La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1566 Culés

1

Leszek Żebrowski mocno:

APEL GMINY ŻYDOWSKIEJ W WARSZAWIE - chcą życzliwie urządzić nam życie?

Gmina apeluje do polskich władz o udzielenie "tymczasowego schronienia" osobom, znajdującym się przy polskiej granicy ("tymczasowego"...). Ale są oni nie po naszej stronie; jak więc to zrobić, aby znaleźli się po naszej? Jakiś najazd? Może Mosad pomoże? To nie są osoby z Afganistanu, tylko z Iraku. Mają zatem znacznie bliżej po drodze do kraju, który może im zapewnić dobrobyt, schronienie i obronę przed polską, jakże znaną w świecie, nietolerancją i nienawiścią.

" Naród żydowski po wielokroć był ciężko doświadczany przez nienawiść. Jesteśmy szczególnie uwrażliwieni na ludzką krzywdę i mamy niezachwianą pewność, że każdy człowiek, bez względu na miejsce urodzenia, wyznawaną wiarę i pochodzenie społeczne ma prawo do godnego życia i szacunku”.

Czyż nie byłoby więc bardziej humanitarnie, aby właśnie tam znaleźli bezpieczne schronienie, godne życie za porządnym ochronnym murem, otoczeni powszechnym szacunkiem? A nie u nas, gdzie byliby odgrodzeni od świata zewnętrznego - tak jak my - za byle jakim drutem... Tym bardziej, że w Izraelu co piąty mieszkaniec to muzułmanin i uchodźcy wśród nich (pod bardzo czułą opieką państwa) znaleźliby z pewnością bezpieczeństwo i dobrobyt.

Może więc ten apel nie do nas powinien być skierowany?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?