yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Lucassito wyłudzanie obniżej aby zakontraktować LEo było by szczytem. Myślę, że żaden piłkarz nie zgodził by się z argumentacją mi zabiora, aby dać Messiemu.
Zastanawiam się czy wziąłeś pod uwagę, że Messi nie zszedł z żądań tak nisko jak było jednak trzeba? Bo może jednak lepiej 300 gdziekolwiek niż 200 w Barcelonie.
4
Cieszę się. Naprawdę.
Kibicuje Barcie od 1991r. (a przynajmniej wtedy widziałem pierwsze urywki jej meczów, bo wtedy wyniki sprawdzało się na telegazecie), i rozumiem, że jest to koniec pewnej epoki. Być może Barca zapłaci za to nawet nieawansowaniem do LM, ale pora była na to odpowiednia. Nie stać było nas na Messiego, a dodatkowo przyszła pora na zmianę systemu gry. Niech ta Barca w końcu zacznie grać szybko, pomysłowo, z kontry i pozycyjnie jednocześnie. A nie ciągle i wciąż będzie uzależniona od jednego zawodnika, który czasem biega, a czasem jednak nie biega.
Wg mojej opinii nie dogadali się finansowo, cokolwiek mówi klub. Messi nie zszedł na tyle aby Barcę było stać na podpisanie go. Być może inni nie zeszli tyle ile było trzeba. Ale myślę, że problem leży po stronie finansów. I Laporta raczej nie miał tu nic do gadania, dostając klub w dużo gorszej sytuacji niż myślano.
No cóż. Nowa Ero nadchodzimy
0
Alkand Barcelony mającej własne uprawnienia autonomii może podjąć decyzję o nie wpuszczaniu kibiców w ogóle.
Więc u nas idzie to dwu etapowo. Rząd, i władze Katalońskie.
4
@wiksxd tylko widzisz, u nas nie gra się szybko i ciężar jest głównie położony na prawe skrzydło (gdy jest Messi) takich akcji jak Marsyli w Barcelonie nie uświadczysz.
0
Bo to mądra decyzja. Dla nas akurat na ten moment może i to by było korzystne w krótkoterminowym rozrachunku. Ale strata wspominanych 10proc. jest trwała. A pieniądze to tylko NATYCHMIASTOWA pożyczka. CO może wksazywać w jak opłakanym stanie jest cała La Liga. Przekleję fajny post użytkownika z Rm.pl z którym całkowicie się zgadzam:
"Galanonim11994
wczoraj, 20:45:16
CVC ma objąć za 2,7 mld EUR 10% akcji w nowej spółce, do której kluby La Liga wniosą zapewne licencje na prawa (w szczególności TV), albo zobowiążą się do udzielenia ich Spółce. Nie wiadomo czy tych praw ma być więcej niż obecnie ma La Liga, ale nie ma o tym mowy. Następnie ta Spółka udzieli z pozyskanego kapitału długoterminowych pożyczek klubom La Liga, o niskim oprocentowaniu.
Obecnie jest tak, że La Liga nie ma zysku, a przychody (1,7 MLD) transferuje do klubów jako wydatki. Teoretycznie nowa spółka może zatem wygenerować 1,7 mld EUR zysku i przekazać je klubom i CVC w formie dywidendy. W umowie będą jakieś zapisy gwarantujące CVC, że Spółka nie będzie wszystkich przychodów transferować do klubów, ale albo osiągnie zysk, albo będzie też transferować zysk do CVC (zakładam, że te 10%). Jak to sobie ułożą jest wtórne i to kwestie podatkowe.
Jest jakaś mowa, że ten zwrot do CVC ma być tylko od wzrostu w stosunku do stanu obecnego (ale to nie jasne) - równie dobrze może być, że pożyczki wrócą do CVC (np. przez dywidendę + nadwyżka nad dotychczasowy przychód, ale nie więcej niż 10%.
W zamian za pożyczkę kluby z La Liga tracą zatem prawdopodobnie 10% wypłat od La Liga (albo nadwyżkę nad te wypłaty, ale nie więcej niż 10%)
https://www.laliga.com/en-GB/transparency/economic-management/budget
Czyli w takim skrócie, który fałszuje rzeczywistość przez brak uwzględnienia kosztu pieniądza w czasie i zastrzeżeń w zakresie wzrostu przychodu.
Dzisiaj dostajemy 260 mln EUR do ręki, a co roku od dziś będziemy mieć mniej o 15 mln EUR (przy czym nie wiadomo co tracimy jak przychody nie wzrosną), jak przychody LL wzrosną to w kolejnych latach "tracimy" odpowiednio więcej. Jak spadną, to mniej. Nie bardzo wiadomo jak do potencjalnej utraty przychodu z praw TV, będzie się miał zwrot udzielonych pożyczek.
Przy tak skąpych informacjach trudno coś powiedzieć. Wycena wydaje się spora (2 razy wyższa od seria A), ale diabeł tkwi w szczegółach, których nie znamy.
Są już głosy, że RM jest przeciwko, co raczej nie dziwi."
0
Szkoda że pogoda wypaczyła mocno granie. RBS widać do końca na ambicji, pełnym gazie. Chcieli się młodziacy pokazać. Poza tym przypomnijmy, że to nie jest bananowy zespół. Tam grają jedne z największych talentów. RBS to obecnie naprawdę kopalnia talentów.
W Demira widać koledzy nie wierzyli bo nie miał komu podawać przy tych dryblingach. Ale oby Koeman znalazł czas do dawania mu szans przy tych 5 zmianach. Na pewno zawodnik który może wnieść dużo dobrego.
Roberto niestety tylko prawa/lewa obrona. Koleś nic nie daje w pomocy. Nic dziwnego że na tej pozycji pożegnano by go z Barcelony. Tak naprawdę powinien być już tylko uzupełnieniem składu.
1
Demony z obrony ponownie w akcji. To co robią nasi z tyłu to jest tragedia.
0
@Krycha1899 no właśnie gra w tył i na wchodzącego z tyłu Messiego. Natomiast on ma sporo sytuacji (nawet w trwajacym meczu), że wychodzi skrzydłem i potrzeba podania omijającego jednego obrońcę. I tego Alba nie potrafi. Albo przeciąga, albo dogrywa nie w tempo (tak w zeszłym sezonie w lidze z 3/4 piłki zagrał Griezmanowi) i później wychodzi że niby taki Griez nie trafia w piłkę.
Wielki obrońca ale ma swoje mankamenty.
4
Mają rację komentatorzy że to marnowanie Fdj aby grał z tyłu. Nam brakuje kogoś na środku kto podciągnie do przodu z piłką.
0
@Krycha1899 ALba od zawsze ma problem z dośrodkowaniami. Koleś nie umie zagrać prostej piłki wzdłuż brami, przy zejściu do linii to było nawet widać przy zestawieniu z Firpo. Natomiast zaletą ALby jest wydolność bieganie od pola karnego, do pola karnego i niezła gra w obronie + szybkość. Natomiast gra 1 na 1 mocno kuleje.
0
@Krycha1899 nie za bardzo wiem co ma nie wygrywanie LM do upadku klubu. Liverpool 30 lat nie wygrał mistrza kraju a zdobył w tym czasie 3 LM. Bayern zdobywa LM okresowo raz na ruski rok. Kiedyś Nottingham Forest i Eintracht to były potęgi. A teraz?
Najważniejsze to zbudować solidne podwaliny klubu. I traktować sukces w cioągu cyklicznym. Gdyby nie psychotyzm władz Barcy po zwycięstwach Realu i racjonalne gospodarowanie teraz byśmy byli spokojnie.
Bo w sporcie o sukces rywalizuje wielu ale wygrywa jeden zespół. I to należy zrozumieć. A nie być ......i liczyć że będziemy na topie sezon w sezon.
0
@Herbert zapewne idzie pytanie o cenę wywoławczą, a następnie jest oficjalna zgoda na rozmowe klubu macierzystego z zawodnikiem. Czyli sztandarowy model transferowy który wszyscy mają w dupie bo z zawodnikiem rozmawiają za plecami za pośrednictwem agenta.
0
W zdaniu "Holender postawi na najlepszych graczy dostępnych podczas zgrupowania, któzy będą wspierani młodymi zawodnikami, takimi jak Gavi czy Yusuf Demir. "
Jest błąd. Ktoś był głodny i zjadł literkę.
Myślę, że najważniejszy test dla naszego austriackiego nabytku. Jeśli zaprezentuje się mega pozytywnie to sądzę, że zostanie w 1 składzie.
2
Nie będzie musiał i nie odejdzie bo nie ma chętnych na jego kontrakt. Koniec kropka. Inaczej dawno byl by poza klubem.
0
@tbas ty ale wydatek klubu to 200mln czyli 40mln za sezon. I Messi nie zarabia 20mln tylko 40mln. Tak ma na wszystkich papierach. Tylko 20mln (w przybliżeniu) to płaci podatku. Ze swoich go płaci a nie klub za niego.
1
@Krycha1899 szybciej upadnie Barcelona niż taki MU.
18
Problem będzie taki, że wróci Messi i znowu podporządkujemy swoją grę na jego ataki z głębi pola. I skończy się szybkie granie skrzydłami i prostopadle piłki na Memphisa.
0
@BARCA1899Messi bzdura. Płace w City są niczym w porównaniu z Barcelońskim. Dodatkowo tam KdB sam sobie negocjuje kontrakt bez agentów bo wie co znaczy dla klubu i wie ze chce tam grać. Sytuacja win win. A wszelkie prowizje do jego kieszeni.
14
Ja naprawdę nie wiem co zrobić z Cou. Z jednej strony nawet w połowicznej formie przyda się. Z drugiej strony parę meczy i 20mln dla Lievepoolu co jednoznacznie czyni jego grę praktycznie nieopłacalną dla nas w obecnych warunkach..
0
@Jamiro ale kto broni ci we własnym interesie założyć własną grupę jeśli znajdujesz dla niej sponsorowanie itp.
Skandalem było by gdyby oni jednocześnie chcieli grać w LM i SL. Bo w sumie mogli by nie? Przecież można w LM wyjść kadra B. I wziąć za to pieniądze? Można?
2
@Greenalley dokładnie jak wixu napisał.
Kontrakt zawodnika x to kontrakt zawodnika x a nie zależyny od gracza y.
Roberto nie jest płatnikiem kontraktu Messiego. A Barcelona bez Messiego nie umrze, a tak naprawdę to na nim będzie największe oszczędność na ten moment kiedy barcelona jej potrzebuje
4
O zgrozo. Zawodnik który nie grał w żadnym turnieju reprezentacyjnym, a i w sezonie nie pobiegał na boisku za wiele, zbudował.... Właściwie co? Odpowiednią sylwetkę? I być może jeśli kolano nie boli to i dynamikę z kondycją?
Brawo Samu! Proponuję podpisać z nim nowy kontrakt i dać podwyżkę.
Jeśli klub jest zadowolony z postawy treningowej zawodnika to co to za klub? Bo mi się wydaje że klub to ma praw oczekiwać odpowiedniego przygotowania od zawodnika skoro mu płaci.
1
Ależ Barca zredukowała płacę o 200 mln. Nie ma Messiego nie ma kosztów w takiej kwocie.
Bądźmy poważni, co wnoszą takie hasła: Barcelona uważa odejście Umtitiego i Pjanicia za konieczne i w przypadku braku ofert rozważyłaby nawet wyrażenie zgody, aby za darmo zmienili klub. ??????
Przecież tych zawodników nikt nie chce za darmo bo nikt nie chce ich pensji płacić. A na ich miejscu, czy ktoś o zdrowych zmysłach pozwoli rozwiązać ze sobą kontrakt? Zapłaćcie co mieliście o odejdę. Tak powiedzą.
0
@cat_r37 był. Nie da się oszukać natury i z chorym kolanem grać na pewnym poziomie. To po prostu kwestia czasu nim dolegliwości go dopadną.
Zresztą nie ma się co oszukiwać. Kupili Garcie żeby grał w 1 składzie. A bez pewnej pozycji Samu raczej nie utrzyma formy.
0
@Cobra303 No tak czyli praktycznie do momentu rozpoczęcia 2 części sezonu (kiedy rusza faza pucharowa LM w lutym) rozegrał większość meczy ze swojego pierwszego szklafu. Ja podałem 5 ty 8. Pozniej pojawił się w 3 meczach w 1 składzie. Czyli całkowita głupota w tym co napisałem. Ze w 1 części sezonu grał w 2 juz z niego nie korzystano.
2
@Cobra303 w 1 częście sezonu Martin zagrał może w 5 meczach w 1 składzie. Pozniej nie widzieliśmy go praktycznie na boisku
0
Jeśli w wieku 16 lat masz propozycje gry w 4 zespole Barcy to nie dziwota że jednak chce zmiany. I sportowej i finansowej.
On milionowego kontraktu dostanie. Ale zapewne złapie się gdzieś do drużyny B.
1
@SirChuck nie ma chętnych na niego. Jest za drogi. Być może ma też za wysoki kontrakt.
Co do Pijanica i Francuzów. Ponownie brak chętnych.
0
@Cobra303 nie zgodzę się z tą przepychaną wersją Collado w środku. Ktoś podjął decyzję o graniu nim na skrzydle i to właśnie tym graniem puka do 1 zespołu a nie grą w środku. Zresztą jak widać trener też nie wystawia go w środku a na skrzydle. Problemem jest granie na pozycji Messiego.
0
@damiano16398 powiem tak chciałem przełamać Ilaixa z Nico. Ale Nico nie widziałem w ogóle w grze. Poza tym na razie Ilaix ma status gracza 1 zespołu. Więc jeśli go nie sprzedadzą to nie ma miejsca dla innych.
Paradoksalnie jeśli odejdzie to nie wiem czy nie wolał bym aby Pijanić został. Bo grać potrafi. Z Griezmanem prostopadle rozumie się świetnie. Niestety my gramy na Messiego i cały system na tym traci. Bo to Messi powinien grać na zespól a nie zespół na Messiego.