Villar wierzy w hiszpański finał

Eoren

13 kwietnia 2013, 12:58

Sport

28 komentarzy

Prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), Ángel María Villar, wyraził nadzieję na zobaczenie „hiszpańskiego finału" w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Villar wypowiedział się na ten temat w trakcie wizyty w Arrigorridze, w związku z obchodami stulecia Biskajskiego Związku Piłki Nożnej.

Jednocześnie prezydent RFEF zaprzeczył jakoby półfinałowe starcia między klubami z Bundesligi i Primera División były swoistą konfrontacją Niemiec z Hiszpanią. „We wszystkich czterech drużynach rozgrywających półfinały grają zawodnicy pochodzący z bardzo wielu krajów". Jeśli chodzi o rywalizację pomiędzy wspomnianymi ligami Villar przyznał: „Liga niemiecka przyciąga na stadiony więcej widzów, jednak krajowe rozgrywki hiszpańskie stoją na wyższym poziomie". W związku z tym, zdaniem prezydenta federacji, więcej osób ogląda spotkania Primera División przed telewizorami.

Ángel María Villar uda się niebawem do Panamy na spotkanie z przedstawicielami CONCACAF, później zaś poleci do Kazachstanu, gdzie również będzie prowadzić rozmowy na temat cen wejściówek oraz kalendarza rozgrywek La Liga.

„Stacje telewizyjne płacą za prawa do emisji rozgrywek piłkarskich i bronią swoich interesów, dlatego będą walczyć o terminarz, który zapewni im najwięcej widzów. Klubom także powinno to odpowiadać, ponieważ dzięki temu dostają pieniądze" - zapewnił Villar. Prezydent RFEF przyznał jednak, iż zdaje sobie sprawę z tego, że późnowieczorne transmisje w niektórych dniach tygodnia powodują, że poszkodowani są kibice, którzy kolejnego dnia muszą rano wstać do pracy lub do szkoły.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (28)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze