Xavi: Chcemy zdobyć trzy punkty

Gołąbka

27 listopada 2009, 12:29

19 komentarzy
Na boisku Xavi Hernández jest jednym z najlepszych piłkarzy świata. Kontrolowanie zawodników w grze komputerowej nie idzie już Katalończykowi tak dobrze. Wczoraj Xavi zmierzył się w grę FIFA 2010 z Karimem Benzemą. Piłkarze rozegrali Gran Derbi - będący w Ciutat Esportiva Katalończyk wybrał drużynę Barcelony, a z Valdebebas, kompleksu sportowego Królewskich, Realem dowodził Francuz.

Choć pomocnik Barçy starał się jak mógł, spotkanie zakończyło się wygraną Realu (3:0). "Mówiłem wcześniej, że nie umiem w to grać. Jestem pewien, iż w niedzielę drużyna zaprezentuje się lepiej", powiedział Xavi po meczu.

"Chcemy zdobyć trzy punkty"

"Nie myślimy o pokonaniu Realu wieloma golami. Chcemy zdobyć trzy punkty i po to wyjdziemy na boisko. Mamy do rywala wielki szacunek. Musimy być ostrożni, ponieważ te mecze zawsze były trudne", tłumaczył Xavi. "W tym momencie są liderami, ale gramy na swoim stadionie i jesteśmy bardzo zmotywowani."

Istotne szczegóły

"El Clásico to nieprzewidywalny mecz, w którym o wygranej decydują szczegóły", mówił pomocnik, który nie ma wątpliwości, w jakim stylu powinna zagrać Barcelona. Zdaniem Xaviego należy "przeważać w posiadaniu piłki i grać tak jak umiemy, czyli atakować."

"Chcemy grać w naszym stylu, który do tej pory przynosił dobre rezultaty. Mamy własną filozofię gry i styl Realu mnie nie interesuje."

Inne filozofie

Czy niedzielny mecz będzie pojedynkiem "cartera contra la cantera" (portfel kontra szkółka piłkarska)? "Nie lubię tak mówić. Obie drużyny mają własne pomysły na grę. Real Madryt był ofiarą naszego ubiegłorocznego sukcesu i teraz, z nowymi zawodnikami, szuka swojego stylu, ale na razie nie idzie im zbyt dobrze. Gdybym miał wybrać jedną z filozofii, powiedziałbym, że wolę naszą."

Wynik niedzielnego spotkania nikomu nie pozostaje obojętny. "Obie drużyny mają coś do stracenia, ponieważ przegrana w Gran Derbi ma na ciebie wpływ. Oba zespoły mają coś do stracenia, ale także wiele do wygrania. To będzie intensywny mecz, w którym ciężko będzie odnieść zwycięstwo."

Powtórka

Xavi ma nadzieję, iż jego zespół zagra tak dobrze jak we wtorkowym meczu z Interem. "Myślę, że jeśli zagramy tak samo, mamy wielką szansę na wygraną. Musimy dać z siebie wszystko."

[źródło: FCBarcelona.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (19)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze