yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Elvisek Słuchaj. Bo ty patrzysz na to przez pryzmat, że mogli czekać, że Messiemu się nie spieszyło. Czy ty naprawdę wierzysz, że w 2 dni po upadku negocjacji z Barceloną zespół od kontraktu Messiego doszedł do wszystkich porozumien z PSG i podpisał super umowę? Szejk powiedział z 4 miesiące temu, że mają prawo rozmawiać z Messim. I na pewno to zrobili. Przedstawili wstępne propozycje, przyjeli wstępne oczekiwania i czekali.
Dzień wcześniej transferem Jacka MC się wykluczyło. MU wykluczyło się Sancho i Varanem. Chelsea finalizowała 100mln za Lukaku. Nie było rywala w polu dla PSG.
Poza tym mówisz, że nie wierzysz Laporcie co do budżetu. Przecież on nawet teraz nie wie jaki będzie miał. Rozmowy o obniżkach trwają. Do tego momentu wypychają Umtitiego, Cou, Pijanica których odejście dało by prawie 50mln w pensjach.Ale nie mogą nawet za darmo się wyzbyć. Lazio krzyknęło że połowę pensji pokryje przy darmowym wypożyczeniu (jesli to nie plota). Więc ciężko to stwierdzić do dziś.
Umowa z CvC? Do momentu głosowana zatwierdzenie było przewidywane jako realizacja dla wszystkich klubów. Dopiero po głosowaniu La Liga (być może bojąc się pozwów) zwolniła Barce i 3 inne kluby z porozumienia.
Laporcie jako politykowi nie wierzę też. Ale jako polityk akurat ten człowiek podejmuje decyzje trudne i takie które "wydają" się najlepsze na dany moment.
0
Jeśli nawet będzie rezerwowym i wchodzącym kiedy są kontuzje, a zagra w sezonie 3/4 takie mecze, to boże daj takich rezerwowych. Przecież on w jednym meczu zrobił połowę statystyk, każdego z Madryckich Fawelarzy z poprzedniego sezonu.
0
Powiem tak. Sekundę przed podaniem Emerson robi krok w stronę środka linii. I tego kroku mu zabrakło. Nie zgodzę się też że to jego duży błąd. On raczej juź tylko ratował sytuację walką do końca. To raczej zabrakło wtedy środkowego-prawego obrońcy. Drużyna byla cała zle ustawiona. Takie podanie nie miało prawa przejść. I tu szukał bym winny trenera. Był aut, była przerwana na zmianę a on ja wstrzymał wybiegając z ławki. Bezpośrednio po aucie poszła akcja.
Najgorsze? Demony zeszlego zespołu przy wysokich prowadzeniach + dramatyczne zarządzanie ławką przez trenera. Jeśli mamy 3.0 w 60 min. A drużyny chce dalej grać to zasadnym jest wprowadzić właśnie grajków do grania Demir/Puig i zdjać błyszczącego ale za to maksymalnie eksploatowanego Pedriego. Ale trener dalej idzie w stronę braku "wytrenowania" sobie zmiennika do środka poprzez grę, kiedy można. Zamiast tego mam wrażenie że znowu będziemy widzieć w praktycznie każdym meczu Busi/Fdj/Pedri i koncoweczke dla Puigow/Demirow. Bo powiem szczerze nie wiem kim o chxe poza wymieniona trójka grać jeśli przy 3.0 nie ma dla niego dobrego momentu na wymianę w tej formacji.
Skorzystajmy z bardzo udanego dla młodych preseOnu i spróbujmy ich utrzymac w grze. Bo po zamknięciu okienka transferowego i wyleczeniu kontuzji będziemy mieli pewnie Cou, Dembele, Fati. Wiec kiedy jak nie teraz grać Manajem, Puigem i Demirem.
1
@Firestone popieram. Nie po to młodzież prezentowała się rewelacyjnie w presezonie ze to od razu zaprzepaścić. Dwa trzy takie meczy i wszyscy zapomną ze Demir i Puig fajnie kopali. Oni zapomną, że kopali. Pozniej dostaną 10 min nic nie pokażą, albo się wpuści Puiga w 86 min na ratowanie wyniku i znowu nie będzie zmienników.
Dopóki nie wroca Dembele, Fati panie trenerze to musimy korzystać z Demira, Manaja bo jednym skladem się nie da. Już samo zarządzenie w tym meczu Pedrim to jakiś koszmar. Koleś nakręcał każda akcje, ale przy 3.0 to sobie mógł trener darować zajeżdżanie go. Potrzebujemy go takiego jakim jest, a nie takiego jakim był w końcówce sezonu. Czyli jedynie ovecnego na boisku.
Alw bądźmy dobrej wiary.
0
@kaamil1910 obejrzyj akcje. Kiedy Barca wychodzili z piłką. I wybili na aut na naszym prawym skrzydle. Sędzia chciał zrobić zmianę. A Koeman wyszedl z ławki i wstrzymał zmianę. Po aucie piłka poszla na drugą stronę i poszła. bramka. Drużyna w tym czasie nie była ustawiona. W tym momencie właśnie trener powinien zmienić dm z żółtą kartką. Zamiast tego dopuścił do trochę przypadkowej bramki.
0
@QuentinTarantino nie tam. Właśnie początek był najważniejszy w kwestii zmian. Pokazuje kim będzie zarządzał trener jako 1/2 zmienikiem. Czy młodzi zdobyli zaufanie itp.
Np taki faul na 3.2 Nico może go wiele kosztować chociaż była to bardzo dobra interwencja.
Generalnie to jest problem Koeamna ze np w finale CdR przy 4.0 nie umie ogrywać zawodników.
A pragnę zauzayc ze w ataku nie mamy żadnego zmiennika poza Manajem. Wiec jego forma jest też ważna.
Generalnie Koeman pokazuje że nadaje się na kadrę gdzie grasz stałym skladem. Ale całkowicie nie potrafi zarządzać dynamika drużyny.
O Pedrim nie wspomnę. Nawet komentatorzy w 69min mówili że z uwagi na liczbę minut mógłby odpocząć. Pozniej zdziwko bo dwie zmiany w pomocy ale Pedriego nie zdjął.
0
@Mutas95 przy 3.1 to wina trenera. Miał przy aucie zmianę przy linii to wybiegł i js wstrzymał. Gdzie zmienić miał DM z żółtą kartkę i obrońcę.
Na 3.2 nikogo wina. Fantastyczna bramka Oiarzabala. Zdaj się murowana bramka kolejki.
3
Drużyna zaimponowała zaangażowaniem. I teraz czy Rsso bylo na tyle słabe, czy było słabe, bo my biliśmy dobzi. Mam nadzieję że to drugie.
+ poza golami, mieliśmy 2x setki jeszcze choć przy spalonych. Ale to też dużo mówi o zespole, że chcieli.
Natomiast niestety trener nadal Beton.
W 59min masz wynik 3 zero. Na ławce 2 mlodziakow nieźle prezentujących się w presezonie. Potrafiących fajnie rozegrać i utrzymać się przy piłce, to nie!! Robisz zmiany w 73 minucie. I prokurujesz bramkę na 3:1. Ta bramka to głównie wina Koeamana. Miał zmianę przy linii. Był aut. Można było wpuścić ich i ułożyć zespół + zmienić Busiego majacego żółtą kartkę. To nie trener wybiega z ławki i wstrzymuje zmiana. Bo tragedia była by jak by pokopali od 82, a nie od 84 minuty. (W ogóle 84 to ulubiona minuta Koeamana aby robić zmianę. Generalnie wtedy wypuszcza zawodników do linii).
I ja się pytam: Co takie zmiany mają dać?
Mogłeś chlopie budować drużynę przez duże D. Pokazać ze zdobyli zaufanie, że przy 3.0 to inni mogą pokazać 1/3 meczu na co ich stać. Dać odpocząć Pedriemu. Zmienić Busiego z żółtą aby DM mógł kogoś taktycznie faulować. No generalnie dużo wyjść na zbudowanie morale ławki. To nie. Powtórka z zeszłego sezonu. Puig znowu będzie wchodzil przegranych meczach na 4 min. A Demira pewnie nie zobaczymy poza meczami Barcy B.
Bardzo fajny mecz 3 w napadzie. Depay walczy. Girez super wspiera defensywę.
A Brighwaitinho pokazuje że nawet jak ci mówią że się nie nadajesz. To jak dasz z siebie wszystko będą klaskać.
No i przede wszystkim poza 2 przestojami w sprawnym wyprowadzaniu piłki to ten ciągły ruch. To należy chwalić.
