- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1714 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
100 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1714 Culés
0
Xbox Series X vs PlayStation 5? Która konsola waszym zdaniem lepsza ogółem? Gry, wyglad, szybkość, kultura pracy, pady, jakieś atrakcje itd.
Ja będę chciał sobie kupić XSX, ale to pewnie najwcześniej dopiero po wakacjach. Może jakaś promocja już wtedy wleci :D
0
@DaPidejpi gry PS5 reszta moim zdaniem X
0
@DaPidejpi zależy czy miałeś wcześniejsze geny/pc. Kultura pracy i niezawodność XsX, Ps5 exy ale to głownie z ps4 bo obecnie to obecny next gen bieda edyszon conajwyżej.
0
@chosenone Microsoft wykupił chyba jakiś producentów gier. Wiem, ze na pewno Bethesde wiec najnowszy Skyrim jak wyjdzie może być exem na Xboxy i to będzie strxal w 10. Mnie jednak jakos te exy nie ciągną strasznie do siebie. Jak kupię XSX to będę grał w battlefielda, może fifa jak się skuszę jak będzie w miarę ta gra wygladala, jakiś RDR2 jak nie zrobię drugiego podejścia na Xbox One. Z exow oczywiście najnowsza forze będę chciał ograć pewnie no i mówię pewnie Skyrima tez, a tak to tez gry które są dostępne na PS5 i PC.
0
@DaPidejpi W wielu aspektach jest to sprawa indywidualna, jedni wolą pady Xbox inni PS, jedni wolą Pass inni Exy, jedni wolą kwadratową obudowę inni statek kosmiczny itp itd
0
@Ghotti ja całe życie grałem na kompie tak do 2019, ale w między czasie w latach 2011-2012 ciskalem trochę na ps2 i x360 No i na PSP przez jakieś 9 lat tez ale tak to od 2007 do 2019 PC. W tamtym roku w kwietniu kupiłem sobie używkę Xbox One i na niej pykam już ponad rok wiec tez dlatego będę chciał w przyszłości zainwestować w XSX :D
0
@DaPidejpi z tego co kojarzę to micro już zapowiedzieli, że gry od wykupionych producentów nie będą exami w takim znaczeniu jak u konkurencji, będą chyba dostępne na game pass za darmoszkę od premiery ale na ps można też będzie kupić. Ogólnie uważam, że X lepiej się rozwija od ps więc też w zeszłym roku postawiłem na series
0
@MesQueUnClub_87 mi pady od Xboxow zawsze leżały dobrze (uzywalem od X360 trochę czasu i ponad rok od XONE). Pady od plejakow jakos takie były hmm zwykle. Były dobre, ale jednak do padów od Xbox brakowało im. Uzywalem bodajże od ps1, ps2 tez sporo, ps3 chyba tez i od ps4 na turniejach w fife to ci powiem, ze strasznie słabo mi one leżały w dłoniach, a wtedy jeszcze nie miałem okazji trzymać pada od XONE wiec wiesz. Jak już kupiłem tego XONE to różnica w padzie kolosalna na korzyść konsoli Microsoftu moim zdaniem
0
@DaPidejpi ja mam XsX śmiga jak zły, quick resume złoto, pad od lat idealny dla mnie co kto woli. Ja się z kumplem raz w roku wymieniam na konsole on ma ps5 ja mu daje xsx i sobie ogrywamy co chemy. Game pass ultimate zrobilem na 3 lata za 420zł i to wspoldziele z kumplem, takze granie online + 550 gier w bibliotece za 70zł / rok więc z czysto ekonomicznego punktu widzenia ps5 sie nie opyla, no ale ma kilka swoich ciekawych exów, niestety/stety coraz mniej.
co kto woli, kazdy musi sobie odpowiedzieć co jest dla niego najważniejsze.
0
@chosenone wiesz to może być taki ruch, ze maja okazje z zajebistej gierki zrobić exa dla siebie to nie zrobią tego i dadzą grę tex na PS, żeby w przyszłości Sony jakaś swoją grę dało na Xboxa. Gry powinny łączyć jak to się mówi. Microsoft akurat jest na lepszej pozycji moim zdaniem dzięki temu
0
@chosenone zapowiedzieli ze wywiążą się z obecnych kontraktów ale np. S.T.A.L.K.E.R 2 jest zapowiedziany jako czasowy exclusive i imo w tym kierunku pojda najpierw na pc/xsx a po polroku?roku? na ps5 np. aczkowlwiek to sie moze drastycznie pewnie zmienic.
0
@DaPidejpi Teraz te pady z PS5 są już całkowicie inne, niż w starszych generacjach i uchodzą za najbardziej ergonomiczne w całej serii PlayStation, dla mnie te Xboxowe zawsze wydawały się zbyt duże/grube, ale może to wynikało z tego, że w domu miałem pady Sony, a tylko u kolegi sporadycznie łapałem te Microsoftowe, domyślam się, że jest to kwestia przyzwyczajenia poprzez dłuższe użytkowanie.
0
@Ghotti No mi jakos te xboxy się podobają od zawsze chyba. Wyżej napisałem z jakimi konsolami miałem styczność na wyłączność, styczność przez jakiś czas itd. Już w sumie dawno temu zdecydowałem, ze będę chciał XSX kupić ale tak jak mówię, pewnie po wakacjach dopiero. Muszę jakaś robote znaleźć bo szkole już skończyłem i co zarobię to odłożyć na konsole, jakiś wyjazd i jak na studia pójdę to żeby coś swojego na start mieć. Niestety trochę wydatków będzie, ale No cóż :D
2
@MesQueUnClub_87 No akurat zmienili te pady o 180 stopni w PS5 względem poprzednich genow. Do kwietnia 2020 roku to pady od Xboxow i plejakow miałem tyle samo czasu mniej więcej, ale odkąd mam XONE to wiadomo, ze się to zmieniło. Tak czy siak pady od Xboxow dla mnie zawsze lepsze były jednak
1
@MesQueUnClub_87 kumpel sie przestawil z ps4 na x1x do pada w 3h mowi ze wygodniejszego nie miale, ale faktem jest iz pad od ps5 jest mocno zmieniony czyt. skopiowany od xsx ;) tylko mi osobiscie nadal się ślizgają gałki od spoconych palcy (tak tak emocje w fut) problem z trwałością kumpel juz dwa wysłał na gwarancji.
0
@DaPidejpi ja mialem ps2,ps3,ps4,x360,x1,xsx został mi ps5 na własność ale nie planuje ;) dopóki nie poprawią padów i dzwonienia cewek czy tez wiatraków, pomijam fakt ze ceny gołych są po 2800 ~~
0
@Ghotti dlatego tez właśnie cena Xboxa Series X jest atrakcyjniejsza. Ile tsm kosztuje? 2200-2400 nowy? Coś takiego. Ma lepsze podzespoły, w wielu grach sobie lepiej radzi, szybciej wczytuje grę, animacje, cała rozgrywkę itd. Nie we wszystkich grach, ale w większości. Ja i tak pewnie będę grał w bf5 i tego nowego co wyjdzie, najnowsza forza z exow, może fifa i jakieś tam inne gry, które są dostępne na obu konsolach. Pewnie wypróbuje jakaś inna gierkę dostępna na wyłączność dla Xboxa, ale exy to nie jest dla mnie priorytet tak jak mówię. I tak muszę czekać jeszcze kilka miesięcy wiec wiesz :D trochę się napalam i chciałbym już XSX mieć, ale nie jest to obecnie możliwe :/
1
@DaPidejpi 2250 normalna cena idzie w niej kupić XsX. Cięzko nazwać gre wczytywanie bo jest quick resume. Gre odpalasz w tle i mimo tego ze wyłączasz całkowicie konsole to wracasz do niej w 3s-4s do punktu ostatniego save/czy tam gdzie wyłączyłeś. Coś jak apka na android odpala sie od strzała.
Też gram w BF aczkolwiek trreraz nie mam czasu no i w fifie ;) co do exów z PS4 to mozesz w nie zagrać na XsX bez problemu o ile są wydane na PC. Nowa wersja przeglądarki Edge na XsX pozwala odpalic Nvidia Now? czy jak sie to tam nazywa, granie w gry ze steam w przeglądarce a taki Horizon Days Gone jest na Steam wiec mozna w nie zagrać na XsX. Co ciekawe usługa nie jest drogas 40?50zł? msc.
0
@Ghotti No Xbox daje wiele możliwości serio
0
@DaPidejpi Xbox nie trzyma exów u siebie zazwyczaj po 2-3 latach lądują ich exy na ps.