Na dzisiejszej konferencji prasowej Ernesto Valverde wyznał, że jego nowy zespół ma wrócić do pracy 12 lipca. To właśnie wtedy Hiszpan rozpocznie przygotowania w ramach presezonu 2017/18.
Jeżeli nie dojdzie do żadnej zmiany planów, Ernesto Valverde rozpocznie pracę z pierwszym zespołem Barçy 12 lipca. Barcelona zna już trzy daty meczów, które rozegra w Stanach Zjednoczonych w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup.
Ernesto Valverde zadebiutuje na ławce trenerskiej Barçy w starciu z Juventusem. Ten mecz odbędzie się 22 lipca w Nowym Jorku. 26 lipca Katalończycy zagrają w Waszyngtonie z tegorocznym zdobywcą Ligi Europy Manchesterem United, a 29 lipca w Miami dojdzie do nietypowego zdarzenia, ponieważ Barça i Real zmierzą się ze sobą w pojedynku towarzyskim.
Po około dwóch tygodniach odwieczni rywale ponownie zagrają przeciwko sobie, tym razem w meczach o stawkę. Zdobywca La Ligi i triumfator Pucharu Króla powalczą o Superpuchar Hiszpanii. Pierwszy mecz w stolicy Katalonii ma zostać rozegrany 12 lub 13 sierpnia, zaś rewanż w Madrycie ma odbyć się 15 lub 16 sierpnia. Na koniec drużyna Ernesto Valverde zagra w Pucharze Gampera z Chapecoense.
W tym roku piłkarze nie będą musieli udawać się na żaden wielki turniej. Wyjątkiem będzie Puchar Konfederacji, na którym zagrają Portugalczycy (mistrzowie Europy) czy Niemcy (mistrzowie świata). W barwach tych drużyn występują odpowiednio Andre Gomes i Marc-André ter Stegen.
Komentarze (11)