0
@normasubiektywna ja też uważam że do przebudowy należy podejść spokojnie. Zeszły sezon uznano poza końcówka za udany a jak on się ma do dwóch wcześniejszych? Finały cdr, półki finał LM, walka o Ligę do końca.
My powinniśmy cieszyć każdym dobrym meczem.
2
W dniu meczu okaże się że w ogóle zabronią.
0
@normasubiektywna szczerzę w większości się zgadzam. Ale nie z CdR. To jest tylko koszt dla nas w przypadku wygrania. Akurat te rozgrywki się nie zwracają. Już lepiej skupić się na SPH. Tam premia za wygranie jest dużo bardziej korzystniejsza.
Więc, że to słabe ale nie stać nas na brak pragmatyzmu.
1
Jeśli Koeman nie zostanie przy swoim zeszło sezonowym "jet lagu" mózgu i nie będzie grał 38 składem PEdri/FdJ/Busi to może naprawdę mieć fajnych chłopaków do grania. Oni naprawdę jak będą w rytmie meczowym są w stanie walczyć jako lepsi ze średniakami a jak równy z równym z topką.
Ważny jest tak naprawdę każdy gracz. Czy to Demir czy PUig. Tak naprawdę to tych dwóch graczy po pojawieniu się na boisku przyspieszało naszą grę. Jasne mieli sporo strat i błędów, ale te da się wyeliminować grając.
No ale zobaczymy czy trener nie uprze się na once de gala. Alba wiecznie na lewej, w/w środek i tyle z naszych marzeń wyjdzie.
0
Tak na prawdę szejk ladnie to rozegrał. I jeszcze mały pocisk wobec Mbappe, że teraz nie ma wyjścia bo mu zapewnili najlepszy możliwy skład. Co ma biedaczek teraz powiedzieć? Ze liczył na projekt ale są nadal za słabi? Odejdzie za rok za darmo. Szejk powie ze nie ma niewolnictwa w klubie i graja tu tylko ci którzy chcą, ale zawierając kontrakt należy liczyć siw z tym co się podpisuje, podziękuję mu za grę i wyjdzie z tego pięknie z twarzą. I to jest pełna kultura. Dość Ilaxów, Modriców, Kanów, Dembele wymuszających albo pieniądze albo odejście. Podpisujesz kontrakt mniej świadomośc twgo co robisz. Ale tyczy się to też klubów.... Barcelono. Nie oczekujmy że ktoś będzie odchodził zarabiając dobre pieniądze.
6
@Magicc89PL Pamiętaj, że w Hiszpanii działo się grubo z Covidem. To nie jest naród, który obecnie ma w dupie zalecenia i obostrzenia. Dużo ludzi woli spokojnie obejrzeć mecz w domu niż może ryzykować na stadionie.
30tyś zapełnią spokojnie nawet z turystów jeśli trzeba będzie.
0
@Pawel1985 już wcześniej z 90proc. artykułów było albo odnosiło się do Messiego. Wywiad z FdJ o uczuciach przyjścia do FCB? Od razu pytanie cieszysz się ze zagrasz z Messim? Jak postrzegasz Messiego?
Było jak z Lewandowskim przed ME.
Tak naprawdę musimy wytrzymać z dwa miesiące i ucichnie....ma nadzieję :(. No chyba że będziemy zaświadczać newsów: Messi zagrał słaby/dobry mecz w PSG.
0
Nie ma się co oszukiwać. Kluby zagłosują za przyjęciem. Jeśli 15 klubów La Liga ma problem z zarejestrowaniem piłkarzy to nie jest ciekawie. To nie pozwoli im wzgardzić taka kwotą. I po mimo, że jest to syndrom chwilówki i biednego człowieka w potrzebie, to ktoś się dziwi? Jak mam przestać istnieć teraz to nie będę się martwił tym co za 40/50lat.
Kluby pozbawione wpływu z dnia meczowego zostają tak naprawę z pieniędzmi z tv i sponsora tytularnego. A jeśli komuś się jeszcze pokończyły kontrakty to raczej lepszych nie podpisze.
0
Panowie cisza w eterze. Słowo Umtiti od godz 13:00 zakazane. Nikt nic nie mówi. Może się nie dokopią w necie co to za piłkarz.
Jeśli ktoś da 10mln klubowi w zmiennych/stałych/jakichkolwiek sam zawiozę go z Barcelony do miejsca docelowego.
