne wyniki porównania lata 2009-2014 czyli od kiedy Ronaldo gra w Realu, wtedy grają w tej samej lidze i mają tych samych przeciwników.
Ronaldo 166 spotkań - 178 bramek - średnia 1.07
Messi 169 spotkań i 190 bramek - średnia 1,15.

pax

1

Jak na razie pierwsza szóstka wszechczasów w asystach to Xavi 104, Messi 96, Alves 80, Iniesta 66, Navas 62, Ronaldo 59.
Tak mi wychodzi.

pax

2

NIe wiem, ale oceniający dostrzegli jakieś efekty. Ja widziałem praktycznie tylko nie udane dogrania na pole karne, miał jedna szybka akcję, wypuścił sobie piłkę, dogonił ja już nie pilnowany i z linii końcowej dograł idealnie do obrońcy.
Po takim opisie czekam, aż o Alvesu napiszą: "Szkoda że partnerzy chowali się za plecami rywali w polu karnym". To chyba będzie kluczowe zdanie odnośnie Alvesa i jego opisu redakcyjnego :-)

pax

1

U messiego się nie zgadza z oficjalnymi. Jak się da to polegam na oficjalnych, ale tam są do 2005/2006, potem wezmę z tej strony co podałeś. A i tak tam nie ma wszystkich bo u Xaviego nie ma 3 pierwszych sezonów, podobnie u Alvesa.

pax

2

Ktoś może mi napisać co w ocenie oznacza że Alba był efektywniejszy od Alvesa ? Alba zero bramek, zero asyst, zero kluczowych podań - Alves niby to samo, ale trzecia bramka padła po jego podaniu do Messiego. O jakich efektach w grze ofensywnej jest tu mowa ?? Alves przynajmniej oddał strzał.

Co do błędu Busquetsa to wcale nie jest tak że on nie wyskoczył, wyskoczył, ale był spóźniony, a do tego wygląda ta sytuacja tak, że do piłki górnej najpierw startuje mathieu (powiedzmy podbiega), oczywiście miał dalej, ale tam prawdopodobnie był brak komunikacji (a bardziej prawdopodobnie była zła komunikacja) miedzy tymi dwoma zawodnikami. Mathieu nie wystartowałby do piłki gdy ona była jeszcze w locie, gdyby wiedział że Busquets tą piłkę przejmie. Bo po co miał już zacząć go obiegać.

pax

1

Na razie mam do sezonu 2005/2006, prawdopodobnie rekordzistą wszechczasów w lidze jest Dani Alves albo Xavi.
Tabela wyglada:
Messi 96 asysty (całość)
Alves 79 (brakuje mi 4 sezonów)
Xavi 69 (brakuje mi 7 sezonów)
Jesus Navas 62 (całość)
Cristiano Ronaldo 59 (całość)
Iniesta 59 (brakuje mi 3 sezonów)
Di Maria 49 (całość)

pax

1

Znalazłem już statystyki za ostatnie 9 sezonów. Czy były prowadzone wcześniej, nie wiem, szukam.

pax

1

Dzięki, niestety to sa jedynie zbiorcze statystyki za ostatnie 4 lata. Tam Messi ma 69 asyst w lidze, a tak naprawdę już ma 96 i w tym roku z pewnością pobije setkę. Pytanie tylko czy już jest pierwszym w LaLiga w tej statystyce. Zdaję sobie sprawę że nie zawsze była prowadzona taka statystyka, ale co najmniej od 20 lat z pewnością tak.

pax

2

Nie tylko w GD strzelił, a piłke próbował wybijać pepe, piłka jednak wpadła do bramki a pepe wpadł na słupek :-)

pax

2

A co stanowi ?? Messi ma rekordy, bramek i asyst, ma strzał z daleka, ma najlepsze dryblingi i najszybszą nogę z prowadzeniem piłki. Poza tym jest zawodnikiem robiącym różnicę, on przeważa szalę zwycięstwa na korzyść Barcelony.

pax

35

Do redakcji lub forumowiczów.
Ktoś zna statystyki asystentów wszechczasów w la liga ?

pax

1

Grał w 30 spotkaniach, więc nie było źle. Grał praktycznie w połowie spotkań.

pax

1

Bartra jeszcze musi się sporo nauczyć. Ma talent, ale wychodzi z niego brak doświadczenia i szkolne błędy. Nie jest jeszcze pewnym punktem obrony. Zabawy z piłka i straty na własnej połowie (np. Bilbao, RSSS), błędy taktyczne (np.Cartagena, Betis) przegrane pojedynki główkowe (np. Villareal), dopuszczenie do dośrodkowania (np. Getafe), przegrane pojedynki jeden na jedne (np. Real). To tylko przykłady straconych bramek po błędach bartry.

