La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1721 Culés

2

Aż trudno w to uwierzyć... Na pocz. września 1944 r. - gdy Warszawa już konała - pod wpływem depeszy radiowej z 30 sierpnia 1944 r. ("Doświadczenie z walk w Wwie") gen. bryg. Tadeusza Pełczyńskiego "Robaka" (z-cy dowódcy AK i szefa sztabu KG) - Kdt Okręgu Kielce-Radom AK płk Jan Zientarski "Ein" szykował Radom, Kielce i Częstochowę do podobnych powstań. Na szczęście już do tego nie doszło.


W tym czasie miejscowa AK informowała o swych poczynaniach NSZ i odwrotnie. Dokument pochodzi z odnalezionej części archiwum Okręgu Kielce NSZ z tego okresu. Jest tam wiele bardzo ciekawych rzeczy.

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/170037390_303240211162778_825212493824820219_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Ot4MlYr4c0kAX_-0obs&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=b873e5b9dd226e7dbcd391ebd2b65a17&oe=60D1D409

Źródło - Leszek Żebrowski.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?