3
Na pewno jeden z drugim płakał. Prawie się cieli. Z własnej kieszeni na Messiego chcieli płacić. Jak tak czytam takie newsy to co raz bardziej dumny jestem z Laporty że pogonił tego guru. Bo to jakaś sekta była.
Teraz przeżyć tylko z rok i w końcu w każdym wywiadzie przestaną o nim pisać. W końcu wywiad z jakimś zawodnikiem będzie o jego punkcie widzenia, poglądach i zdaniu a nie o tym jak się czuje grając z Messim.
0
@Jackazz zapewne jest zapis że pobierają część wynagrodzenia. Ale kontraktów się nie ujawnia. A jak nie ma. TO smutek.
3
Jeśli do klubu wpłynie korzystna oferta? Korzystna? Powiedzmy o jakiejkolwiek ofercie, a dopiero zerkajmy w stronę czy jest ona korzystna.
2
Ale to było oczywiste. Pisali wcześniej, że ma taki zapis w kontrakcie. Więc co w tym sensacyjnego. Podpisał, wypełnił założenia i należy się jak psu buda, nawet jeśli odszedł.
Od Neymara różni się to tym, że w tym wypadku była to premia za wypełnienie kontraktu, a nie premia lojanościowa za pobyt w klubie. Mam nadzieję, ze jeśli komuś dadzą jeszcze taką premię to się po Neymarze nauczyli określać odpowiednią datę wypełnienia warunku, ustaloną po końcu okienka transferowego.
Swoją drogą zauważcie, że Psg też zapłaciło mu za podpis. I podali tą sumę. Tylko w jego nowym kontrakcie nie ma podanych ile dostał Papa, brat, ile dostanie za np wypełnienie roku kontraktu.
Naprawdę ktoś myśli, że Messi z PSG podpisał by za 35mln gdzie w Barcelonie miał 70+? Nie sądzę. Wszystko to kwestia dodatków i wpłat na fundację.
4
W sumie yo. Najlepiej zrzucić na Laportę. Można było (w sumie nie można) zagłosować na kandydata Bartka i dalej ciągnąć wózek i przed pierwszym meczem tego sezonu przeczytać: Barca bankrutuje, wycofuje się z rozgrywek i przestaje istnieć.
Super plan.
Wszyscy ci płaczący powinni sobie siąść i pomyśleć. Hym wzieli zawodników za darmo, a nie mogą ich zarejestrować. Odpalili Messiego i zeszli z jego pensji. Hym kurde dziwne. A przecież można było Messiego zostawić, ruszyć po Haalannda. A tu bajka się skończyła.
Słychać głosy, ze trzeba było sprzedać Cou, Umtitego, nawet w artykule takie rzeczy piszą. To ja się pytam jak, jak nikt ich nie chciał. Jak? Jak Laporta w 3 miesiące miał to wszystko uprzatnąć. Na ten moment zrobił jedną słuszną rzecz. W końcu w przeciwieństwie do innych uznał, że Klub jest ponad Messim i należało to zakończyć.
0
@Miki11FCB W zeszłym sezonie tez bronił na początku super. Później puścił sporo bramek o co go obwiniana. Ale jak się okazało później nie było lepiej i z perspektywy czasu można to przypisać raczej defensywie niż jemu.
Kwestia taka, że to realny transfer pieniężny, a dodatkowo zawodnik ze sporą pensją.
Jeśli jednak zostanie ja na pewno nie będę narzekał, choć uważam że zasługuje na pogranie w CdR
1
@Miki11FCB też uważam, że nawet patrząc na sparingi widać, że taki piłka jest grana szybciej, że skrzydła zaczynają uczestniczyć w rozegraniu, a zawodnicy na wysokości pola karnego próbują wejść w drybling (Demir, Balde, Dest) co wcześniej nie było wykorzystywane. Co raz częściej widać też zagrania wzdłuż linii bramkowej na dostawienie nogi, a wcześniej takich akcji było na policzenia na palcach.
Gra na pewno będzie wyglądała inaczej. Szybciej. Messi to był geniusz. Ale też dominował grę całego zespołu. Sam lubił zostać z tyłu (choć ostatni sezon grał jako najbardziej wysunięty) i wchodzić na wycofaną piłkę. I to się niestety nie sprawdzało w wysatrczającym stopniu.
2
@Graczdari91 ale dają mu normalnie skończyć pracę w klubie. Po prostu klub uznaje, że nie warto inwestować w zawodnika, który za rok nie będzie ich.
