Henrique wypożyczony do Palmeiras

Adek

16 lipca 2011, 00:57

43 komentarze
FC Barcelona osiągnęła porozumienie w sprawie wypożyczenia Henrique Adriano Bussa do Sociedade Esportiva Palmeiras na jeden sezon. Brazylijski Klub pokryje 100% wynagrodzenia zawodnika.

FC Barcelona i Palmeiras uzgodniły, że środkowy obrońca, po spędzeniu trzech sezonów na wypożyczeniu w Europie, w sezonie 2011/12 zagra w lidze brazylijskiej.

Henrique podpisał kontrakt z Dumą Katalonii w lecie 2008 roku, ale nigdy nie zadebiutował w oficjalnym spotkaniu. Został wypożyczony do Bayeru Leverkusen, gdzie rozegrał 30 spotkań.

Następnie z Bundesligi przeniósł się do hiszpańskiej Primera División i kolejne dwa sezony spędził w Racingu Santander, gdzie szybko zdobył miejsce w wyjściowej jedenastce. W sezonie 2009/10 wystąpił w 26 meczach, natomiast w ubiegłym sezonie na boisku pojawił się 35 razy.


[źródło: FCBarcelona.cat]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (43)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze