Henry odchodzi z Barcelony

Looky

28 czerwca 2010, 21:53

61 komentarzy
Dyrektor generalny Barcelony, Joan Oliver, zakomunikował iż klub osiągnął wstępne porozumienie z Thierrym Henry w sprawie odejścia piłkarza. Opiera się ono na "woli gracza", który chce opuścić Camp Nou, mimo że jego kontrakt wygasa dopiero w czerwcu 2011 roku.

Tym samym Barça nie będzie musiała opłacać kontraktu zawodnika, który z roku na rok był coraz wyższy (gaża rosła z każdym kolejnym sezonem). "Wbrew temu co zostało powiedziane, odejście Henry'ego nie przysporzy klubowi dodatkowych kosztów", powiedział Oliver.

Barça ma nadzieję, że przyszłość Henry'ego "wyjaśni się w najbliższych dniach". Piłkarz ma duże szanse trafić do zespołu amerykańskiej MLS, New York Red Bulls.

W minionym sezonie francuski napastnik strzelił dla Barcelony tylko 4 bramki. W Katalonii zdobył jednak tytuły, których mu brakowało - Puchar Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata.

[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (61)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze