Jak informują hiszpańskie media, Martín Montoya będzie grał w przyszłym sezonie w Valencii, co miało zostać ustalone przy okazji negocjacji transferu Andre Gomesa do FC Barcelony.
Prawy obrońca był jednym z priorytetów dyrektora sportowego Valencii Suso Garcíi Pitarcha po tym, jak Antonio Barragan odszedł do Middlesbrough. Nazwisko Montoi miało pojawić się na stole negocjacyjnym jak tylko Barça rozpoczęła rozmowy w sprawie transferu Andre Gomesa.
Montoya, który w zeszłym sezonie był wypożyczony do Realu Betis, miał powrócić do Barcelony 8 sierpnia, jednak na wczorajszej konferencji prasowej Luis Enrique dał jasno do zrozumienia, że zawodnik nie znajduje się w jego planach.
Andre Gomes ma przejść do Barcelony za 35 milionów euro plus 20 mln zmiennych. Dodatkowo na Mestalla ma trafić dwóch piłkarzy Blaugrany. Najprawdopodobniej razem z Montoyą do Valencii uda się Cristian Tello, który wzmocniłby atak Nietoperzy po odejściach Feghouliego (do West Hamu), Piattiego (Espanyol), Negredo (Middlesbrough) i De Paula (Udinese). Mówi się jednak także o innych nazwiskach - Vermaelenie, a nawet Claudio Bravo.
Komentarze (29)