qwerty123
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Pitbull wziąłbyś się lepiej za słownik, a nie generalizujesz i wrzucasz wszystkich do jednego wora - dzieci i sezonowców.. Gówno wiesz, a najwięcej szczekasz...
0
Czyżbyś był kibicem FCB od roku, że już nie pamiętasz jaka telenowela była z Ceskiem i jego powrotem na CN?
0
Christo zastanów się najpierw jak coś napiszesz.. chociaż może to się okazać zbyt trudne..
0
Proszę bardzo, jak się chce to można połączyć jednocześnie grę w takim klubie oraz zapał do zdobywania wiedzy i kształtowania swojej osobowości. Chwali się taką postawę, zwłaszcza znając realia naszych rodzimych piłkarzy i ich mizernego wykształcenia..
Jak ktoś zna angielski, tutaj są bardzo ciekawe jego przemyślenia związane z obecną naturą/postawą człowieka w społeczeństwie, krótkie ale bardzo treściwe (jak na osiemnastolatka). Jestem pod wrażeniem..
http://sky selfss.wordpress.com/category/a-whole-new-world-un-nuevo-mundo/
0
Gdyby ta hipotetyczna sytuacja z odejsciem Pepa jednak miala miejsce, chialbym i uważam, że bardzo rozsądnym byloby rozważenie przez Andoniego kandydatury Tito [oczywiscie gdy kondycja zdrowotna pozwolilaby mu na to]
0
SoRcik ale tu nie ma się co rozwodzić na temat charakteru kibiców Realu i poziomu rozmowy z nimi, wymiany poglądów. Nie mówię o ogóle, bo wyjątki też się zdarzają, ale jednak 3 lata dominacji odwiecznego rywala zmuszają ich do takiego zachowania. Ci, właśnie, "kibice" Realu nie dopuszczają do siebie żadnych konstruktywnych argumentów, które stałyby w sprzeczności z ich jakże ugruntowaną opinią. Tylko, co jest podstawą takiej postawy?! Frustracja, duma przeradzająca się w pychę, zawziętość i nieumiejętność pogodzenia się z porażką z godnością. Jeżeli rozmówca, będący kibicem Realu, taką postawę właśnie przyjmuje - nie warto jest tracić czasu, bo jałowa debata będzie tylko i wyłącznie bezproduktywną stratą czasu. Tyle ode mnie, pozdrawiam wszystkich jasno myślących kibiców obu ekip.
0
Jeśli już, to tylko i wyłącznie nr 1. To żółte drzewo, według mnie, strasznie szpeci bordowo-granatowy trykot :/
0
Wielkie dzięki, ten kabaret jest konkretny :D
0
A ja myślę, że nie jest to całkiem dobra wiadomość dla Barcy, bo Karim jak wchodził na końcówki w tym sezonie to całkiem dobrze sobie radził. Nie chce złorzeczyć, ale Benzema może pomieszać..
0
Te wyniki to kpina. Widać jak bardzo postarali się kibice blancos, żeby chociaż rezultat jakiegoś głosowania wypadł na ich korzyść. I tak wszystko rozstrzygnie się na boisku!
0
Po pierwsze, niektórzy piszą, że tych dwóch zawodników nie można porównywać.. a ja się pytam dlaczego, skoro są to piłkarze grający na praktycznie tych samych pozycjach i odgrywający podobną rolę w zespole.
Po drugie, odnosząc się do warunków fizycznych, twierdzenie, iż Cristiano wypada na tym tle zdecydowanie lepiej jest uzasadnione, lecz należałoby spojrzeć również z drugiej strony. Messi jako osoba drobniejsza i niższa, z mniejsza masą mięśniową i tak radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Co więcej liczniejsze są sytuacje z udziałem Cristiano, w których bezzasadnie twierdzi, iż jest faulowany, Messi natomiast walczy do końca, nie bierze się za sędziowanie i gra do gwizdka. Biorąc pod uwagę warunki fizyczne to właśnie Messi powinien podnosić larum, że więksi od niego zawodnicy walczą z nim bark w bark jak równy z równym, to właśnie Messi powinien wykorzystywać każdą okazje do tego, żeby wymusić faul i to właśnie Messi powinien korzystać ze swojej dziecięcej aparycji (chociaż z tą brodą w meczu z Villareal wyglądał niezwykle męsko :P), podobnie jak Torres i wpływać na decyzje arbitra, lecz w rzeczywistości i w praktyce te przymiotniki bardziej odpowiadają do charakterystyki Ronaldo. Messi nie zważa na to, że natura pożałowała mu wzrostu, wykorzystuje na maxa swoje warunki. Dlatego też, według mnie, argumentacja o warunkach fizycznych działa na niekorzyść Ronaldo.
