- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1033 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1033 Culés
0
Ja bym poruszył problem który jest tu wałkowany od Valverde- Myślę że wielu naszych piłkarzy gra poniżej oczekiwań. Nie wypowiem się czy Koeman powinnien zostać czy nie, mam mieszane uczucia co do tego, ale ciągle mam wrażenie że za dużo uwagi poświęca się trenerowi. Inna sprawą jest to jakie są założenia taktyczne, tego nie wiemy, a może to tłumaczyć wiele kwesti, ale skupiłbym się najpierw na tym:
-De Jong, na niego jest bardzo duży hype, Ćwiąkała bardzo dobrze się o nim wypowiada... Szczerze to nie podzielam tego zachwytu, oczywiśćie gra dobrze, gole, asysty, uniwersalność... ale myślę że nie tego od niego oczekiwaliśmy, mam wrażenie że mamy doczynienia z lepsza wersją Vidala. Gdy do Barcy przychodził De Jong to był piłkarz który miał panować u nas w środku pola, ja nie widzę u niego za dużej pracy w środku, mało rozgrywania, mało dryblingów, mało pchania gry do przodu, podań w stylu Busquetsa do Messiego, mało w nim tego czego oczekiwana, zamiast tego mamy lepszą wersje Vidala który zagra na kilku pozycjach, strzeli gole bo w jego założeniach taktycznych ma wbiegać w pole karne (ja przypomnę tylko że Vidal też potrafił robić liczby). De Jong ciągle albo na 9, albo gdzieś z boku. Nie będzie Busquetsa i Barca znowu będzie musiała szukać piłkarzy do gry typowo w środku bo De Jong przechodzi jakąś dziwną ewolucje.
-Dest, o ile jemu dużo nie zarzuce, to też nie chwaliłbym go, gra na wahadle i brakuje mu liczb, wielu twierdzi że gra dobrze, a ja uważam że nie jest drugim Semedo i tyle, ale to nie jest pochwała, ma dla siebie całe skrzydło, a jego dryblingi to sztuka dla sztuki, jak już mu się uda to nie wie gdzie podać...
-Moriba, Pedri- nie jest to dla nich atak, nigdy w życiu, ale jeśli nie mamy kupować Wijnaldumów czy innych tego typu piłkarzy to trzeba robić kroki w przód, bo to że jesteś młody w Barcelonie nie oznacza że możesz sobie grać nie robiąc kroków do przodu, nawet jeśli masz tylko 18 lat, Ansu dawał konkrety, Pedri się zajechał, a Moriba po fajnym wejściu do drużyny nie pokazuje nic poza dobrą fizycznością.
-Griezmann i jego cykl życia, tu nawet nie będę komentował, każdy wie jak to jest z jego pojawianiem się i znikaniem.
... Dembele, Pjanić, Alba w defensywie, błędy Lengleta, fatalny Roberto...
2
@Kacper1432 w defensywie bledy popelnia kazdy , nie ma wyjątku.
0
@Kacper1432 Dest moim zdaniem to kolejny jeździec bez głowy. Troche wiatru robi,ale konkretów z tego brak;
0
@Kacper1432 Akurat De Jong ma dobrą średnią dryblingu, dla mnie nie tyle lepsza wersja Vidala bo Vidal to typowy przecinak i koń do biegania był pozbawiony techniki a lepsza technicznie wersja Rakiticia bez strzału z dystansu, SFG i Krossowego podania.
0
@Coutinho007 Nie chodzi mi o profil piłkarza, ale o styl gry, De Jong tak jak Vidal jest wszędzie, często w polu karnym, często strzela, może grać na kilku pozycjach
1
@Kacper1432 Styl gry De Jonga jest zupełnie inny niż Vidala. Dużo lepszy z piłką przy nodze jest od Chillijczyka i w wyprowadzeniu piłki.