Prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), Ángel María Villar, wyraził nadzieję na zobaczenie „hiszpańskiego finału" w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Villar wypowiedział się na ten temat w trakcie wizyty w Arrigorridze, w związku z obchodami stulecia Biskajskiego Związku Piłki Nożnej.
Jednocześnie prezydent RFEF zaprzeczył jakoby półfinałowe starcia między klubami z Bundesligi i Primera División były swoistą konfrontacją Niemiec z Hiszpanią. „We wszystkich czterech drużynach rozgrywających półfinały grają zawodnicy pochodzący z bardzo wielu krajów". Jeśli chodzi o rywalizację pomiędzy wspomnianymi ligami Villar przyznał: „Liga niemiecka przyciąga na stadiony więcej widzów, jednak krajowe rozgrywki hiszpańskie stoją na wyższym poziomie". W związku z tym, zdaniem prezydenta federacji, więcej osób ogląda spotkania Primera División przed telewizorami.
Ángel María Villar uda się niebawem do Panamy na spotkanie z przedstawicielami CONCACAF, później zaś poleci do Kazachstanu, gdzie również będzie prowadzić rozmowy na temat cen wejściówek oraz kalendarza rozgrywek La Liga.
„Stacje telewizyjne płacą za prawa do emisji rozgrywek piłkarskich i bronią swoich interesów, dlatego będą walczyć o terminarz, który zapewni im najwięcej widzów. Klubom także powinno to odpowiadać, ponieważ dzięki temu dostają pieniądze" - zapewnił Villar. Prezydent RFEF przyznał jednak, iż zdaje sobie sprawę z tego, że późnowieczorne transmisje w niektórych dniach tygodnia powodują, że poszkodowani są kibice, którzy kolejnego dnia muszą rano wstać do pracy lub do szkoły.
Komentarze (28)