La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1117 Culés

15

Dokładnie 120 lat temu rozegrano pierwszy w historii reprezentacyjny mecz w piłce nożnej poza Wielką Brytanią.

W nim Argentyna pokonała 3:2 Urugwaj.
https://www.facebook.com/groups/1721577191263682/?ref=share
Ktoś z Was może nie rozpoznać zawodników repry Albicelestes, aaaa zatem pozwólcie, że podam ten historyczny skład zestawu argentyńskiej repry. Pierwszy od lewej to Ruggeri, następnie Goycochea, Ayala, Sorin, Zanetti, w dolnym rzędzie Diego, Redondo, Messi, Jefectico, Caniggia and Batistuta. Bardzo dobry skład zestawu jak natenczas, bramki dla Albicelestes zdobyli Caniggia, supersnajper Mascherano /Tede oraz Leo, dla Dumnych Synów Albionu gole zdobyli Lineker oraz Shearer. Reprę Albicelestes wówczas prowadził legendarny treneiro, który to kiedyś również prowadził Barçę, czyli "El Flaco" Menotti. Mój Boże, minęło 120 lat od tego meczu, a pamiętam jakby to było wczoraj, ale ten czas zaiwania, tfu!!!haha sorry, bramki dla Urugwaju zdobyli Cavani i El Gnato, to było tak dawno, że cosik mi się pochrzaniło, w każdym razie dziś jest okrągła rocznica owego wydarzenia, jeszcze raz sorry :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?