La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1721 Culés

konto usunięte

6

Jak donosi OKO.press, partia Konfederacja Wolność i Niepodległość poraz kolejny odkleiła się w Sejmie. Tym razem miało to miejsce ze względu na wypowiedź posła Grzegorza Brauna, który zaprzeczył polskiej odpowiedzialności za mord w Jedwabnem:



Link do artykułu:
https://oko.press/obsesje-i-klamstwa-konfederacji-zaprzeczaja-w-sejmie-polskiej-odpowiedzialnosci-za-mord-w-jedwabne/

Cała sprawę skomentował również, były reporter wojenny w Afganistanie i Angoli, laureat nagrody World Press Photo w kategorii zdjęć reporterskich, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rządzie Jerzego Buzka. Senator VI kadencji oraz poseł na Sejm VI i VII kadencji, były marszałek Sejmu oraz były minister obrony narodowej i minister spraw zagranicznych, obecnie poseł Parlamentu Europejskiego IX kadencji, Radosław Sikorski, jak zwykle z RiGCz-em


2

@wyjasniecie
W opinii Tomasza Strzembosza dla śledczych z UB, jak również prokuratorów i sędziów, obecność Niemców w czasie zbrodni była oczywista. Jednak ze względu na ich niedostępność to Polacy stali się podmiotem śledztwa. Zeznania mieszkańców miasteczka, wymuszane torturami przez funkcjonariuszy UB, były następnie odwoływane na sali sądowej.

Spokojnie można podważyć Jedwabne. Jest pełno wątpliwości.

konto usunięte

0

@Majkel34 Oczywiście, można też podważyć, jakoby Hilter wiedział o Holokauście, bo nie ma dowodu, a następnie go uniewinnić.

1

@wyjasniecie polacy, Hitler - to samo. Jedwabne-Holokaust to samo.
Nie kompromituj się.

konto usunięte

0

@Majkel34 To nie ja się kompromituje, tylko Konfederaści.

4

@wyjasniecie a dlaczego? Poddają pod wątpliwość coś w czego sprawie są wątpliwości. Proste.

Której części nie rozumiesz?

konto usunięte

0

@Majkel34 Wszystko rozumiem. Której części artykułu ty nie rozumiesz?

PS
Jak "obecność Niemców w czasie zbrodni była oczywista" zwalnia z odpowiedzialności Polaków, bo nie rozumiem?

0

@wyjasniecie Jednak ze względu na ich niedostępność to Polacy stali się podmiotem śledztwa. Zeznania mieszkańców miasteczka, wymuszane torturami przez funkcjonariuszy UB, były następnie odwoływane na sali sądowej.


Wyrywasz z kontekstu. To bardzo ale to bardzo słaba wstawka.
Śledztwo z 1949-1950 roku było przeprowadzone pobieżnie i jest łatwe do podważenia.

Nie wierzysz? Zajrzyj do IPN, znajdź świadków. Jeśli ich nie znajdziesz- a nie znajdziesz, to proszę nie używaj tej tragedii do popierania, uwiarygodnienia swojej obrzydliwej narracji w której między wierszami robisz z polaków współpracowników nazistów.

konto usunięte

0

@Majkel34 To po co ta Twoja wstawka, że byli tam obecni? Jak to cokolwiek zmienia?

konto usunięte

0

@Majkel34 Część artykułu

Prawda o Jedwabnem jest już znana
10 lipca 1941 roku w Jedwabnem grupa Polaków, mieszkańców miasteczka i okolicznych miejscowości, z niemieckiej inspiracji zamordowała swoich żydowskich sąsiadów. Zginęło – trzymając się ustaleń IPN-owskiego prokuratora Radosława Ignatiewa – nie mniej niż 340 osób.

Polacy najpierw zmusili Żydów do pielenia z trawy bruku na rynku, a następnie do usunięcia i pogrzebania pomnika Lenina w rytm pieśni „za nas wojna, przez nas wojna”, co było wyrazem obecnego wśród polskiej prawicy w okresie międzywojennej mitu o „judeobolszewizmie”, dodatkowo podsycanego przez chcących wywołać pogromy Niemców (dokładnie wyjaśnia to w książce „Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie” prof. Timothy Snyder).

Następnie zmuszeni do tego mężczyźni zostali zamordowani i wrzuceni do wykopanego dołu, zaś do stodoły zagnano pozostałych Żydów, gdzie spalono ich żywcem.

1

@wyjasniecie Jak można być Polakiem i pisać takie głupoty. Jedwabne jest to bez żadnych wątpliwości NIEMIECKA zbrodnia.

"Jednym z oddziałów, które realizują morderczy plan według instrukcji Heydricha, jest Einsatzkommando Obersturmführera Hermanna Schapera.
W końcu czerwca są w Wiźnie, 5 lipca w Wąsoszu,7 - w Radziłowie, 10 - w Jedwabnem, 22 sierpnia - w Tykocinie.
I wszędzie, gdzie są, mechanizm zbrodni jest podobny zapędzają Żydów do zamkniętych pomieszczeń, palą i mordują. Tysiące niewinnych ofiar. Potwierdzają to dokumenty i relacje ocalonych, którzy rozpoznają Schapera na zdjęciach.
Co wiadomo na pewno? 7 lipca komando Schapera pali kilkuset Żydów w stodole w Radziłowie. 10 lipca Schaper dociera do Jedwabnego i historia się powtarza – Żydzi zostają zamknięci w stodole, potem spaleni.
Czy zrobił to Schaper i jego ludzie? Odwróćmy pytanie – jeżeli tego nie zrobił, to po co przyjechał do Jedwabnego? Między paleniem ludzi a paleniem ludzi wpadł na kawę? Nie.
A może po ciężkiej pracy zapragnął w Jedwabnem odpocząć od palenia Żydów - ale miał pecha, bo tego dnia ktoś inny spalił tam Żydów? Absurdalna teoria".
[Z książki "Powrót do Jedwabnego"]

W ciągu kilku tygodni powinien wyjść film o tym samym tytule co książka powyżej. Będzie o nim bardzo głośno i jeśli masz honor to będziesz się wstydził tego co napisałeś. Człowiek walczy o dobre imię Polski, prostuje żydowskie kłamstwa, a ty na niego plujesz... Wstyd.

0

@wyjasniecie z jakich źródeł korzystał pan Timothy?

Druga sprawa czy judeobolszewizm to mit? A kto stał za powstaniem komunizmu?
Ile procent oficerów NKWD było pochodzenia Żydowskiego?
Polska prawica? Przedwojenny ONR składał się w dużej części z ludzi o pochodzeniu Żydowskim, czemuż mieliby uprawiać antyżydowską propagandę bez pokrycia?

Żydokomuna to stereotyp a nie mit. Dwa różne pojęcia.

0

@wyjasniecie Zanim wrzucisz jakąś następną brednie z lewackiego szmatławca, który zajmuje się laniem szamba na Polaków, zastanów się 10 razy.
Jedwabne to skomplikowana sprawa, a lewicowe prostaki mają typowy dla siebie ubaw, przedstawiając sprawę tylko w jednym kolorze.
Nie wiem gdzie was produkują, ale żeby szkalować własny naród w tak bardzo niejasnej sprawie, to trzeba nie mieć rozumu, albo być czerwonym ludkiem.
Mordów na świecie było miliardy, a sprawa Jedwabnego, to tylko komuszo-żydowski kwik, mający na celu kopanie państwa polskiego.
Przez te śmierdzące komuchem media, ludzie zaczynają bardziej pluć na własny kraj, niż na faszystowskie Niemcy.
Ilość polskich zbrodni w porównaniu do niemieckich, rosyjskich czy komunistycznych, jest jak kropla w morzu, a gadania w mediach najwięcej jest na temat złych Polaków.
Ciekawe co na to pokrzywdzeni Żydzi, chyba by się mocno zdziwili, jak się handluje
ich tragedią w mediach, dla celów politycznych lub finansowych.

Zastanowiłeś się kiedyś nad tym, co czuje palony żywcem człowiek, zamknięty bez wyjścia w jakiejś stodole?
Pewnie nie, za to bardzo Cię interesuje, jak to zły Polak podpalił tą stodołę.


konto usunięte

0

@JANEK777 No widzisz, większość badaczy nie popiera Twojej teorii.

PS mam się wstydzić za film (to będzie polski?), pewnie będę, bo znowu będą opowiadać kłamstwa tak jak wstydziłem się za Dudę, który użył tego cynicznie w Walce o fotel prezydenta czy to co odwalił ONR w 2018 ze swoimi żałosnymi prowokacjami.

konto usunięte

0

@RosjaninBut Nie sprawa nie jest jednokolorowa. Jest jasna i ma odcienie szarości. Polacy z inspiracji Niemieckiej się tego dopuścili, sprawodastwo kierownicze również powinno być penalizowane.

Wy natomiast próbujecie przedstawić heroicznych Polaków, którzy są krystaliczni jak łza. Wiadomo, że z grupy Niemcy, Polacy, Żydzi, każdy mordował każdego, ale według historii, która będzie nauczana niedługo za sprawą Czarnka dojdziemy do wniosku, że tylko Polacy byli biali, heroiczni i poszkodowani.

0

@wyjasniecie Jak wyglądał humanizm 70 lat temu, każdy wie.
Również wszyscy wiedzą, że tamtym ludziom nie da się już pomóc.
Tylko jak widzę, wszyscy napaleni odnajdywacze polskich zbrodni nie za bardzo wiedzą, że to jest w tej chwili sprawa tylko i wyłącznie polityczna, co jest w jakimś sensie obrzydliwe.
Podążanie za siłami politycznymi czy medialnymi, które to mają interes w trzymaniu tej sprawy na świeczniku, jest kompletnie nieracjonalne i niezgodne z naszym interesem narodowym.
Lewacka hołota pluje na kraj, bo to mają zawsze na sztandarach, a powód się zawsze znajdzie.
Nie wiem, kiedy się w końcu nauczycie, że są u nas w kraju i zagranicą ludzie, którzy wykorzystają każda sposobność, żeby postawić nas w jak najgorszym świetle, bo maja w tym interes.
Sprawa Jedwabnego jest na tapecie głównie dlatego.
A spalonych żywcem ludzi, cała ta ferajna ma głęboko w d...., chce tylko zyskać politycznie lub finansowo.
Jak na przykład ta gnida Kosiński, który nazmyślał w "Malowanym Ptaku", tylko po to żeby zarobić i dokopać Polakom.

Rozumiem, jeżeli ktoś jest jakimś komuszym pomiotem, albo chorym z nienawiści do kraju przedstawicielem społeczności LGBT.
Ale nie rozumiem zwykłych ludzi podpinających się pod tą histerię.

Wiesz co to jest "masakra nankinska"?
Słyszałeś cokolwiek o tym w mediach?
Pewnie nie, bo na tym się nie da zarobić, a żydowskie imperia medialne nic dla siebie nie wycisną.
Więc co kogo obchodzi 300tyś Chińczyków, zabitych w najbardziej okrutny sposób, jaki się tylko da.

Nie dla wrażliwych:
https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/12/13/masakra-nankinska/


« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?