- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1249 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1249 Culés
9
Tego dnia (29.07) 80 lat temu Maksymilian Maria Kolbe, polski zakonnik i założyciel podwarszawskiego Niepokalanów, a także organizacji Rycerstwo Niepokalanej, miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” i radia Niepokalanów dobrowolnie ofiarował swoje życie w zamian za życie Franciszka Gajowniczka. Franciszek przeżył wojnę i zmarł 13 marca 1995 roku w wieku 93 lat.
Maksymilian Maria Kolbe, który skazał się na śmierć głodową, zmarł 14 sierpnia 1941 roku. W 1982r. kanonizowany przez papieża Jana Pawła II.
0
@Ojciec5tkidzieci Jak to się stało, że kiedyś kler był opoką polskości, bohaterstwa, moralności i wartości, a teraz jakby nagłówek mówił o zakonniku i chłopcu to aż strach taki artykuł otwierać?
0
@osa91 Zarówno wtedy jak i teraz byli zarówno świetni duchowni jak i zwyrole.
0
@Nieznajomy Oczywiście że tak, ale mam wrażenie, że proporcje się odwróciły. Kiedyś mały odsetek można było oceniać karygodnie, a teraz mały odsetek można oceniać pozytywnie. Naprawdę się poważnie zastanawiam skąd ta zmiana. To nie prowokacja.
3
@osa91 Powiedzieć, że kler był opoką polskości to nadużycie jednak.
Przypomnę, że Targowica odbyła się z udziałem przedstawicieli polskiego Kościoła. Po prostu nie należy jednak szufladkować.
Postacie takie jak Maksymilian Maria Kolbe poświęcili swoje życie za bliźniego i należy o tym pamiętać. Byli też inni zakonnicy, o których aż tak historia nie każe pamiętać.
Byli też jednak tacy, którzy współpracowali z okupantem. Podobnie jak było z Polakami i mitem "my jako naród pomagaliśmy Żydom". Owszem, ktoś pomagał, ktoś inny był bierny, a ktoś inny "sprzedawał" Żydów okupantowi dla własnych korzyści. To samo mamy dzisiaj. Są księża, którzy wykorzystują dzieci, ale są i tacy, którzy robią dla nich wiele dobrego. Tylko, że o tych drugich się nie pisze na cały kraj, są zapamiętywani lokalnie. W takim przypadku należy wyróżniać indywidualności i ich postawy, wartości, który się kierowali oraz kierują, a nie szufladkować kogoś ze względu na to, że osoby z jego grupy np. zawodowej dopuszczają się czynów haniebnych.
0
@osa91 nie do końca, po prostu dziś pompuje się w media tylko to co przeciwko klerowi