Chłód, główny uczestnik treningu

Gilu

21 marca 2007, 16:49

Brak komentarzy
Wiatr i chłód przywitały dzisiaj zawodników Barcelony na La Masía podczas pierwszego wiosennego treningu. Frank Rijkaard miał dzisiaj do dyspozycji dwunastu zawodników, ponieważ reszta graczy wyjechała na zgrupowania reprezentacji narodowych. Wyjątkiem był Eidur Gudjohnsen, który pozostał w stolicy Katalonii z racji, że Islandia nie rozpoczęła jeszcze przygotowań do meczu z Hiszpanią, który odbędzie się 28 marca o godzinie 22:00 na Son Moix.

Pogoda sprawiła, że część graczy Barçy (jak Sylvinho, Motta czy Messi) przyszła na zajęcia w wełnianych swetrach, które były używane w chłodniejsze, zimowe dni.

Piłkarze rozpoczęli sesję od kilku okrążeń, a następnie zrobili kilka ćwiczeń fizycznych. Następnie zawodnicy zrobili jeszcze jedno okrążenie wokół boiska, zaś bramkarze kontynuowali ćwiczenia fizyczne z Juanem Carlosem Unzué. Po okrążeniu gracze dobrali się w pary i trenowali krótkie oraz długie podania.

Z racji, że w weekend Barça nie gra żadnego meczu, trening był skupiony na ćwiczeniach fizycznych. Przez większą część sesji zawodnicy robili okrążenia, w które wplatali bieganie sprintem, ćwiczenia siłowe, dryblingi oraz podania wykańczane strzałami na bramkę. Szczególną uwagę kładziono na kontrolę nad piłką i zredukowanie przestrzeni między zawodnikiem a futbolówką. Frank Rijkaard stojąc z boku, informował o swoich spostrzeżeniach.

[źródło: FCBarcelona.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze