Laporta: Pep ma czas do Wielkanocy
Joan Laporta powiedział, że Pep Guardiola musi poinformować klub o swoich planach na przyszłość do Wielkanocy. Prezydent wyraził nadzieję, że trener spełni "życzenie wszystkich ludzi związanych z Barceloną" i pozostanie trenerem pierwszej drużyny "przez długie lata".
Laporta wypowiedział się na temat przyszłości trenera podczas otwarcia nowej części muzeum FC Barcelony. Podkreślił, że nie chce wywierać zbędnego nacisku na Guardiolę i chciałby zostawić mu odpowiednio dużo czasu na przemyślenie decyzji. Czas pozostały do początku kwietnia, kiedy wypadają tegoroczne Święta Wielkanocy, będzie według Laporty wystarczającym okresem do zastanowienia się. "To dobry moment, bo w przypadku nie przedłużenia kontraktu będziemy mieli czas na poszukiwanie zastępcy dla Pepa. Nie sądzę jednak, abyśmy musieli to robić, ponieważ jest on zbyt blisko związany z Barceloną. Jednak w Wielkanoc dobrze byłoby wiedzieć, kto będzie trenerem drużyny w następnym sezonie".
Dodał, że "im szybciej poznamy jego decyzję, tym lepiej, bo uspokoi to nastroje ludzi związanych z klubem". Podkreślił, że liczy na przedłużenie kontraktu trenera na kilka następnych sezonów. "Dla Barçy byłoby lepiej, gdyby Guardiola przedłużył kontrakt. Mimo, że nie mam prawa mówić w jego imieniu, uważam, że byłoby to również najlepsze rozwiązanie dla niego. Wszyscy w klubie w niego wierzą, a jego obecność na ławce trenerskiej w kolejnych sezonach uradowałaby każdego, kto kocha FC Barcelonę".
[źródło: Sport]
Laporta wypowiedział się na temat przyszłości trenera podczas otwarcia nowej części muzeum FC Barcelony. Podkreślił, że nie chce wywierać zbędnego nacisku na Guardiolę i chciałby zostawić mu odpowiednio dużo czasu na przemyślenie decyzji. Czas pozostały do początku kwietnia, kiedy wypadają tegoroczne Święta Wielkanocy, będzie według Laporty wystarczającym okresem do zastanowienia się. "To dobry moment, bo w przypadku nie przedłużenia kontraktu będziemy mieli czas na poszukiwanie zastępcy dla Pepa. Nie sądzę jednak, abyśmy musieli to robić, ponieważ jest on zbyt blisko związany z Barceloną. Jednak w Wielkanoc dobrze byłoby wiedzieć, kto będzie trenerem drużyny w następnym sezonie".
Dodał, że "im szybciej poznamy jego decyzję, tym lepiej, bo uspokoi to nastroje ludzi związanych z klubem". Podkreślił, że liczy na przedłużenie kontraktu trenera na kilka następnych sezonów. "Dla Barçy byłoby lepiej, gdyby Guardiola przedłużył kontrakt. Mimo, że nie mam prawa mówić w jego imieniu, uważam, że byłoby to również najlepsze rozwiązanie dla niego. Wszyscy w klubie w niego wierzą, a jego obecność na ławce trenerskiej w kolejnych sezonach uradowałaby każdego, kto kocha FC Barcelonę".
[źródło: Sport]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (12)