Pierwszy trening w Japonii

Rozwad

12 grudnia 2011, 13:31

FCBarcelona.cat

10 komentarzy

Drużyna FC Barcelony odbyła pierwszy trening po przylocie do Jokohamy, która jest gospodarzem tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata. Pojawienie się piłkarzy Pepa Guardioli wywołało wielkie poruszenie pośród miejscowej ludności. Na pierwszej sesji szkoleniowej Katalończyków pojawiło się około stu przedstawicieli mediów oraz wielu fanów.

Już wczoraj podczas lądowania zespołu na Narita Airport w pobliżu Tokio można było zauważyć wielkie zainteresowanie Barçą ze strony Japończyków. Na lotnisku barcelońską ekspedycję powitało ponad stu kibiców w większości ubranych w koszulki w barwach blaugrana.

Barceloniści również dzis byli rozchwytywani przez miejscowe społeczeństwo. Dzień dla Katalończyków rozpoczął się wcześnie, ponieważ już o godzinie 10.00 zjedli śniadanie, po czym udali się na oficjalną sesję zdjęciową FIFA, w której wzięło udział dwudziestu trzech zawodników oraz sztab szkoleniowy. Następnie zespół Barçy spotkał się ze Steveem Bennettem w celu omówienia, dyskusji oraz analizy przepisów technicznych i zasad turnieju.

Tak więc dopiero o godzinie 12.30 piłkarze FC Barcelony pojawili się na murawie w ośrodku Yokohama Marins, gdzie czekało na nią blisko stu przedstawicieli mediów oraz wielu fanów. Po kwadransie przeznaczonym dla reporterów i dziennikarzy, pozostała część sesji szkoleniowej odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Jednak mimo tego wielu wytrwałych fanów starało się obserwować trening piłkarzy Guardioli z sąsiednich budynków i wzniesień.

To była pierwsza sesja szkoleniowa FC Barcelony w Jokohamie. Tym samym Katalończycy rozpoczęli przegotowania do czwartkowego półfinału Klubowych Mistrzostw Świata z Al Sadd, które w ćwierćfinale rozgrywek pokonało tunezyjskie Esperance (2:1). Po treningu na konferencję prasową udał się Josep Guardiola wraz z Carlesem Puyolem i Danim Alvesem. Kolejna szkolenie Barça odbędzie jutro (wtorek) o godzinie 18.00 czasu lokalnego.

Harmonogram pierwszego dnia FC Barcelony w Jokohamie

10:00 Śniadanie
10.30 Oficjalna sesja zdjęciowa FIFA
11.00 Rozmowy techniczna z przedstawicielem FIFA, Stevem Bennettem (angielski sędzia)
12.30 Szkolenie w ośrodku treningowym Yokohama Marinos
13.30 Konferencja prasowa z udziałem Guardioli, Puyola i Alvesa

Fotogaleria z pierwszego treningu w Jokohamie

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (10)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze