Girogian Daniel de Arrascaeta Benedetti, 19-letni urugwajski pomocnik, może być kandydatem do wzmocnienia FC Barcelony. Tak przynajmniej zapewnia prezydent jego aktualnego klubu, Daniel Jablonka.
- Rozpoczynamy rozmowy z Barceloną. To bezpośrednie negocjacje dwóch klubów. Najpierw zadzwoniła osoba, która zajmuje się kontaktami. Zapytała o cenę i stanęło na tym, że za kilka godzin porozmawiamy z dyrekcją - przyznał prezydent Defensora Sporting.
- To duma dla zawodnika, dla instytucji, bez względu na to, czy dojdzie do konkretów czy nie. Sam fakt, że klub taki jak Barcelona okazuje swoje zainteresowanie Giorgianem, czy to w kontekście wzmocnienia pierwszej drużyny, czy też zespołu rezerw, to duma - dodał.
W Defensorze Sporting mówią, że nie wiedzą, czy Barça chce kupić de Arrascaetę do pierwszej drużyny, czy do Barçy B. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ma 19 lat i jest pomocnikiem, logicznym się wydaje, że chodzi o transfer do zespołu Eusebio Sacristána. Ale jeśli zauważymy, że nowy trener Barçy, Tata Martino, zna bardzo dobrze rynek południowoamerykański, nie można też odrzucić tego, że jest to opcja na przyszłość.
Komentarze (81)