Powrót do spotkań z czołówką

Blazeq

20 kwietnia 2009, 20:50

20 komentarzy
W tę środę meczem przeciwko Sevilli, Barça rozpocznie serię czterech spotkań z najgroźniejszymi rywalami. Wynik walki o mistrzostwo może być znany już po najbliższych pojedynkach z czołówką, z którą Barça tak dobrze poradziła sobie w pierwszej połowie sezonu. Rozgrywki weszły w decydującą fazę. Pozostało jedynie siedem spotkań, w których najlepsze zespoły zmierzą się między sobą.

Podobny terminarz, ale...

Barça rozegra spotkania kolejno z Sevillą, Valencią, Realem i Villarreal. Terminarz Realu jest taki sam, z tą różnicą, że Barça rozegra dwa z tych meczów poza Camp Nou, podczas gdy Real będzie grał na wyjeździe aż trzykrotnie.

Zwycięska pierwsza część sezonu

W pierwszej rundzie spotkań Barça zdobyła komplet 12 punktów w czterech spotkaniach z czołówką. Pokonała wtedy na wyjeździe Sevillę (0-3) oraz Villarreal (2-1), a na Camp Nou ograła Valencię (4-0) i Real Madryt (2-0).

Jak grali rywale

Zdobycze punktowe pozostałych drużyn nie były już tak okazałe. Real Madryt zgarnął w tych spotkaniach sześć punktów, Sevilla siedem, a Villarreal zaledwie jeden punkt. Barça uzyskała sześć punktów więcej niż Real Madryt i dokładnie taki dystans dzieli obie ekipy w tabeli.

A w środku jeszcze Chelsea

W pierwszej części sezonu Barça rozegrała te cztery spotkania w ciągu czterech tygodni, grając dodatkowo zaledwie jedno spotkanie w Lidze Mistrzów z Szachtarem. Tym razem Barcelona rozegra cztery mecze w ciągu trzech tygodni, a dojdą jeszcze dwa spotkania w półfinale Ligi Mistrzów. Dwumecz z Chelsea przedzieli wizyta na Bernabeu, gdzie Barcelona rozegra spotkanie z Realem Madryt.

[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (20)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze