Manchester o krok od Wembley

thuglife

26 kwietnia 2011, 23:03

Brak komentarzy
Piłkarze Manchesteru United wygrali w pierwszym meczu półfinałowym z Schalke Gelsenkirchen 2:0 i są bardzo bliscy awansu do finału Ligi Mistrzów. Bramki dla Czerwonych Diabłów na Veltins-Arena zdobywali Ryan Giggs oraz Wayne Rooney.

Cały mecz toczył się pod dyktando zawodników Sir Alexa Fergusona. Już w pierwszej połowie, goście stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia pierwszego gola, jednak pomiędzy słupkami bramki Schalke stał świetnie dysponowany tego dnia Manuel Neuer.

Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie, a piłkarze z Manchesteru dalej stwarzali sobie wiele szans na pokonanie bramkarza Schalke. Już chwilę po wznowieniu gry piłka trafiła do siatki gospodarzy, jednak strzelający Javier Hernández był na minimalnym spalonym. Więcej ostrzeżeń dla zawodników Ralfa Rangnicka już nie było. W 67. minucie fenomenalnym podaniem do Ryana Giggsa popisał się Wayne Rooney, a blisko 38-letni Walijczyk nie pozostawił szans Neuerowi. Chwilę później było już po wszystkim. Tym razem to Rooney został obsłużony dokładnym podaniem, stanął oko w oko z Neuerem i wygrał pojedynek z niemieckim golikperem, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Zwycięzca pary Manchester - Schalke zmierzy się w finale ze zwycięzcą pary hiszpańskiej. Mecz finałowy rozegrany zostanie 28 maja na Wembley.


[źródło: Własne]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze