Wenger: W 95% Barça ma awans do ćwierćfinału

Majerr

24 lutego 2016, 08:20

Mundo Deportivo/Sport

82 komentarze

Arsène Wenger pojawił się na tradycyjnej pomeczowej konferencji prasowej, na której w bardzo pesymistyczny sposób wypowiadał się o losach rywalizacji przeciwko Barçy i szansach swojego zespołu na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

– Barça w 95% ma awans do ćwierćfinału. Jesteśmy Arsenalem i pojedziemy na Camp Nou, aby rozegrać mecz i dać z siebie wszystko, jednak praktycznie nie mamy szans na awans – powiedział francuski szkoleniowiec The Gunners.

– Barça zagrała fantastycznie w każdym aspekcie gry. Za każdym razem, gdy tracisz pozycję, którykolwiek z zawodników Barcelony może cię za to ukarać. Nie potrafiliśmy uniknąć straty pierwszej bramki i nie potrafiliśmy odpowiednio zareagować na sytuację boiskową. Włożyliśmy mnóstwo wysiłku w to spotkanie, dlatego ciężko jest pogodzić się z porażką. Daliśmy z siebie wszystko, lecz nie osiągnęliśmy satysfakcji – pochwalił Barçę Wenger.

– Byliśmy niecierpliwi w niektórych momentach, traciliśmy piłkę w sytuacjach, gdy nie powinniśmy jej tracić, wtedy, kiedy nie byliśmy dokładni w naszych podaniach, a nie wynikało to z nacisku przeciwnika. W taki sposób ciężko o zwycięstwo. Mieliśmy ogromną szansę w pierwszej połowie, lecz naszym problemem było niewykorzystywanie stworzonych sytuacji. W okolicach pola karnego Barçy potrzebowaliśmy czegoś więcej. Gdybyśmy potrafili utrzymać dyscyplinę przez cały mecz, moglibyśmy wygrać – dokonał analizy błędów popełnionych przez swoich podopiecznych Arsène Wenger.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (82)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze