- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1396 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1396 Culés
5
W związku z obecnym kryzysem dotyczącym napływu uchodźców na Litwę, gdzie trwają próby lokowania ich w polskich miejscowościach! - warto przypomnieć, do czego prowadzi fałszywa polityka historyczna i fałszywa polityka w ogóle. Państwo polskie traktuje Litwę "historycznie", czyli przypomina się tylko to, że kiedyś byliśmy razem. Ale tu i teraz sentymenty nie wystarczą. Mniejszość litewska w Polsce a Polacy na Litwie - czy jest jakakolwiek współmierność? Dlaczego jej nie ma i czy naprawdę nie potrafimy/nie chcemy załatwić takich spraw po sąsiedzku?
Eksterminacja Polaków podczas okupacji niemieckiej przez Litwinów w służbie niemieckiej to cały czas ogromna, czerwona plama a skala tego zjawiska (biorąc pod uwagę proporcje ludności) jest przerażająca. Trwało to od początku do końca, czyli aż do ponownego wejścia Sowietów. Dziś różni historycy i publicyści amatorzy zarzucą nas "polskimi winami", bo w ramach działań samoobronnych polskie podziemie przeprowadziło kilka niewielkich, odwetowych akcji, aby powstrzymać ludobójstwo Polaków. I były one częściowo skuteczne, bo gdyby nie one, polskich ofiar byłoby znacznie więcej. Depesze Delegatury Rządu na Kraj nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Poniżej jedna z nich - jeden powiat, początki "litewskiej" okupacji a już TYSIĄC (!) ofiar.
Leszek Żebrowski.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/222597877_370510237769108_8988853578140953136_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_rgb565=1&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=36oZxmpTNaEAX_YkoFd&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=ab51a7aefb5786862bb93b3ecf13bfa9&oe=61207D5E