La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1219 Culés

0

Leszek Żebrowski o Adamie Michniku:

"Najlepszy towar na świecie - gotówka" (przysłowie żydowskie). Adam Michnik prosi o wsparcie w Szwecji, bo mu Polska... jeść nie daje. Tzn. nie sypie co chwila ogromną gotówką, jak jeszcze do niedawna było. Ale i teraz nie jest źle: "W ramach tarczy antykryzysowej grupa Agora otrzymała 13,5 mln zł państwowego dofinansowania"...

W Szwecji powinien znaleźć odpowiedni odzew, wszak tam nie tylko brat jego siedzi (kpt. Stefan; oczywiście nie siedzi, tylko rezyduje, ma się rozumieć), ale i spora część tzw. emigracji marcowej - rodziny funkcjonariuszy UB, Informacji Wojskowej, KBW, sędziów i prokuratorów wojskowych. Biedy nie klepią, bo zostali przyjęci przez Szwedów jako prześladowani z powodów politycznych, rasowych i ideologicznych ("antykomuniści") i byli otoczeni odpowiednią opieką, nie tylko socjalną. Ponadto szwedzkie państwo jest nader łaskawe dla jednych, kosztem całkowitego pomijania innych.

Okazuje się, że GW na tzw. wolnym rynku absolutnie sobie nie radzi, bez kroplówek nie przeżyje.

Warto w takim razie zadać sobie pytanie - ile polskie państwo (jego instytucje, spółki, fundusze itp.) wpompowały gotówki do tej pory w ten organ? I w imię czego? I oczywiście: czy warto było?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?