Guardiola: Wiele się nauczyłem od Ibrahimovicia
Josep Guardiola był pełen uznania dla drużyny Hérculés, z którą Barcelona zmierzy się w weekend i chciał pogratulować jej "powrotu do Primera División po tylu latach". Trener podkreślił, że beniaminek przyjedzie na Camp Nou "bez presji" i "nie mając nic do stracenia".
Atrakcyjny mecz
"To zespół mający bardzo dobry, doświadczony skład. Jeśli chcemy odnieść zwycięstwo, musimy dobrze zagrać", dodał. Szkoleniowiec z Santpedor nie ma wątpliwości, że sobotni mecz "będzie świetnym widowiskiem dla kibiców".
Zadowolony z drużyny
Po raz kolejny Guardiola podkreślił, że jest "zadowolony" ze składu, którym dysponuje. "Jeśli będziemy dalej działać tak, jak w ostatnich dniach, będziemy dobrze rywalizować z innymi", tłumaczył. "Myślę, że kibice nadal będą czerpać radość z oglądania naszej gry".
Na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii kontuzji lewej łydki doznał Carles Puyol. W czwartek kapitan powrócił do zajęć z drużyną i, jak powiedział Guardiola, "trenował bardzo dobrze". Trener powiedział także kilka słów o kondycji zawodników, którzy powrócili z meczów reprezentacji swoich krajów. "Wrócili w dobrej formie i dobrym nastroju. Wszyscy trenowali ciężko i wywarli na mnie duże wrażenie".
Coraz lepszy Bojan
Guardiolę zapytano, jak ocenia rozwój Bojana od czasu objęcia przez niego stanowiska trenera Barcelony. "Czuję, że jest lepszym zawodnikiem niż dwa lata temu i że z czasem będzie jeszcze lepszy niż teraz. Ciężko pracuje każdego dnia i pomożemy mu w dążeniu do bycia lepszym zawodnikiem. Osobiście, mam do niego wielkie zaufanie", przyznał. "Ze swoim nastawieniem dotrze na szczyt".
Pobyt w hotelu
Guardiola rzadko korzysta z możliwości koncentracji graczy w hotelu przed meczem. Trener z Santpedor wyjaśnił, ze nie nie robi tego, gdyż "nie chce, by zawodnicy się nudzili. Hotele są nudne. Wolę, żeby byli w domu, gdzie spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi".
Transfery
Szkoleniowiec powiedział również kilka słów na temat ruchów Barcelony na rynku transferowym. "Akceptuję to, że mówią mi, że nie mam dobrych wyników pod względem transferów. Zgadzam się z tym, że się pomyliłem, że zrobiłem coś źle. Ale powtarzam, że zawodnicy byli wystarczająco dobrzy. Jeśli wystąpiliby w 20 meczach z rzędu w sposób, jaki praktykujemy, to by zadziałało. Ale grać może tylko jedenastu".
Ibrahimović
Guardiola mówił o wysiłkach, których celem było uczynienie ze Zlatana wielkiego gracza Barcelony. "Ibrahimović musi wiedzieć, że nie wiedziałem, co jeszcze mogłem zrobić", powiedział trener. "Od ponad ośmiu sezonów jest profesjonalnym graczem, a ja trenerem tylko od dwóch. Chcę podziękować mu za wysiłek i całą pracę, którą wykonał podczas spędzonego z nami roku. Rozumiem, że nie czuł się komfortowo pracując ze mną, ale jedyną rzeczą, jaką mogę powiedzieć jest to, że trenowanie go było dla mnie przyjemnością i wiele się od niego nauczyłem"
"Barça składa się z wielkich zawodników z ogromnym talentem i wielkimi osobowościami". Trener przyznał, że jego pracą nie jest "zmiana tych osobowości", a "wydobycie z nich tego, co najlepsze".
"Mam nadzieję, że Ibrahimović będzie miał szczęście w nowej drużynie, stanie się w niej ważnym graczem, dotrze do finału Ligi Mistrzów, co jest jednym z jego marzeń i będzie miał tam to wszystko, czego my nie mogliśmy mu dać".
[źródło: FCBarcelona.com]
Atrakcyjny mecz
"To zespół mający bardzo dobry, doświadczony skład. Jeśli chcemy odnieść zwycięstwo, musimy dobrze zagrać", dodał. Szkoleniowiec z Santpedor nie ma wątpliwości, że sobotni mecz "będzie świetnym widowiskiem dla kibiców".
Zadowolony z drużyny
Po raz kolejny Guardiola podkreślił, że jest "zadowolony" ze składu, którym dysponuje. "Jeśli będziemy dalej działać tak, jak w ostatnich dniach, będziemy dobrze rywalizować z innymi", tłumaczył. "Myślę, że kibice nadal będą czerpać radość z oglądania naszej gry".
Na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii kontuzji lewej łydki doznał Carles Puyol. W czwartek kapitan powrócił do zajęć z drużyną i, jak powiedział Guardiola, "trenował bardzo dobrze". Trener powiedział także kilka słów o kondycji zawodników, którzy powrócili z meczów reprezentacji swoich krajów. "Wrócili w dobrej formie i dobrym nastroju. Wszyscy trenowali ciężko i wywarli na mnie duże wrażenie".
Coraz lepszy Bojan
Guardiolę zapytano, jak ocenia rozwój Bojana od czasu objęcia przez niego stanowiska trenera Barcelony. "Czuję, że jest lepszym zawodnikiem niż dwa lata temu i że z czasem będzie jeszcze lepszy niż teraz. Ciężko pracuje każdego dnia i pomożemy mu w dążeniu do bycia lepszym zawodnikiem. Osobiście, mam do niego wielkie zaufanie", przyznał. "Ze swoim nastawieniem dotrze na szczyt".
Pobyt w hotelu
Guardiola rzadko korzysta z możliwości koncentracji graczy w hotelu przed meczem. Trener z Santpedor wyjaśnił, ze nie nie robi tego, gdyż "nie chce, by zawodnicy się nudzili. Hotele są nudne. Wolę, żeby byli w domu, gdzie spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi".
Transfery
Szkoleniowiec powiedział również kilka słów na temat ruchów Barcelony na rynku transferowym. "Akceptuję to, że mówią mi, że nie mam dobrych wyników pod względem transferów. Zgadzam się z tym, że się pomyliłem, że zrobiłem coś źle. Ale powtarzam, że zawodnicy byli wystarczająco dobrzy. Jeśli wystąpiliby w 20 meczach z rzędu w sposób, jaki praktykujemy, to by zadziałało. Ale grać może tylko jedenastu".
Ibrahimović
Guardiola mówił o wysiłkach, których celem było uczynienie ze Zlatana wielkiego gracza Barcelony. "Ibrahimović musi wiedzieć, że nie wiedziałem, co jeszcze mogłem zrobić", powiedział trener. "Od ponad ośmiu sezonów jest profesjonalnym graczem, a ja trenerem tylko od dwóch. Chcę podziękować mu za wysiłek i całą pracę, którą wykonał podczas spędzonego z nami roku. Rozumiem, że nie czuł się komfortowo pracując ze mną, ale jedyną rzeczą, jaką mogę powiedzieć jest to, że trenowanie go było dla mnie przyjemnością i wiele się od niego nauczyłem"
"Barça składa się z wielkich zawodników z ogromnym talentem i wielkimi osobowościami". Trener przyznał, że jego pracą nie jest "zmiana tych osobowości", a "wydobycie z nich tego, co najlepsze".
"Mam nadzieję, że Ibrahimović będzie miał szczęście w nowej drużynie, stanie się w niej ważnym graczem, dotrze do finału Ligi Mistrzów, co jest jednym z jego marzeń i będzie miał tam to wszystko, czego my nie mogliśmy mu dać".
[źródło: FCBarcelona.com]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (39)