To tak jak z Realowym wypożyczeniem Łunina. Po co klub miał stawiać na niego, jeśli miał będącego na tym samym poziomie "swojego" Masipa.
Dodatkowo jeśłi nie chcesz korzystać z piłkarza, to zajmie on tylko miejsce w składzie które będzie można przydzielić komuś innego.
Życie to sztuka wyboru. Przez ten jeden sezon Barcelona obejdzie się bez gry Ilaixa. Ale Ilaix (o ile nie odejdzie) nie zagra bez Barcelony.
Jednocześnie jest konflikt obu stron. Zapewne jego przedstawiciele będą chcieli wykorzystać trundą sytuację klubu i użyją sztandarowego argumentu: odejdzie za darmo ale zejdzie z pensji. Gdzie takie podejście do sprawy raczej ne jest w interesie Barcelony.
Śmierdzi też wysokość żądanego kontraktu. Jakie argumenty oni mogą przedstawić do dania mu zarobków na poziomie 6 mln? (nie wiem ile do tego podatku doliczyć jako do obywatela hiszpańskiego)
0
@Barcelonista94 w takim który da mu 2/3 pensji + 10 za darmowy podpis co razem da tyle ile chce.
Niestety młody i mają rację, że tak zapowiadając się jest w stanie poczekać sezon.
0
@MARCINPEL oczywiście, że jest. S. Roberto, którego największą zaletą (a moze już nawet jedyną) jest multipozycyjność na niezłym poziomie, a w sparingach i Dest grał na lewym skrzydle.
1
@Scross to tak w uproszczeniu. Jak napisali...należy czytać napisy małym drukiem.
Bo wielkim jest napisane pożyczka NIEOPROCENTOWANA. A małym lichwa 10proc. od ok 2mld rocznie przez 50 lat +wrost
0
@totalcrack poszukaj info na necie. Odrzuciły to KLUBY a nie Juventus. KLuby zagłosowały na NIE. CHoć wcześniej Serie A jako liga zgodziła się na to. Sytuacja adekwatna.
I ty akurat piszesz bzdury. Teraz La Liga dzieli między kluby sumę nie pomniejszoną o te 10.95 proc. Więc jaki to zysk?
Przyjmując twój przykład: Dziś dostaje 170 a mogła by dostawać no. 350-400 jeśli atrakcyjność LaLigi by wzrosła to po wskazanym zwrocie Barca uzyska jakieś 370-420 mln. Bo nie będzie dzieliła 90proc tylko 100.
Na ten moment żadna SuperLiga nie gra i nie zarabia pieniędzy. Natomiast fundusz zacznie zarabiać od momentu podpisania umowy. Czyli w sumie niedługo.
Zresztą protest Barcy i Realu może nic nie znaczyć jak 32 kluby zagłosują za.
Tak naprawdę masz na stronie Realu wyliczenia. Nawet przy przyjęcia bardzo realnego wzrotu wartości La Liga o 3proc w skali roku przez 50 lat to kluby tracą na rzecz CvC 18 MILIARDÓW euro z tytułu oddanych 10 proc.
Dodatkowo jeśli nie widzisz, to kluby dostają jedynie nieoprocentowaną pożyczkę na okres 40 lat. Czyli co miesiąc Barcelona będzie oddawać La Lidze 500 tyś euro. A dodatkowo odejmować pieniądze utracone z tytułu oddanych 10proc (w skali roku) praw. To jest wg ciebie biznes? Ja za taki biznes bym podziękował od ręki.
Dodatkowo nie widzisz jeszcze jednego problemu. Umowa obejmuje tylko kluby 1 i 2 ligi. Kluby 3 ligi nie dostaną nic od CvC, ale awansując są od razu zobowiązane do oddania 10 proc. swoich praw....ZA NIC. Ale co cię obchodzi 3 liga, nie?
0
Demir i Balde easy powinni znaleźć się w kadrze 1 drużyny. Choć Demir może iść przez Barce B co pozwoli nie wpisywać jego wynagrodzenia do limitu płac.
W sumie z uwagi na to myślę, że duża część zawodników może tak pozostać.
Gavi i Nico to jeszcze jendak nie teraz i gra w 2 drużynie dużo więcej im da. Chyba że będą braki w pomocy, a dodatkowo potrzeba aby Pedri wypoczął.