W ubiegły weekend zespoły ligi hiszpańskiej wzięły udział w Europejskim Dniu Piłki Nożnej na rzecz Przeciwdziałania Klęsce Głodu. W projekt zaangażowała się również Duma Katalonii.
W weekend piłkarze ligi hiszpańskiej wzięli udział w 3. edycji Europejskiego Dnia Piłki Nożnej na rzecz Przeciwdziałania Klęsce Głodu. W akcję, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Lig Europejskich (EPFL), Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Komisję Europejską, zaangażowało się w sumie aż trzysta drużyn piłkarskich z dwudziestu lig Starego Kontynentu.
Camp Nou pomaga
Swój głos sprzeciwu wobec głodu wyraził w sobotę stadion Camp Nou. Piłkarze obu ekip, Barçy i Athletic Bilbao, na murawę Świątyni Futbolu wyszli w specjalnych, okolicznościowych koszulkach z napisem: "Sahel Emergency. Razem możemy uratować życie". Z kolei jeszcze przed rozpoczęciem meczu na telebimach wyświetlono tematyczne filmy, a specjalne przemówienie w sprawie wygłosił spiker Camp Nou, Manel Vich.
Kampania, zainicjowana 26 marca, koncentruje się w tym roku na regionie Afryki Zachodniej. Jej celem jest niedopuszczenie do wystąpienia na tym terenie kryzysu żywieniowego, który nawiedził wcześniej obszar Horn (wschodnia część Afyrki, obejmująca cztery państwa: Dżibuti, Erytreę, Etiopię i Somalię).
Komentarze (5)