Ponadto, jeżeli chodzi o argument lepszego wykonywania rzutów wolnych to trudno się nie zgodzić, że Ronaldo ze swoim oryginalnym spadającym liściem, wyróżnia się w tym fragmencie gry. Jednak patrząc na statystyki i liczbę zdobytych bramek po rzutach wolnych w tym sezonie Ronaldo wcale lepszy od Messiego nie jest. Zwłaszcza, że w Madrycie nikt poza Ronaldo do piłki przy rzutach wolnych nie podchodzi. W Barcelonie przed Messim do wykonywania stałych fragmentów jest oczywiście Xavi i Dani Alves.
Kolejny mój argument to waga strzelanych bramek przez obu zawodników. Cristiano strzela seryjnie bramki, ale drużynom przeciętnym, co by nie powiedzieć słabym. Dla Messiego nie ma różnicy czy gra z drużynami z dolnej czy górnej części tabeli. Łatwiej też jest strzelać bramki przy wyniku 1:0 lub więcej, niż otwierać wynik, zwłaszcza gdy gra się nie układa lub przeciwnik za dużo w ofensywie nie pozwala.
Oczywiście po kilkunastu kolejkach nie można przesądzić kto jest lepszym zawodnikiem. Nie można też porównywać tych piłkarzy z zeszłego sezonu, gdyż dla Ronaldo był to pierwszy sezon w nowej lidze, ponadto więcej czasu stracił na leczenie kontuzji.
0
Zgadzam się z endriu, Messi w tym roku jest poza zasięgiem jakiegokolwiek piłkarza pod względem umiejętności czysto piłkarskich. Ale to jest rok Mundialu i biorąc pod uwagę wcześniejsze rozdania tej nagrody powinien wygrać ktoś z Hiszpanii, któryś z mistrzów świata - Xavi albo Iniesta. Jednak osiągnięcia Snejdera też wzbudzają podziw, potrójna korona i zdobywca największej ilości bramek na Mundialu (grając na pozycji rozgrywającego). Jestem bardzo ciekawy kto zdobędzie tą nagrodę w tym roku, a ci, co o tym decydują mają naprawdę twardy orzech do zgryzienia..
0
Po pierwsze, niektórzy piszą, że tych dwóch zawodników nie można porównywać.. a ja się pytam dlaczego, skoro są to piłkarze grający na praktycznie tych samych pozycjach i odgrywający podobną rolę w zespole.
Po drugie, odnosząc się do warunków fizycznych, twierdzenie, iż Cristiano wypada na tym tle zdecydowanie lepiej jest uzasadnione, lecz należałoby spojrzeć również z drugiej strony. Messi jako osoba drobniejsza i niższa, z mniejsza masą mięśniową i tak radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Co więcej liczniejsze są sytuacje z udziałem Cristiano, w których bezzasadnie twierdzi, iż jest faulowany, Messi natomiast walczy do końca, nie bierze się za sędziowanie i gra do gwizdka. Biorąc pod uwagę warunki fizyczne to właśnie Messi powinien podnosić larum, że więksi od niego zawodnicy walczą z nim bark w bark jak równy z równym, to właśnie Messi powinien wykorzystywać każdą okazje do tego, żeby wymusić faul i to właśnie Messi powinien korzystać ze swojej dziecięcej aparycji (chociaż z tą brodą w meczu z Villareal wyglądał niezwykle męsko :P), podobnie jak Torres i wpływać na decyzje arbitra, lecz w rzeczywistości i w praktyce te przymiotniki bardziej odpowiadają do charakterystyki Ronaldo. Messi nie zważa na to, że natura pożałowała mu wzrostu, wykorzystuje na maxa swoje warunki. Dlatego też, według mnie, argumentacja o warunkach fizycznych działa na niekorzyść Ronaldo.
Ponadto, jeżeli chodzi o argument lepszego wykonywania rzutów wolnych to trudno się nie zgodzić, że Ronaldo ze swoim oryginalnym spadającym liściem, wyróżnia się w tym fragmencie gry. Jednak patrząc na statystyki i liczbę zdobytych bramek po rzutach wolnych w tym sezonie Ronaldo wcale lepszy od Messiego nie jest. Zwłaszcza, że w Madrycie nikt poza Ronaldo do piłki przy rzutach wolnych nie podchodzi. W Barcelonie przed Messim do wykonywania stałych fragmentów jest oczywiście Xavi i Dani Alves.
