La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1515 Culés

2

Teściowa remontowała dom, wymieniła wszystkie okna na nowe i teraz chciała je wywieźć gdzieś na składowisko/ekoport. Dziś ja zawiozłem do miejskiego przedsiębiorstwa komunalnego które właściwe ma monopol w mieście teściowej na wywóz wszelkich odpadów i sobie zaśpiewali ok 1000 zł za tonę i to nawet jak sami im te okna na składowisko wywieziemy.
To jest kilkanaście okien, prawie 20. Stare, ciężkie drewniane. Może tone to nie zaważy ale kilkaset kg na luzie.
Jak w tym kraju ludzie mają nie wyrzucać śmieci do lasów itp miejsc jak Ci sobie za przywiezienie odpadów wołają blisko 1000zl...
To jest chore.

konto usunięte

12

@Bobo25 chore to jest to, że firma która wymieniała okna nie zabrała starych. Przecież to jest standard, przynajmniej w UK

0

@damiano996 no właśnie czytałem że niby można powiedzieć firmie żeby zabrała. Nie wiem czy mają taki obowiązek, ale teściowa sama jest i nie wiedziała tego przy wymianie.
Teraz jest problem i nie wiem co jej podpowiedzieć. Jeszcze bym zrozumiał że ktoś ma po to przyjechać i wtedy zapłacić, ale wołanie sobie kilkuset złotych czy nawet tysiąc za to że sami na przyczepce byśmy im to zawieźli jest dla mnie niezrozumiałe w kontekście walki z śmieciami w lasach.

konto usunięte

1

@Bobo25 to fakt, firma która jej zakładała jest winna, bo powinni jej to powiedzieć. Niestety cwaniaki z Polski nie chcieli pewnie się napracować i dlatego nic sie nie odezwali. Teściowa nie wiedziała, więc się nie spytała i jest problem.

0

@Bobo25 Każda firma to ma. Tak samo jak wymienisz sprzęt np Lodówkę to Ci zabierają starą.

0

@PatrykBarca fajnie, teraz trochę za późno. Choć teraz teściowa mowi że się pytała o to i powiedzieli jej że nie zabierają starych...

0

@damiano996 Co to za bzdura, firma oczywiście może zgodzić się na zabranie starych okien pod warunkiem uiszczenia opłaty recyklingowej która zostanie doliczona. Gdy klient usłyszy cenę to mówi ładnie dziękuję poradzę sobie.

0

@Bobo25 Nie mają obowiązku można się dogadać ale firma wykasuje za wywóz i wtedy klient podziękuję.

0

@jaras121 no właśnie z tym "nie mają obowiązku" już bym pewny nie był.
Gdzieś czytałem że każda tego typu firma która sprzedają produkty które później stają się odpadem mają obowiązek odebrać od klienta przy dostawie nowego produktu stary produkt w tej samej ilości.

0

@Bobo25 Gdyby nawet był to firma musi to zutylizować więc musisz się liczyć z kosztami czyli 1000 o którym powiedziałeś plus koszty pracowników którzy za ciebie to ogarną. Tu nie chodzi o to że firmą się nie chce tylko to są Twoje rzeczy więc dlaczego ktoś miałby robić robotę za Ciebie. Jak kupujesz podłogi lub drzwi to kartony zostają na twojej budowie bo są Twoje ponieważ za nie zapłaciłeś. Wszystko to jest kwestia za ile mają sprzątać. Jest też opcja że nie chcą się w to bawić więc rzucają takimi kwotami absurdalnymi że na samą myśl podziękujesz.

0

@jaras121 No właśnie nie. Jak kupuje lodówkę i mi ją przywożą to na moje życzenie mają zabrać starą i to nieodpłatnie. Już od kilku chyba lat obowiązuje przepis że to na firmach spoczywa koszt utylizacji. Pewnie sobie to już jakiś czas temu w cenę produktu wyliczyli, nie wiem, ale takie są przepisy. Tak samo jest ponoć z oknami, tak przynajmniej na kilku stronach przeczytałem. Choć tu głowy nie dam.

0

@Bobo25 Jeśli się nie mylę piszesz o produktach gospodarstwa domowego do których okna się nie zaliczają. Pracuje w firmie która montuje podłogi okna i drzwi i nie zabieramy okien jak również drzwi. Wiadomo gdy klient chce abyśmy zabrali musimy na tym dość dużo zarobić ponieważ montażysta gdy może przynieść pieniądze z montażu który już mógłby robić musi jeździć po wysypiskach.

0

@Bobo25 Oczywiście organami szastał nie będę więc ręki sobie nie dam uciąć lecz montujemy dziennie dość dużo i myśle że szefostwo wie co robi i montażyści zostali by uczuleni aby nie trafić do sądu za nie dotrzymanie umowy.

0

@jaras121 dlatego też napisałem że głowy za to nie dam, ale na takie wpisy w internecie trafiłem. Nie wiem jak to do końca jest.
Co nie zmienia faktu że to jest chore że wymieniając okna trzeba liczyć się dodatkowo z kosztem nawet tysiąca złotych za "uprzątnięcie" starych...

konto usunięte

0

@jaras121 sam jesteś bzdura.Może w PL tak macie, natomiast w UK jest inaczej, więc nie opowiadaj mi tu o jakiś bzdurach. Możesz napisać że w PL tak jest a gdzieś indziej inaczaj, lecz o tym nie wiesz. A jak nie wiesz to się doucz

0

@damiano996 Przecież kolega pisał o Polsce więc zakładam że chciał uzyskać odpowiedź która go interesuje. Po co mi nauka jak to wygląda w UK skoro to nie ma nic wspólnego z tematem a to ty napisałeś że powinni zabrać choć powinieneś się dowiedzieć jak to tutaj wygląda.

1

@Bobo25 Absurdem jest to że dopłacają do wymiany okien a zresztą masz sobie ty lub firma radzić. To powinno wyglądać tak że dopłata dopłatą ale ze starymi oknami radzi sobie Państwo i odbiór za free.

0

@jaras121 kto dopłaca???

konto usunięte

0

@jaras121 i to jest właśnie to dziadostwo w takich firmach jakiej pracujesz. Serio, nie winię ciebie oczywiście więc się nie unoś, piszę tylko że polaczek czy to na obczyźnie czy w kraju (oczywiscie nie każdy na szczęscie) to tylko na wszystkim chce zarobić. A najbardziej na obczyźnie to chcą zarabiać ci, którzy nie mieli w PL nic, przyjechali tutaj, gdzieś tam pracowali i coś umieją i byli popychadłem w PL a robią z siebie wielkich przedsiębiorców. Ja jak szukałem firmy do okien i drzwi to łaskę robili, że się odezwali, najlepiej to chcieli sprzedać produkt bez montażu cwaniaki. Znalazłem firmę angielskią z profilami niemieckimi, taka sama cena a jakość obsługi nieporównywalna.

0

@Bobo25 Państwo w programie termomodernizacji. Teściowa niech zostawi fv może również odliczyć od podatku

0

@jaras121 nic nie wiedziałem. Wymiana okien była kilka miesięcy temu, teraz w zeszłym miesiącu drzwi zewnętrzne jeszcze wymieniała. Czy to też się zalicza? Możesz podać jakiegos linka do tych rozliczeń?

0

@Bobo25 Drzwi zewnętrzne również ale to wszystko są jakieś wymogi typu przenikalność cieplna i takie tam. Wpisz w neta dopłata do czyste powietrze ja do końca tego nie ogarniam

0

@jaras121 doczytałem że można rozliczać inwestycje rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. Niestety u teściowej minął już ten okres.
Pozostaje rozliczenie tego jako odliczenie termomodernizacji od dochodu przy kolejnym rocznym rozliczeniu podatku.
Dzięki za zwrócenie uwagi że takie coś jest możliwe. Szkoda że ta dotacja przepadła, ale może chociaż na tym rozliczeniu coś teściowej zostanie.

0

@Bobo25 To jest około 20 procent od inwestycji więc warto

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?