Albert Jorquera kończy karierę

IceMan

11 sierpnia 2010, 17:08

10 komentarzy
Były bramkarz Barçy, który w zeszłym sezonie bronił barw Girony FC, Albert Jorquera w dniu dzisiejszym ogłosił zakończenie swojej piłkarskiej kariery.

Jorquera, który w Barcelonie spędził 15 sezonów (sześć w pierwszym zespole) zrezygnował z futbolu. Bramkarz postanowił nie przedłużać swojego kontraktu z Gironą, w której spędził ostatni sezon. Albert zamierza poświęcić się rodzinnemu biznesowi.

31-latek przegrywał walkę o grę w pierwszym zespole z Victorem Valdésem, jednak mimo to wraz z Barçą wygrywał dwukrotnie w Lidze Mistrzów, trzykrotnie w lidze, i raz w Copa del Rey.

W cieniu Valdésa

Świetna gra Victora Valdésa sprawiła, iż Jorquera na Camp Nou był wiecznym rezerwowym. Dla pierwszego zespołu rozegrał 24 oficjalne mecze: 7 w lidze, 13 w Copa del Rey, 3 w Lidze Mistrzów oraz 1 w Superpucharze Hiszpanii. Albert w 24 meczach puścił 26 goli co daje mu średnią 1,18 straconego gola na mecz.

Poważne kontuzje

Przez lata pobytu w Barcelonie Jorquera zmagał się z urazami. Najpoważniejszego doznał 29 grudnia 2007 roku, gdzie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Kontuzja wykluczyła bramkarza na niecały rok gry.

[źródło: fcbarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (10)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze