Pedro: Jestem w dobrej formie

kejt

8 listopada 2010, 18:09

10 komentarzy
"Jestem szczęśliwy, że w końcu strzeliłem gola w lidze - to najwyższy czas", powiedział dzisiaj na konferencji prasowej Pedro. Hiszpan wyznał, że Barça znowu trafiła na zwycięskie tory, w sam raz przed meczem z Realem Madryt.

Pedro do tej pory trafiał do bramki w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Pucharu Króla. Wczoraj nadszedł czas na rozpoczęcie festiwalu strzeleckiego w lidze. Hiszpan pokonał bramkarza Getafe i zdobył dla Barcelony trzecią bramkę. "W końcu doczekałem się gola w lidze. Bardzo się cieszę, ponieważ rozegraliśmy dobry mecz i czuliśmy się komfortowo na boisku. Wiele od siebie wymagam, daje maksimum na treningach, żeby być pewnym, że jestem optymalnie przygotowany do gry w wyjściowym składzie. Lubię strzelać bramki i czuję, że jestem w teraz w dobrej formie", dodał Pedro.

Kluczem jest ciężka praca


W ubiegłym sezonie, Pedro trafiał do siatki aż dwanaście razy. Tym razem, Hiszpan musiał trochę odczekać zanim ustrzelił swojego pierwszego gola. Jednak to nie zdaje się być dla niego żadnym problemem: "gole przychodzą, czasami prędzej, czasami później. Rok temu udało mi się strzelić całkiem dużo goli, tym razem zacząłem trochę później. Ciężko pracuję, dlatego wcale się tym nie martwię. Najważniejsza jest dla mnie uczciwa praca na treningu i zwycięstwa mojego klubu".

Wspaniały futbol

Dziennikarze zapytali Hiszpana także o styl gry, jaki prezentuje teraz Barcelona: "Przeciwko Getafe zagraliśmy bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie. Trudno nas pokonać, kiedy prezentujemy taki futbol. Myślę, że Barcelona gra wspaniałą piłkę, jesteśmy o wiele lepsi niż kilka miesięcy temu. Odzyskaliśmy formę, dobrze prezentujemy się na boisku i to jest droga, którą powinniśmy podążać".

Przed meczem z Realem

Pedro nie chciał zbyt dużo mówić o nadchodzących Derbach Europy. Zaznaczył tylko, że "to jest dla nas bardzo ważny mecz i wszyscy jesteśmy tego świadomi. Przed nami jednak jeszcze cztery inne spotkania, na których powinniśmy się skupić. Nie sądzę również, żeby wynik potyczki z Realem miałby o czymkolwiek przesądzać. Zarówno przed Barçą jak i zespołem z Madrytu jeszcze dużo meczów, chociaż jak do tej pory, żadna z drużyn nie straciła zbyt wielu punktów", zakończył Pedro.


[źródło: fcbarcelona.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (10)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze