Mecz z Rayo Vallecano okazał się bardzo trudny dla Barcelony. Ekipa Hansiego Flicka ostatecznie zwyciężyła 1:0 i została liderem LaLigi. Co mieli do powiedzenia piłkarze na gorąco po tym starciu?
Alejandro Balde
- Wiedzieliśmy, że to ważny mecz, po którym możemy zostać liderami i że trzeba zdobyć trzy punkty. To był ciężki mecz, ale cieszymy się ze zwycięstwa.
- Jestem bardzo szczęśliwy z pracy zespołu i czystego konta. Trzeba skupić się na fazie defensywnej, dziś wykonaliśmy bardzo dobrą pracę. Cierpieliśmy, ale trzeba wiedzieć, jak to robić.
- Zagraliśmy wielki mecz. Nie każde spotkanie można wygrywać trzy czy cztery do zera. Zagraliśmy dobrze i zdobyliśmy trzy punkty.
- Zawsze skupiamy się na sobie i nie patrzymy na innych. Zobaczymy, czy uda nam się utrzymać tę serię.
Pau Cubarsí
- Znów jesteśmy liderami, co jest bardzo ważne, ale zdajemy sobie sprawę, że LaLiga jest bardzo długa. Teraz jedziemy na spotkanie z Las Palmas i musimy być gotowi na sto procent.
- Musimy skupić się na każdym meczu tak, jakby był tym ostatnim i starać się o zwycięstwo w każdym z nich.
- Rayo zawsze dobrze sobie radzi i kosztowało nas przebicie się przez ich pressing. Wygrana jeden do zera to też są trzy punkty i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.
- Bardzo cieszymy się, że mamy Roberta Lewandowskiego, który strzela gole, co jest ważne w piłce. Wykonaliśmy dziś też wiele pracy w obronie, by zachować czyste konto. To też było bardzo ważne.
- Karny na Iñigo jest oczywisty, widziałem to dobrze.
- Do tej pory nie widziałem akcji z Iñigo i Héctorem. Z tego tylko, co udało mi się zobaczyć, to nasz karny był oczywisty, było przytrzymywanie. To sędzia decyduje.
- Nie patrzymy na to, co robią rywale. Skupiamy się na nas samych. W naszych rękach jest to, żeby zagrać każdy mecz jak najlepiej.
Frenkie de Jong
- Myślę, że możemy grać trochę lepiej, ale duch walki był na bardzo dobrym poziomie. Cierpieliśmy jako zespół, zachowaliśmy też czyste konto i to dało nam pewność siebie.
- Rayo to bardzo dobry zespół i trudno się przeciwko nim gra. Nakładają na ciebie dużą presję, dobrze wyglądają jako drużyna. Ich intensywność jest wysoka, mogą biegać przez cały mecz.
- Jeśli chodzi o bycie liderem, to na razie nie jest to dla nas tak ważne. Cieszymy się teraz, ale chcemy być na szczycie na koniec sezonu. Zostało jeszcze wiele meczów.
Augusto Batalla
- Nie lubię rozmawiać o sędziach. Później zobaczę sytuacje z tego meczu. Myślę, że były akcje, w których... cóż, mówiłem, że nie będę rozmawiał o arbitrach, więc tego nie zrobię. To kwestia szacunku. Wszyscy wykonujemy swoją pracę. Dziś nie mam ochoty rozmawiać na ten temat.
- Musimy przełknąć gorzką pigułkę, bo byliśmy na poziomie, braliśmy grę na siebie. Dużo kreowaliśmy. Teraz mamy dwa mecze u siebie i liczymy na to, że je wygramy.
Komentarze (9)