Gracze Barcelony na urlopach

Barcman

23 grudnia 2008, 23:43

12 komentarzy
Po bardzo ciężkim grudniu, zawodnicy FC Barcelona muszą naładować baterie, po to by w styczniu poradzić sobie z kolejnymi trudnościami. I tak wszyscy gracze Barçy przebywają obecnie na urlopach w różnych rejonach świata, ciesząc się zasłużoną przerwą w rozgrywkach.

Niektórzy zawodnicy otrzymali od Josepa Guardioli pozwolenie na natychmiastowe opuszczenie kraju, zaraz po zakończeniu spotkania z Villarrealem. Było tak w przypadku Leo Messiego, który bezpośrednio udał się do stolicy Uzbekistanu - Taszkentu. Po zakończeniu wizyty w tym kraju, Leo uda się do Rosario w Argentynie, gdzie spędzi swoje krótkie wakacje.

Również Seydou Keita, Samuel Eto'o, Dani Alves i Martin Cáceres rozpoczęli podróż do swoich krajów, zaraz po niedzielnym pojedynku. Alves udał się do brazylijskiego miasta Bahía, a Cáceres do Urugwaju. Z kolei Samuel Eto'o najbliższe święta spędzi wraz z rodziną w kameruńskich miastach Kribi i Duala.

Nieco inaczej wyglądała podróż na urlop Erica Abidala. Francuz powrócił z zespołem do Barcelony, gdzie miał spotkać się ze swoim przyjacielem i dopiero potem udał się do rodziny mieszkającej w Lyonie.

Kontynuujący proces rekonwalescencji Gabriel Milito powrócił na Święta Bożego Narodzenia do rodzinnej Argentyny, a konkretnie do Buenos Aires.

Andrés Iniesta także zawitał w rodzinne strony. Hiszpan, który od dwóch miesięcy nie pojawił się na boisku z powodu kontuzji, spędzi wolny czas w mieście Fuentanabilla.

Dla zawodników będących rodowitymi Katalończykami sezon jeszcze się nie skończył. W najbliższy weekend, reprezentacja Katalonii zmierzy się na Camp Nou z Kolumbią w ramach tradycyjnego, świątecznego spotkania towarzyskiego. W kadrze na ten mecz znaleźli się Gerard Piqué, Bojan Krkić, kapitan Carles Puyol i Sergio Busquets, który zadebiutuje w barwach Katalonii na Camp Nou. Zaraz po ostatnim gwizdku wszyscy udadzą się na zasłużony odpoczynek. Dla przykładu Bojan ma zamiar wybrać się na wspinaczkę do Andory.

Xavi Hernández nie będzie uczestniczył w pojedynku ekipy Katalonii. Reprezentant Hiszpanii musi zregenerować siły po bardzo intensywnym roku. Prócz ciężkiego sezonu w barwach Barçy, Katalończyk występował także na Mistrzostwach Europy, gdzie z Hiszpanią wywalczył złoty medal. Brazylijski obrońca Dumy Katalonii - Sylvinho wyjątkowo nie spędzi wakacji w ojczyźnie. Nadejście Nowego Roku przyjdzie mu świętować w Barcelonie.

Thierry Henry, Eidur Gudjohnsen, Aleksander Hleb i reszta będą spędzać urlop w krajach ojczystych, z dala od futbolu. Wszyscy muszą naładować baterię przed bardzo ciężką i decydującą drugą częścią sezonu.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (12)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze