Antoine Griezmann mógł w przeszłości zostać piłkarzem Barcelony. W wywiadzie udzielonym niedawno stacji RTL napastnik Rojiblancos stwierdził, że jest niezwykle szczęśliwy, iż jego nowym klubem zostało Atlético, a także opowiedział o swoich bardzo dobrych relacjach z Diego Simeone oraz ofercie ze stolicy Katalonii.
Griezmann przyznał, że w przeszłości miał szansę zostać piłkarzem Barcelony, która mocno zabiegała o niego w 2010 roku, kiedy reprezentował barwy, wtedy jeszcze drugoligowego, Realu Sociedad, z którym w tym samym roku wywalczył awans do Primera División.
Ostatecznie jednak do transferu nie doszło, gdyż Duma Katalonii nie była skłonna zagwarantować zawodnikowi miejsca w pierwszym zespole, na czym najbardziej mu zależało. Barcelona początkowo zaoferowała piłkarzowi jedynie możliwość występowania w drugiej drużynie. „Nade wszystko chciałem występować w pierwszym zespole i grać w Primera División”, stwierdził Griezmann.
„Barça skontaktowała się ze mną i wyraziła zainteresowanie moimi usługami. Potem były liczne rozmowy i negocjacje z moimi agentami. Ostatecznie jednak z transferu nic nie wyszło. W tamtym sezonie wywalczyłem z Realem Sociedad upragniony awans do Primera División. Nie chciałem wciąż występować w drugiej lidze, tylko że w innym zespole”, zakończył.
Komentarze (118)