Kolejny mój argument to waga strzelanych bramek przez obu zawodników. Cristiano strzela seryjnie bramki, ale drużynom przeciętnym, co by nie powiedzieć słabym. Dla Messiego nie ma różnicy czy gra z drużynami z dolnej czy górnej części tabeli. Łatwiej też jest strzelać bramki przy wyniku 1:0 lub więcej, niż otwierać wynik, zwłaszcza gdy gra się nie układa lub przeciwnik za dużo w ofensywie nie pozwala.
Oczywiście po kilkunastu kolejkach nie można przesądzić kto jest lepszym zawodnikiem. Nie można też porównywać tych piłkarzy z zeszłego sezonu, gdyż dla Ronaldo był to pierwszy sezon w nowej lidze, ponadto więcej czasu stracił na leczenie kontuzji. Jednak porównać można całokształt osiągnięć, a przede wszystkim najlepsze sezony tych dwóch piłkarzy, sezony w których odpowiednio obaj zdobywali złote piłki. Gdyby nie Mundial, Messi, w moim przekonaniu, zdobyłby złotą piłkę również i w tym roku, a obrona tej nagrody stanowiłaby nie lada argument w sporze o miano najlepszego obecni zawodnika.
0
http://www.youtube.com /watch?v=kMJxHk5nqMs
Link do skrótu z meczu. Bardzo cieszy postawa piłkarzy drugiego zespołu. Priorytetem na ten sezon było utrzymanie sie w liga adelante, a tu tymczasem sprawiają oni nie lada niespodzankę zajmując pozycję w czołówce tabeli. Niech się ogrywają i oswajają z presją i publiką, a któregoś dnia taki Nolito, Rochina czy Sergi Roberto będą cieszyć nas swoją grą na Camp Nou :D
0
cule88 stawiam,że liczba 88 to poziom twojego IQ, bo na pewno nie rocznik. Jeżeli uważasz, że o byciu prawdziwym i oddanym kibicem swojego klubu decyduje regularne odwiedzanie stadionu to jesteś w wielkim błędzie.. ale zrozumiesz to jak zaczniesz myśleć. Ponadto co z ciebie za cule (jeżeli wiesz w ogóle co to znaczy), jeżeli nie darzysz byłego zawodnika FCB należnym go szacunkiem.
0
Pyrzo_barca - wróżbito i jasnowidzu (bo nie nieomylny znawco futbolu) a jak bardzo się zdziwisz jak Ibra zostanie i pokaże klasę? Wtedy, zachowując resztki honoru, powinieneś zmienić podejście i przeprosić za swoje zuchwałe stanowisko.
0
Zgadzam się z Hinche i lepiej bym tego nie ujął. Wreszcie ktoś z rozsądkiem podszedł do sprawy Ibry.
0
Tak już się wyleczył, wystąpił nawet bodajże w ostatniej kolejce. Ciekawie byłoby go oglądać w bordowo-granatowym trykocie, bo ma niemałe umiejętności, ale transfer mało prawdopodobny. No chyba, że Abidal, chociaż bardzo go cenie, chciałby wrócić na emeryturkę do ojczyzny...
0
Jeśli Real także jest zainteresowany tym zawodnikiem to jego cena zapewne wzrośnie do nieproporcjonalnej. Dlatego też, moim zdaniem starania władz FCB powinny się skupić na Azpilicuecie z Osasuny, zwłaszcza, że jest to piłkarz o podobnym profilu co Van der Wiel, ma 21 lat i do tego jest hiszpanem, ogranym w La Liga.
0
Świetną alternatywą na prawej obronie mógłby być młody zawodnik Osasuny - Cesar Azpilicueta, zwłaszcza że władze FCB zwróciły na niego uwagę w zimowym okienku transferowym. Powstaje jednak pytanie po co kupować zmiennika dla Daniego, jeśli z wypożyczenia wraca Martin, który przez większość zeszłego sezonu występował właśnie na prawej obronie.
0
lukasz222 nie pozostaje nic tylko pogratulować fantazji..
0
mumin z ciebie to rzeczywiście mumin jest..
0
Moim skromnym zdaniem zarząd Barcy mógłby zwrócić uwagę na Diego Perotti'ego z Sevilli. Jeżeli utrzyma taką formę do ostatniej kolejki, zdecydowanie będzie odkryciem tego sezonu.
0
Tez bym prosil o same napisy..
0
pyrzo_barca według Ciebie Xavi to jest nazwisko? brawo..
0
Y2M wydaje mi się, że jednak Yaya jest dużo więcej wart niż 15 mln..
0
A ja w barcelonie widzialbym na lewej obronie Armanda Traore, młodą gwiazdę Arsenalu, wypozyczonego własnie do Porthsmouth.