pax

1

Miejmy nadzieję.

pax

1

Jeżeli kogos kryje to nie może pozwolić mu strzelić, jeżeli się do tego nie nadaje (nawet z powodów fizycznych) to trener nie powinien go wystawiać. Jednak jeśli z Realem powiedzmy, że sytuacyjnie krył Benzeme i nie miał szans, to można zwalic na jego braki we wzroście, jednak w meczu o wszystko z Atletico sam wziął na siebie krycie Godina przy rzucie rożnym, ta stracona bramka była na wagę mistrzostwa.

pax

2

Ile miał tych wrzutek w meczu pierwszej kolejki - jedną dwie czy trzy ??

pax

1

Nie chodzi mi o dostęp do neta, odpisałeś kiedy mogłeś, pisałeś że nie będziesz miał dostępu i ok. Z tego co rozpisałem jasno wynika, że Alves ma porównywalna liczbę błędów co inni obrońcy - wypisałem nawet sytuacje kiedy ponosi częściowa winę. Tak naprawdę można mu w 100% procentach przypisać winę za karne i za gol samobójczy Pique. Inni tacy jak Bartra czy mascherano bawili się z piłką i mieli stratę na 20-30 metrze od własnej bramki, Alves takich strat nie miał. Zrozum ja nie wypisuję że Alves jest naj naj naj lepszy, ale sprzeciwiam się wypisywaniu że był naj naj naj gorszy.
Piszesz, że dochodzą akcje gdzie mieliśmy szczęście, każdy zawodnik je ma, ma straty po których albo inni ratują jego błąd, albo napastnicy nie wykorzystują sytuacji - mogę wymienić kilkanaście takich błędów u Alby. Mogę napisać, że Barcelona miała zagwizdane przeciwko sobie 3 karne w ubiegłym sezonie, w dwóch była wina Alvesa a przy trzecim nie, tylko karny nie został wykorzystany.
pozdrawiam

pax

1

Dlaczego piszesz, że Alves bez formy ?? Skoro od miesięcy jest najlepszym bocznym obrońca Barcelony i ciągnął cały zespół w końcówce sezonu ? Alba więcej nie wraca do obrony a w ofensywie daje mniej.

pax

1

Co dalej z mascherano? Do końca kariery w Barcelonie. Na pozycji defensywnego pomocnika od miesięcy nie sprawdzony, na stoperze fatalny. Można pisać że gra nie na swojej pozycji, jednak jak ktoś gra od dobrych kilku lat, minimum 4 lata (właśnie tak sobie sprawdziłem że w finale CdR w 2011 był oczywiście na stoperze) to mógłby już jakoś ogarnąć tą pozycję. Zabawy z piłka i straty na własnej połowie (np. Milan, Ajax), błędy taktyczne (np. Real, Atletico) przegrane pojedynki główkowe (np. Real, Atletico), krycie na radar (np. Ajax, Real, Atletico, Grenada. To tylko przykłady straconych bramek po błędach Mascherano. Zaliczył świetne mistrzostwa świata na pozycji defensywnego pomocnika, jednak w Barcelonie jego gra wołała o pomstę do nieba. Nie wyróżniał się negatywnie na tle całej linii defensywnej - bo cała popełniała szkolne, orlikowskie błędy, ale pozytywnie też niewiele można napisać.

pax

1

To był ukłon w stronę Villi. Barcelona miała oferty z Anglii 3 krotnie przewyższające ofertę Athletico, ale Villa chciał zostać w Hiszpanii, a że miał 2,5 sezonu słabego to został sprzedany, nikt by nie dał za Villę więcej niż 15 mln.

pax

2

Czytałem, o tym bodajże w Mojej Walce było, nieprawdaż ?

pax

1

Rozumiem.
jak się interesujesz tym konfliktem, to chętnie odpowiem gdybyś miał jakieś pytania.

pax

1

Rozumiem Twoje poglądy i pretensje apropo Palestyny, ale pisać że "Żydzi...to jeszcze gorsze niż fani Realu" i jeszcze kilka komentarzy , to sugeruje uprzedzenia. Nie mieszajmy polityki, czy nawet zbrodni czy wojny do relacji między klubami.

pax

1

Jest. Za niedługo napiszę że Barcelona wspiera Hamas. Izraelskie gazety zapominają, że to rząd Izraela wymyślił i wspierał fundamentalistów islamskich w Izraelu.

pax

1

Tak pamiętam. Wszyscy usprawiedliwili Bartrę, że puścił Bale i dał się objechać jak koza na pastwisku, a jechali po Alvesu, który w tej sytuacji nie był niczemu winny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?