Platini: Barca gra świetną piłkę

Curly

17 lipca 2005, 15:21

Brak komentarzy
Widziałeś gre Barcy w tym sezonie? Co zmieniłbyś w drużynie Rijkaarda?

"Tak, miałem okazje zobaczyć kilka meczy w wykonaniu Blaugrany. Nie mam zamiaru wtrącać się do ekipy Rijkaarda. To jest prawdziwa Barca. Uważam, że bardzo dobrze rozgrywają piłkę. Jest to dobra drużyna, która ma wszystko. Są jedną ekipą wyszkolona technicznie, z indywidualnościami i świetna taktyką. Grają świetną piłkę. Są młodą i dynamiczną grupą".

Co myślisz o tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i meczu Chelsea z FC Barceloną?

"To będzie bardzo interesujący pojedynek. Zmierzą sie dwie drużyny, które liderują w tabelach swoich lig. Kto wygra ten dwumecz, wygra całą Ligę Mistrzów".

Ronaldinho i Giuly grali we Francji. Kto według Ciebie lepiej radzi sobie w Hiszpanii?

"Są to trudne typy piłkarzy. Giuly to świetny piłkarz, ale Ronaldinho jest świetnie wyszkolony technicznie. Jeden gra na prawej flance, a drugi na lewej i dzięki temu FC Barcelona gra tak świetnie w tym sezonie".

Co sądzisz o reszcie piłkarzy Blaugrany?

"Bardzo lubię Deco. Miałem ogromna nadzieję, że "Złota Piłka" za ostatni sezon trafi do niego, ponieważ zdobył niemal wszystko co można było zdobyć na Europejskich boiskach".

Rijkaard będzie jednym z trenerów w meczu, który ma wspomóc ofiary fal Tsunami. Jakie są jego mocne punkty jako trener?

"Znam go lepiej jako piłkarza niż jako trenera. Jako trener debiutował z reprezentacją Holandii na Mistrzostwach Świata we Francji. W Barcy wykonał bardzo dobra robotę, sprowadzając dużo świetnych piłkarzy w bardzo krótkim czasie, co jest trudne. Myślę, że odwalił kawał dobrej roboty".

Co jest powodem stopnienia tak dużej przewagi w lidze?

"To prawda. Barca miała ogromna przewage nad rywalami, ale nikt nie moze grać na 100% swoich możliwości przez cały rok. To lepiej dla ligi, że dwie druzyny będą walczyć o tytuł, ponieważ gdyby FC Barcelona miała 20 punktów przewagi nad rywalami nie byłoby żadnych emocji. Barca jest świetną drużyną i w tej chwili ma mała przewagę, która powinna podziałać motywująco na piłkarzy. Real Madryt zawsze był dobrym teamem, ale matematycznie to "Duma Katalonii" ma przewagę".

[źródło: fcbarcelona.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze