W argentyńskim mieście La Plata spalono dziś olbrzymią kukłę Leo Messiego siedzącą na kuli symbolizującej ziemię. W tym regione palenie kukieł w Nowy Rok to już tradycja.
Tuż po rozpoczęciu 2013 roku spalono łącznie 144 kukły zarejestrowane i dopuszczone przez gminę. Jedną z najczęściej odwiedzanych 31 grudnia starego roku była postać symbolizująca Leo Messiego, wykonana przez mieszkańców dzielnicy El Mondongo.
Kukła Messiego mierzyła dobrych kilka metrów i ubrana była w koszulkę reprezentacji Argentyny. Po tradycyjnych toastach, została ona podpalona, a umieszczone wewnątrz fajerwerki eksplodowały, dając pokaz ku uciesze zebranych widzów, którzy przybyli, aby powitać 2013 rok.
Ta lokalna tradycja palenia kukieł w Nowy Rok ma podobno gwarantować szczęście na kolejnych dwanaście miesięcy. Wydarzenie to przypomina nieco festiwal Fallas co roku odbywający się w Walencji. Tego dnia spalane są wielkie kukły rozstawione w różnych punktach miasta. W całym tygodniu mają miejsce parady i imprezy towarzyszące.
Komentarze (28)