Rafa Yuste: Kara dla Mbappé to wstyd

Krystian Cichocki

16 kwietnia 2025, 13:00

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Rafa Yuste, wiceprezydent FC Barcelony, rozmawiał z Jordim Basté w RAC1 po awansie zespołu do półfinału Ligi Mistrzów. – Cierpisz, ponieważ masz wszystko, o co grasz. To zwycięski zespół, a z Hansim i jego sztabem, a także Deco i innymi członkami zarządu, jesteśmy bardzo konkurencyjni i mamy wielkie pragnienie tytułów i oczywiście celem było dotarcie do półfinału i osiągnęliśmy to. Chodzi o to, że sztab trenerski to ludzie, którzy zawsze dążą do doskonałości i poprawiają się z meczu na mecz, dając najlepszy możliwy obraz – mówił.

Yuste podkreślił również, że drużyna wraca ze słodko-gorzkim posmakiem. – Nikt nie lubi przegrywać. Pomimo tego, że wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z awansu, wiedzieliśmy, że to nie był nasz najlepszy mecz i że nie pokazaliśmy się z najlepszej strony. Bardzo mi się to podobało, ponieważ oznacza to, że ta drużyna chce zdobywać tytuły, a można to zrobić tylko poprzez złość, gdy się przegrywa, i chęć poprawy.

Wiceprezydent przyznał, że trudno byłoby mu myśleć, że drużyna będzie w tak uprzywilejowanej sytuacji kilka miesięcy temu. – Powiedziałbym, że byłoby to bardzo trudne. Nikt nie spodziewał się, że z Flickiem, który dopiero co przybył, ale który miał duże doświadczenie w Bayernie i reprezentacji Niemiec i który wdrażał nowe metodologie, możemy być tam, gdzie jesteśmy teraz. Powiem ci, że nic nie wygraliśmy, aby spojrzeć na to z perspektywy. Musimy być pokorni. Mamy chęć zdobywania tytułów. Mamy dobrą pozycję we wszystkich rozgrywkach, ale jestem ostrożny, ponieważ mecze muszą zostać rozegrane.

Jordi Basté podkreślił, że panowała zgoda co do tego, że Márquez powinien zastąpić Xaviego, ale to Laporta wysłał Deco i Bojana do Niemiec, aby porozmawiali z Hansim. W ten sposób doszło do podpisania kontraktu z Niemcem. – Mniej więcej tak to wyglądało. Już w trakcie sezonu Laporta i ja spotkaliśmy się z Ralfem Rangnickiem, który jest świetnym niemieckim trenerem fizycznym i szkoleniowcem, i powiedział nam, że niemiecki futbol jest bardzo silny i, że Hansi Flick ma niezbędne cechy, aby zostać trenerem klubu. W tamtym czasie nie było to możliwe, ponieważ Flick był zaangażowany w reprezentację Niemiec. Xavi początkowo pokazał nam pełne zaufanie do składu, ale w pewnym momencie zauważyliśmy zawahanie, więc prezydent zdecydował się na zmianę trenera.

Rafa Yuste mówił o możliwym przedłużeniu kontraktu z niemieckim trenerem i przyznał, że nie było jeszcze żadnych negocjacji. – Podpisał kontrakt na dwa lata, kończy się on w 2026 roku. Powiedział niedawno, że chciałby kontynuować z roku na rok, ponieważ nie lubi długich kontraktów. Nie zaczęliśmy negocjować jego przyszłości, były rozmowy, ale on i jego żona są bardzo szczęśliwi w Barcelonie, a Hansi zaczyna rozumieć co to znaczy Més que un club. Chcę podkreślić partnerstwo między Flickiem i Deco i chociaż nie chcę porównywać, bardzo przypomina mi to Pepa i Txikiego Begiristaina.

Na koniec wiceprezydent wypowiedział się na temat jednomeczowej kary dla Kyliana Mbappé za starcie z Antonio Blanco w meczu przeciwko Alavés. – Starcie i kara są absolutnie absurdalne. To było mrożące krew w żyłach i mogło spowodować kontuzję przeciwnika. To wstyd – podsumował.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (19)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze