Bayer - Barça: najlepsze, najgorsze

Makaj

15 lutego 2012, 16:50

Sport

41 komentarzy

Po każdym meczu FC Barcelony dziennikarze katalońskiego Sportu wybierają największy pozytyw i negatyw spotkania.

Najlepsze: Alexis Sánchez

Urodzony w Tocopilli napastnik by najlepszy zawodnikiem Barcelony we wczorajszym spotkaniu. Chilijczyk świetnie zrozumiał grę swojego zespołu, co było kluczem do sforsowania szczelnej obrony gospodarzy.

Były piłkarz Udinese bardzo dobrze zachował się przy pierwszym golu, ale jeszcze lepiej przy drugiej bramce, mijając bramkarza i ze spokojem umieszczając piłkę w siatce. Dwa gole Alexisa to również jego premierowe trafienia w europejskich pucharach.

Najgorsze: Postawa obrony

W ostatnich dwunastu meczach Barcelona straciła 14 bramek. To niepokojące dane, ponieważ w poprzednich 30 spotkaniach (od początku sezonu) klub z Camp Nou stracił zaledwie dwie bramki więcej.  Łatwość, z jaką rywalem strzelają Barcelonie bramki, świadczy o ogromie pracy, jaki musi być wykonany z formacji defensywnej. Jest to ważne zwłaszcza w końcówce sezonu, gdzie Barcelonie przyjdzie grać o najwyższą stawkę. Nie dotyczy to tylko Piqué, który wczoraj nie zagrał na BayArenie, ale całej drużyny. Warto pamiętać, że w zespole Pepa Guardioli bronią wszyscy, od bramkarza po napastnika.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (41)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze