Cádiz zainteresowane Oierem
Poprzedni sezon był dla młodego bramkarza Barçy Athletic niezwykle bogaty w wydarzenia. Zwłaszcza treningi oraz rozegranie pełnego spotkania w pierwszej drużynie z całą pewności zapadną zawodnikowi w pamięć. Pep Guardiola wystawił Oiera przeciwko Mallorce w końcówce sezonu, kiedy to od młodego bramkarza wymagane było jedynie zdobywanie doświadczenia i nie ciążyła na nim żadna presja.
Oier Olazabal (19) jest obecnie obiektem zainteresowania trenera Cádiz Xabiego Gracii. Klub z Kadyksu, który awansował w zeszłym sezonie do Segunda Division, poszukuje obecnie wzmocnienia na pozycję bramkarza. Na razie wydaje się jednak, że młody zawodnik pozostanie w drużynie rezerw Barcelony.
Sam piłkarz powiedział w wywiadzie dla Sportu, iż jest szczęśliwy w drużynie i liczy, że ponownie znajdzie w kręgu zainteresowań Pepa Guardioli. "Zeszły rok rozpoczął się źle, ale w końcówce było lepiej. Dostałem szansę gry w pierwszej drużynie i mam wrażenie, że rozegrałem niezłe spotkanie (Barcelona przegrała 1:2 przyp. red.). Gdy trenerem jest Guardiola, wiesz, że wcześniej lub później dostaniesz szansę pokazania swoich umiejętności. Dla mnie najważniejsze jest, aby z roku na rok być coraz lepszym. Jest to ważne z psychologicznego punktu widzenia."
Oier zaliczył debiut w pierwszej drużynie w zremisowanym 2:2 meczu z Alcoyano w Pucharze Króla 2 stycznia 2008 roku. Kolejne spotkanie rozegrał przeciwko Mallorce 17 maja 2009, kiedy to Barcelona uległa drużynie z Balearów 1:2.
[źródło: Sport/ Własne]
Oier Olazabal (19) jest obecnie obiektem zainteresowania trenera Cádiz Xabiego Gracii. Klub z Kadyksu, który awansował w zeszłym sezonie do Segunda Division, poszukuje obecnie wzmocnienia na pozycję bramkarza. Na razie wydaje się jednak, że młody zawodnik pozostanie w drużynie rezerw Barcelony.
Sam piłkarz powiedział w wywiadzie dla Sportu, iż jest szczęśliwy w drużynie i liczy, że ponownie znajdzie w kręgu zainteresowań Pepa Guardioli. "Zeszły rok rozpoczął się źle, ale w końcówce było lepiej. Dostałem szansę gry w pierwszej drużynie i mam wrażenie, że rozegrałem niezłe spotkanie (Barcelona przegrała 1:2 przyp. red.). Gdy trenerem jest Guardiola, wiesz, że wcześniej lub później dostaniesz szansę pokazania swoich umiejętności. Dla mnie najważniejsze jest, aby z roku na rok być coraz lepszym. Jest to ważne z psychologicznego punktu widzenia."
Oier zaliczył debiut w pierwszej drużynie w zremisowanym 2:2 meczu z Alcoyano w Pucharze Króla 2 stycznia 2008 roku. Kolejne spotkanie rozegrał przeciwko Mallorce 17 maja 2009, kiedy to Barcelona uległa drużynie z Balearów 1:2.
[źródło: Sport/ Własne]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (5)