La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 893 Culés

8

Ciekawe spostrzeżenie, trochę się sypie narracja o słuszności szczepień


5

@dawidor9

1

@dawidor9 Zawsze naturalna odporność jest silniejsza niż poszczepienna. Dopiero w dobie COVID zaczęto wypierać tę wiedzę.
Przynajmniej mnie tak uczyli w szkole

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@fcbarcafan19 Wydaję mi się że te dane mogą pochodzić z tego badania które jest podlinkowane w tym samym twicie

2

Czyli na taką gruźlicę też lepiej chorować niż nabyć odporność przez szczepienie? No chyba nie :)

6

@dawidor9 Radziłbym to przeczytać najpierw zanim wrzucisz. Z raportu wynika, że masz 3 grupy osób: zaszczepieni 2 dawkami(nie chorujący wcześniej), nieszczepieni ozdrowieńcy, ozdrowieńcy szczepieni 1 dawką.
Z raportu wynika że największą odpornośc mają osoby, które przechorowały covid i zostały później zaszczepione 1 dawką.
Na drugim miejscu nieszczepieni ozdrowieńcy
Na trzecim zaszczepieni, którzy nie chorowali na covid.
Wyniki to żadne zaskoczenie, bo statystycznie wiadomo że najwięcej przeciwciał masz zazwyczaj jak w pełni przechorujesz, a szczepienie też zwiększa ilośc przeciwciał.
Zadaniem szczepienia jest dostarczyć w możliwie bezpieczny sposób przeciwciała, a na pewno szczepienie jest bezpieczniejsze niż przechorowanie tego w sposób naturalny.

PS: czy popierasz szczepić ozdrowieńców, bo w sumie z tego raportu co wrzucasz zwiększa to ich odporność, czyli szczepienie jest dobre?

0

@priest9999 Ja tam nic nie popieram a obserwuje i staram się wyciągać wnioski

0

@dawidor9 to badanie ma tyle sensu co nic. Równie dobrze można zrobić badanie kogo wolałbyś zatrudnić: gościa, który 10lat jest w zawodzie czy tego co 5lat się o tym uczył ale doświadczenia nie ma. I każdy wybrałby tego pierwszego. Czy wtedy należy wysnuć wnioski, że nie warto się edukować tylko lepiej wysłać dzieci do pracy?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?