La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 551 Culés

2

Na Eurosporcie wielokrotnie już puszczali powtórkę jesiennego finału Roland Garros z udziałem Djokovica i Nadala.
Wtedy oglądając na żywo miałem wrażenie, że Rafa rozniósł rywala w setach prostych dominując od pierwszej do ostatniej piłki.
Jednak po obejrzeniu na chłodno obraz gry był dość wyrównany, a tempo gry dyktował nie o dziwo Hiszpan tylko Serb, który przyspieszał grę i ruszał Rafą po korcie. Jasne nadziewał się na kontry Rafy, ale to normalne przy piekielnie riftowanym forehandzie często wyrzucającym z kortu bitym z lewej ręki.
Wynik 6-0 6-2 7-5 nie odzwierciedlał przebiegu wydarzeń na korcie, poza tym ten mecz trwał trzy godziny, a dwa pierwsze sety, w których Djoko ugrał dwa gemy odpowiednio 48 i 47 minut. Po finale sprzed tygodnia w Rzymie stwierdziłem, że Novak ma zbyt małą siłę rażenia forehandu, aby ograć Rafę na ziemi. To proszę sobie wyobrazić, że podczas tamtego finału RG Novak miał większą średnią prędkość tego uderzenia od Rafy o blisko 15 km/h! A jego strzały z trzeciego seta uznane wtedy "rozpaczy" robiły wrażenie na najlepszym defensorze w historii tej dyscypliny. W tym roku w półfinale może dojść do rewanżu pomiędzy nimi, prawdopodobnie znów wygra Rafa. Prawdopodobnie znów będą trzy sety, ale już przynajmniej nikt skreślać Serba nie będzie. Wcale nie jest to "jednowymiarowy" tenisista, który poza kortami twardymi jest jak słoń na lodzie. Macie jakieś predykcje co do składu finału w tym roku? Moim zdaniem w tym roku zależnie od losowania rywalem Rafy w finale będzie Zverev/Tsitsipas! Vamos!
@Colon @Encore @JimMorrisonFCB @ranger3120 @Coutinho007 @Djoko189 @rafa @Ramon

0

@Barca_Big_Moment Rafa Tsitsipas finał. A myślę, że nikt mający minimalną wiedzę o tenisie nie powie, że Djoko to jednowymiarowy tenisista. Uważam nawet, że rekord będzie jego.

0

@Barca_Big_Moment Djoko to jedyny tenisista ktory pokonal Rafe na ziemi na RG kiedy on nie mial urazu. Soderling wygral ale wiemy co bylo z Rafa - wycofal sie od razu z Wimbledonu. Kontuzja z Madrytu nie pozwolila mu na gre na maxa.

Do tego potrafil doprowadzic do 5 setow z Rafa bodajze w 2013 i miec przelamanie w secie 5 gdzie Rafa wygral 9-7 finalnie.

Nadal nie moze byc zadowolony z tego ze ma Djoko w 1/2.

Jednakze trzeba pamietac ze warunki rozgrywania RG rok temu byly czyms co musialo sprzyjac Djoko - gra pod dachem itp. Nadal najlepiej czuje sie w slonecznej pogodzie, z warunkami gdzie jego top spin zyskuje. Warunki podeszczowe, czy wlasnie gra pod dachem to nie sa warunki Rafy a jednak poradzil sobie nadwyraz gladko.

1

@mekston Już wiadomo jaka drabinka?

1

@mekston Djoko pokonał Rafę na RG? Ale to był jego drugi prime sezon, który jest określany jako najlepszy pod względem statystycznym w historii tej dyscypliny. Rafa z kolei był po urazie, bez formy i bez wiary w zwycięstwo. Dla tennis world wyznał, że wychodził do meczu z Djokovicem z przekonaniem, że obecnie nie był w stanie z nim rywalizować. Sytuacja zmieniła się gwałtownie po dwóch latach i nastąpiła zamiana ról. Uważam, że Rafie wystarczy grać poprawnie żeby ograć świetnie dysponowanego Serba, a ten z kolei musiałby wznieść się na wyżyny i zagrać ocierając się o perfekcję, a także liczyć na gorszą dyspozycję Rafy. Jestem kibicem Hiszpana, ale doceniam Novaka i lubię ze względu na przyjaźń łącząca obu tenisistów :)
Kto byłbym cięższy dla Rafy? Zverev czy Tsitsipas? Ja myślę, że Niemiec poprzez regularność i kontrujący oburęczny backhand. Z kolei dla Novaka Tsitsipas może okazać się zbyt silny. Ot takie moje zdanie :)

0

@Encore mozliwe ze nie, zasugerowalem sie wpisem kolegi

0

@Barca_Big_Moment ale jako jedyny wygral gdy jednak Rafa byl zdrowy. Mimo wszystko Rafa nie mial tak trudnego spotkania jak w jednym polfinale

2

@mekston W czwartek losowanie głównej drabinki turnieju. Już zacieram rączki, uwielbiam maj bo w tym miesiącu odbywa się mój ulubiony szlem RG :)
Ja to widzę tak: (losowałem)
Góra
1Djok 3Rafa
5Tsitsi 8Rogi

Dół
2Medv 4Thiem
6Sascha 7Rublev
Mój typ :
1/4
Sascha - Medvedev 6-4 6-3 7-5
Thiem - Rublev 7-5 4-6 7-6 6-3
Djoko - Tsitsipas 5-7 6-3 5-7 6-7
Rafa - Roger 6-3 6-3 6-2
1/2
Sascha - Thiem 6-4 6-7 7-5 6-4
Tsitsipas - Rafa 3-6 4-6 5-7
Finał
Zverev - Rafa 6-7 4-6 3-6
@Colon @Encore @JimMorrisonFCB @ranger3120 @Coutinho007

1

@Barca_Big_Moment Federer nie dojdzie moim zdaniem tak daleko.

1

@JimMorrisonFCB Ja trzymam kciuki żeby wygrał te cztery mecze. Chciałbym w ćwierćfinale znów zobaczyć dwóch najwybitniejszych graczy razem na korcie, ta rywalizacja to coś nieprawdopodobnego :)

0

@Barca_Big_Moment Stawiam, że dojdzie maks do 2. rundy o ile nie wycofa się w pierwszym meczu.

0

@JimMorrisonFCB dokladnie - na tym szlemie w tym wieku przy stylu i atutach Feda dojscie do 1/4 bedzie ultra trudne

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?