Puchar Królowej dla Barcelony!
Po zwyciestwie nad Espanyolem (1:0) Barcelona zdobyła Puchar Królowej. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie dogrywki, dzięki bramce zdobytej przez Olgę Garcíę. To drugi triumf Barcelony w tych rozgrywkach.
Początek spotkania był bardzo wyrównany, jednak z upływem czasu Barcelona przejmowała kontrolę i stwarzała więcej okazji strzeleckich. Pierwsza z nich miała miejsce po dziewięciu minutach gry, kiedy strzał na bramkę oddała Marta Corredera, jednak María José Pons wybiła piłkę i Barcelonie przyznano rzut rożny. Szczęścia próbowały również Noemi Rubio i Olga García.
Espanyol odpowiedział w 37. minucie, kiedy Ana María Romero odebrała piłkę w środkowej części boiska i rozpoczęła rajd na bramkę. W momencie strzału Melisie Nicolau udało się wybić piłkę na rzut rożny.
Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła się pierwsza - Barcelona miała inicjatywę w ofensywie, przewagę w posiadaniu piłki i narzucała Espanyolowi tempo dyktowane przez zawodniczki linii pomocy.
Problemy zaczęły się w drugiej części drugiej połowy po dwóch indywidualnych akcjach Eriki Vázquez. Jej postawa zmobilizowała inne zawodniczki Espanyolu i w ostatnich minutach mecz stał się wyrównany. Po 90 minutach był bezbramkowy remis.
W drugiej połowie dogrywki Olga García trafiła do bramki rywalek i Barcelona zdobyła drugi w historii Puchar Królowej.
FC Barcelona - Espanyol Barcelona 1:0
Bramki:
1:0 Olga García 108'
FC Barcelona: Rafols; Laura Gómez, Nicolau, Escribano, Serrano (Rocío López 90'); Corredera, Tomé (Carolina Pérez 63'), Unzue, Rubio (Gutiérrez 76'); Losada i Olga García (Esther Romero 110').
Espanyol: Pons; Torrejón, Bergara, Gimbert, Pereira; Vilanova (Pereira 66'), Meseguer, Monforte, Romero; Putellas (Débora García 96') i Erika Vázquez.
Sędzia: Valentín Pizarro
Miejsce: Ciudad del Fútbol de Las Rozas (Madryt), widzów 1000
[źródło: Sport]
Początek spotkania był bardzo wyrównany, jednak z upływem czasu Barcelona przejmowała kontrolę i stwarzała więcej okazji strzeleckich. Pierwsza z nich miała miejsce po dziewięciu minutach gry, kiedy strzał na bramkę oddała Marta Corredera, jednak María José Pons wybiła piłkę i Barcelonie przyznano rzut rożny. Szczęścia próbowały również Noemi Rubio i Olga García.
Espanyol odpowiedział w 37. minucie, kiedy Ana María Romero odebrała piłkę w środkowej części boiska i rozpoczęła rajd na bramkę. W momencie strzału Melisie Nicolau udało się wybić piłkę na rzut rożny.
Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła się pierwsza - Barcelona miała inicjatywę w ofensywie, przewagę w posiadaniu piłki i narzucała Espanyolowi tempo dyktowane przez zawodniczki linii pomocy.
Problemy zaczęły się w drugiej części drugiej połowy po dwóch indywidualnych akcjach Eriki Vázquez. Jej postawa zmobilizowała inne zawodniczki Espanyolu i w ostatnich minutach mecz stał się wyrównany. Po 90 minutach był bezbramkowy remis.
W drugiej połowie dogrywki Olga García trafiła do bramki rywalek i Barcelona zdobyła drugi w historii Puchar Królowej.
FC Barcelona - Espanyol Barcelona 1:0
Bramki:
1:0 Olga García 108'
FC Barcelona: Rafols; Laura Gómez, Nicolau, Escribano, Serrano (Rocío López 90'); Corredera, Tomé (Carolina Pérez 63'), Unzue, Rubio (Gutiérrez 76'); Losada i Olga García (Esther Romero 110').
Espanyol: Pons; Torrejón, Bergara, Gimbert, Pereira; Vilanova (Pereira 66'), Meseguer, Monforte, Romero; Putellas (Débora García 96') i Erika Vázquez.
Sędzia: Valentín Pizarro
Miejsce: Ciudad del Fútbol de Las Rozas (Madryt), widzów 1000
[źródło: Sport]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Poleć artykuł
Komentarze (21)