Kapitan FC Barcelony Sergi Roberto udzielił długiego wywiadu na kanale na YouTube "B3TTER". Katalończyk opowiedział w nim m.in. o swoich początkach, o presji związanej z grą w koszulce Barçy, a także o swojej przyszłości. Roberto przyznał, że chce zostać w Barcelonie.
Sergi Roberto: Koniec kariery? Absolutnie nie. Mam przed sobą lata gry. Ludzie pytają mnie, czy odchodzę do Miami. Ja mówię: "Jakie Miami?!". Ja myślę teraz tylko o byciu tutaj, w Barcelonie. Bardzo podoba mi się współpraca z Xavim jako trenerem.
- Teraz to okres oceniania sytuacji rok po roku. Jeśli po sezonie będę zadowolony i klub będzie zadowolony, to zostanę, a jeśli będę chciał spróbować czegoś nowego, jestem pewny, że nie będzie żadnego problemu. Nie rozważam na razie odejścia do innej drużyny. To wszystko kłamstwa. To prawda, że w przyszłości chciałbym zdobyć doświadczenie w MLS, ale jeszcze nie nadszedł na to odpowiedni czas.
- W tej chwili mówię, że chcę zostać w Barçy. Może za rok powiem ci, że chcę innego doświadczenia w Europie lub Stanach Zjednoczonych, ale to będzie w przyszłości. Nie sądzę, aby stało się to w najbliższym czasie.
- Krytyka? Ja nic nie czytam. Wytrzymuję tak. Czasem jednak koledzy coś mi przesyłają. Ludzie wyrabiają sobie o tobie opinie na podstawie newsów, które nie są prawdziwe. Trudno sobie z tym radzić, bo czasem docierają do ciebie rzeczy i myślisz sobie: "Przeceż to nie tak!".
Komentarze (37)