Afellay: Moim celem jest powrót do Barçy

Looky

9 listopada 2012, 15:01

Sport/onsoranje.nl

66 komentarzy

Ibrahim Afellay stał się jedną z gwiazd Schalke 04, gdzie przebywa na wypożyczeniu z Barcelony. Teraz podkreśla, że jego głównym celem jest powrót do Katalonii.

- Mój cel to powrót do Barçy, ale ważne jest także to, aby cieszyć się futbolem. To uczucie żyje we mnie, nawet bardziej niż wcześniej. Najważniejsze jest zdrowie. Zdajesz sobie z tego sprawę po takiej kontuzji - powiedział Afellay dla portalu OnsOranje. - Odkąd trafiłem do Barcelony, ewoluowałem piłkarsko i mentalnie. Myślę, że udowodniłem, że mogę poradzić sobie z przeciwnościami losu. Dla piłkarza nie ma nic gorszego niż zerwanie więzadła w kolanie. To, że wróciłem tak szybko, dużo mówi o stanie mojego umysłu - dodał.

- To, że opuściłem Barcelonę, nie sprawiło, że moja motywacja osłabła. Mam tylko 26 lat i każdego dnia staram się być lepszym. Koncentruję się na każdym kolejnym treningu. Nie mogę żyć z poczuciem: "Cholera, nie udało się" - mówił.

- Gdy patrzę w przeszłość i myślę o moim pobycie w Barcelonie, w głowie pojawiają się same pozytywne rzeczy. Treningi zawsze były bardzo zabawne, były niesamowite. Po powrocie do domu, chciałeś już wrócić tam następnego dnia. Co za szybkość piłki! - wspominał.

- Zawodnicy tacy jak Xavi czy Iniesta, to jedni z najlepszych piłkarzy świata. Jeśli widzielibyście, jak trenują każdego dnia, jak zachowują się przed i po każdym treningu... Messi jest najlepszy na świecie. Futbol to jego życie. Bez tego nie mógłby utrzymywać takiego poziomu z roku na rok.

Holender nie zapomniał jednak czasu, gdy leczył kontuzję. Były to dla niego bardzo trudne chwile. - Wyłem z bólu, jak dziecko. Moja mama odegrała kluczową rolę, była ze mną dzień i noc.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (66)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze