Rodrigo Ríos Lozano, czyli po prostu Rodri, zostanie wypożyczony na jeden sezon z FC Barcelony B do angielskiego Sheffield Wednesday – poinformowały oba kluby. Bieniaminek Championship (drugi poziom ligowy w Anglii) zagwarantował sobie prawo pierwokupu gracza.
Kastylijski napastnik przybył do zespołu ze stolicy Katalonii w 2011 roku z Sevilli. W ciągu minonego roku wystąpił w drużynie Eusebio Sacristána 35 razy zdobył siedem goli.
„Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę grać” – powiedział Rodri dla oficjalnej strony Sheffield Wednesday. „Byłem na sobotnim meczu i myślę, że zespół poradził sobie całkiem dobrze w drugiej połowie (Sowy zremisowały z Derby County na wyjeździe 2:2, do przerwy było 2:1 dla gospodarzy – przyp. red.). Postawę fanów w skali 0-10 oceniam na 10, naprawdę mnóstwo kibiców przyjechało tam z Sheffield. Nie mogę się doczekać domowego spotkania”.
„Przybywam tu bardzo podekscytowany i chciałbym zacząć najszybciej, jak to możliwe” – kontynuował 22-letni Hiszpan, który będzie występował z numerem 15 na plecach. „Wszyscy znają możliwości gracza Barcelony, ale Barcelona B jest pełna utalentowanych chłopaków. Jestem napastnikiem i jestem przekonany, że dostanę wiele szans na grę i zdobędę wiele goli, aby pomóc mojemu klubowi”.
Komentarze (4)