Spalono ogromną kukłę Messiego

Looky

1 stycznia 2013, 20:54

Mundo Deportivo

28 komentarzy

W argentyńskim mieście La Plata spalono dziś olbrzymią kukłę Leo Messiego siedzącą na kuli symbolizującej ziemię. W tym regione palenie kukieł w Nowy Rok to już tradycja.

Tuż po rozpoczęciu 2013 roku spalono łącznie 144 kukły zarejestrowane i dopuszczone przez gminę. Jedną z najczęściej odwiedzanych 31 grudnia starego roku była postać symbolizująca Leo Messiego, wykonana przez mieszkańców dzielnicy El Mondongo.

Kukła Messiego mierzyła dobrych kilka metrów i ubrana była w koszulkę reprezentacji Argentyny. Po tradycyjnych toastach, została ona podpalona, a umieszczone wewnątrz fajerwerki eksplodowały, dając pokaz ku uciesze zebranych widzów, którzy przybyli, aby powitać 2013 rok.

Ta lokalna tradycja palenia kukieł w Nowy Rok ma podobno gwarantować szczęście na kolejnych dwanaście miesięcy. Wydarzenie to przypomina nieco festiwal Fallas co roku odbywający się w Walencji. Tego dnia spalane są wielkie kukły rozstawione w różnych punktach miasta. W całym tygodniu mają miejsce parady i imprezy towarzyszące.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (28)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze