Start Ligi Asobal 10 września

Gołąbka

23 czerwca 2011, 15:31

4 komentarze
Terminarz Ligi Asobal na sezon 2011/2012 został już zatwierdzony. Pierwszym meczem będzie pojedynek o Superpuchar, który odbędzie się 4 września. Rozgrywki ligowe ruszą 10 września.

Dla Barcelony Borges nowy sezon ligowy rozpocznie się 3 września Galą Asobal, podczas której czterech zawodników katalońskiego klubu wybranych do idealnej siódemki odbierze nagrody. Wydarzenie to będzie przedsmakiem batalii o Superpuchar Asobal, która odbędzie się dzień później. Rywalem Barcelony w walce o to trofeum będzie zdobywca Pucharu Króla, Ciudad Real.

Rozgrywki ligowe ruszą 10 sierpnia, a ostatnie spotkanie pierwszej rundy zaplanowano na 17 grudnia. Zespoły zajmujące po 15 kolejkach cztery pierwsze miejsca w tabeli w dniach 21-22 grudnia zagrają o Copa Asobal. Druga runda zmagań ligowych rozpocznie się 4 lutego, po styczniowej przerwie spowodowanej Mistrzostwami Europy w Serbii.

Walka o Puchar Króla odbędzie się w dniach 7-11 marca. Liga zakończy się 2 czerwca 2012 roku, jednak jeśli żadna z drużyn z ligi hiszpańskiej nie zakwalifikuje się do Final Four Ligi Mistrzów, ostatnia kolejna będzie mogła zostać przesunięta na 26 maja.

[źródło: FCBarcelona.cat/asobal.es]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (4)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze