Szkoleniowiec Realu Sociedad Eusebio Sacristán pojawił się po zakończeniu meczu z FC Barceloną na pomeczowej konferencji prasowej.
Przebieg spotkania: – Staraliśmy się powstrzymywać Barçę i tworzyć swoje okazje poprzez kontrolę nad piłką, jednak nie byliśmy w stanie tego osiągnąć. Po stracie bramki na 0:2 nieco bardziej się otworzyliśmy, a to na Camp Nou zawsze oznacza podejmowanie ryzyka. Barça udowodniła, że jest wspaniałym zespołem.
Możliwy faul Umtitiego przy akcji na 1:0 – Nie wiem, nigdy nie skupiam się na decyzjach sędziowskich. Nie zdołaliśmy pokazać się z lepszej strony niż Barça. Możemy myśleć o sytuacjach, które były na jej korzyść, jednak to Barcelona była lepszym zespołem i zasłużenie awansowała do półfinałów.
Messi: – Messi potrafi wyrządzić krzywdę, kiedy szeregi obronne nie są poukładane.
Strata pięciu goli: – Naprzeciw nas stanął bardzo silny rywal. Kiedy musieliśmy się z nim mierzyć, wówczas do głosu dochodziła jakość ich graczy. Ta rywalizacja była dla nas skomplikowana. Moi gracze zostawili na boisku wszystko. Jestem zadowolony z pokazanego przez nich charakteru. Takie mecze, jak ten dzisiejszy, pozwolą nam na rozwój i przyszłe rywalizowanie na jak najwyższym poziomie.
Okazja Williana José przy wyniku 0:1: – Gol na 1:1 byłby dla nas zastrzykiem siły mentalnej i sprawiłby, że jeszcze bardziej wierzylibyśmy w awans, jednak to Barça strzeliła drugą bramkę. Nawet po niej stawialiśmy czoła Barcelonie. Jestem zadowolony z tego powodu. Pomimo utraty kolejnych bramek zespół walczył do samego końca, a to wiele mówi o tych zawodnikach. Wierzyliśmy, że mogliśmy wyeliminować Barçę, jednak rzeczywistość pokazała, że pewne elementy wymagają poprawy.
Komentarze (4)