Vucević: Rakitić ma radar w głowie

Łukasz Lewtak

2 lipca 2014, 12:15

Sport

32 komentarze

Goran Vucević, pomocnik Barcelony w latach 1992-97, był gościem programu „Esports en Xarxa", w którym ocenił transfer na Camp Nou swojego rodaka, Ivana Rakiticia.

„Rakitić jest ważną dwójką, nie będzie taki jak Xavi czy Guardiola, on zawsze grał za zawodnikami, którzy robią różnicę i strzelają gole. Rakitić będzie kreował, miał kontakt z piłką i będzie perfekcyjną dwójką", powiedział Chorwat.

Następnie Vucević wyjaśnił, co ma na myśli, określając Rakiticia jak zawodnika na pozycji numer dwa: „To piłkarz, który ma radar w głowie, bardzo szybko zaadaptuje się do systemu Barcelony, ponieważ ma ogromną jakość", stwierdził.

„Barcelona to jeden z najlepszych klubów na świecie. Rakitić może tworzyć nowoczesny futbol, robi to z łatwością. On ma to coś, jego decyzja była bardzo dobra, ponieważ Barcelona jest inna od pozostałych drużyn", wyjaśnił Vucević, bazując na własnym doświadczeniu.

„Dla mnie Barça to najlepszy klub na świecie. Rakitić musi być dumny, przez całe życie będzie mógł mówić, że był zawodnikiem Barcelony". „Bardzo się cieszę z jego powodu, wszyscy Chorwaci są bardzo dumni. Barcelona zyskała wspaniałego zawodnika", zakończył były pomocnik Barçy, Hajduka Split czy Méridy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (32)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze